Muž hodil zápalnou láhev na policejní služebnu v Jablunkově

Domácí
8. 7. 2016 12:42
Pětadvacetiletý mladík pomocí zápalné láhve zapálil policejní služebnu. Policie jej během několika hodin dopadla (ilustrační foto).
Pětadvacetiletý mladík pomocí zápalné láhve zapálil policejní služebnu. Policie jej během několika hodin dopadla (ilustrační foto).

Policie obvinila pětadvacetiletého muže, který údajně zápalnou lahví podpálil stěnu policejní služebny v Jablunkově na Frýdecko-Místecku. Muži hrozí za násilí proti orgánu veřejné moci a poškození cizí věci až osm let vězení, soud jej vzal do vazby.

Zločin se stal v pátek 1. července. Muž si podle policie předem připravil láhev, naplnil ji hořlavou látkou, tu pak zapálil a hodil na stěnu budovy. Služebna začala hořet, požár se pak rozšířil i na chodník. Podle mluvčí však oheň způsobil jen menší poškození fasády.

"Díky vynikající operativní práci našich kriminalistů v terénu se muže podařilo již během několika desítek hodin vytipovat a po shromáždění všech stop a důkazů také zadržet," uvedla  policejní mluvčí Lenka Sikorová. Pachatel se podle ní k činu přiznal.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Novinářská prohlídka teplárny Kladno vyrábějící i elektřinu, která jako jedna z mála tuzemských zařízení dokáže v případě blackoutu obnovit provoz, aniž by potřebovala napětí ze sítě (takzvaně ze tmy), 14. července 2025, Kladno. Obdobných elektráren, které jsou autonomní, je v ČR jen několik. Na snímku je dieselgenerátor, který zásobuje elektřinou plynovou turbínu.

Teplárna Kladno vyrábějící i elektřinu umí při blackoutu sama obnovit provoz

Domácí
14. 7. 2025
ilustrační foto

Deštivé počasí brzdí sklizeň obilovin v Jihočeském kraji

Domácí
14. 7. 2025
Dominik Feri u soudu

Feriho dále vyšetřují za další znásilnění. Se stížností proti u soudu neuspěl

Domácí
14. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ