Mladík kopíroval a nechal sdílet filmy, hrozí mu až pět let vězení

Domácí
22. 9. 2014 15:25
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Policie obvinila dvaadvacetiletého mladíka z Ostravy, který údajně šest let kopíroval filmy. Navíc umožňoval lidem také jejich stahování ze serveru. Majitelům autorských práv podle kriminalistů způsobil škodu víc než tři miliony korun.

Mladík filmy kopíroval a umisťoval na veřejně dostupný server od roku 2008 do letošního března. Využíval k tomu dvě různé přezdívky. "Soubory učinil veřejně dostupnými třetím osobám. Tito lidé si mohli filmy za určitých podmínek stáhnout," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Kriminalisté mladíka obvinili z porušení autorského práva, práv souvisejícího s právem autorským a práv k databázi. Do vězení může jít až na pět let.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

ilustrační obrázek

Majitelé psů, pozor: Od července startuje centrální evidence. Za chyby ručíte vy

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Boj s ohněm i vedrem. Jihomoravští hasiči v tropických dnech přehodnocují taktiku

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Zoufalý čin v Kolíně: Matka ubodala postiženou dceru, soud ji poslal do vězení na 18 let

Domácí
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ