Podezřelý výběr
Losovačka v Úvalech: podvod, nebo administrativní chyba?

09.12.2014 06:30 Původní zpráva

Ministerstvo životního prostředí podalo trestní oznámení kvůli podezřelé losovačce v Úvalech u Prahy. Jde o miliony korun z evropských dotací. Podle úvalského starosty je však obvinění zbytečné. Tvrdí, že nešlo o žádný podvod, ale jen o chybu v zápisu protokolu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • jarda novák (2 hlasy) 09.12.2014 09:36

    kde se "přerozděluje" tam jsou podmínky pro korupci. Prostě kdo má...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Chtel bych upozornit na oblibene rceni v Cechach: je to v lidech :))))

0 hlasů

"přečíslit seznam uchazečů" - snad "přečíslovat", ne?

0 hlasů

kde se "přerozděluje" tam jsou podmínky pro korupci. Prostě kdo má moc si urve víc, jde jen o to, aby to dobře právně zdůvodnil. EU = korupce. V demokratické společnosti o tom, kdo a co je potřebného a společensky užitečného rozhodují lidé svými vlastními penězi a za svá rozhodnutí vlastními penězi zodpovídají, říká se tomu trh a fungovalo to po staletí. Socialistické mocenské rozhodování o cizích penězích vedlo k banjkrotu RVHP a ted bankrotuje EU.
Jestli někdo někde v Úvalech využívá tenhle v podstatě zlodějský systém dotací/přerozdělování je ne důsledek socialistické EU. Nějaké výklady o "morálce" nefungují nikde na světě, všude se najou lumpové.

2 hlasy

Tak jest. Často citovaným argumentem na podporu našeho členství fakt, že peněz, které jsme nacpali do Brusele, je o trošku méně než těch, které nám Brusel vytlačila zpět. Vadou na kráse tohoto nezvratného faktu je pochopitelně to, že zatímco tok peněz směrem z ČR do EU tak nějak vůbec nezávisí na tom, co s těmi penězi EU udělá, avšak ve směru opačném musí být ty peníze vždy vázány na nějaký konkrétní výdaj; a není tak těžké uhodnout, kdo stanovuje v této hře pravidla. Problém s dotacemi lze krásně popsat na následujícím přirovnání: Dáte-li někomu své peníze na to, aby vám koupil věci, které považuje za správné on, nikoliv ty, jež chcete vy sami, nemusí to být pro vás výhra ani v případě, že dotyčný nakoupí za více peněz, než kolik jste mu dali. Je to relativně jednoduchý ekonomický princip: je-li o cokoliv skutečně zájem a jde-li o věc doopravdy prospěšnou, svobodní jedinci si to pořídí i dobrovolně, bez donucení; jsou-li však potřeba ke vzniku čehokoliv dotace, protože lidé by si to sami o své vůli nezakoupili, znamená to jediné - jedná se o plýtvání a věc neužitečnou, jejíž užitek je nižší než náklady na její pořízení.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov