Muž, který polil expřítelkyni kyselinou, zemřel ve vězení

Domácí
20. 4. 2015 12:31
Milan Balamuta minulý týden u soudu.
Milan Balamuta minulý týden u soudu.

V pankrácké vazební věznici zemřel v noci na dnešek vězeň, podle Vězeňské služby se oběsil. Mrtvým je devětačtyřicetiletý Milan Balamuta, který čelil obžalobě za pokus o vraždu bývalé přítelkyně politím kyselinou. Vězeňská služba v tiskové zprávě napsala, že předběžné šetření neodhalilo žádné porušení či zanedbání povinností dozorců. Obviněného prý v cele pravidelně kontrolovali.

Balamuta se minulé úterý u soudu k napadení expartnerky přiznal, hrozilo mu až doživotní vězení. "Obviněný byl kontrolován ve stanovených intervalech, sebevraždu provedl v době mezi dvěma kontrolami. Obviněný byl na cele ubytován sám," uvedla Vězeňská služba. Dodala, že muže minulý týden vyšetřil vězeňský psycholog "bez nutnosti přijetí nějakých zvláštních opatření". Oběšený v cele zanechal obálku určenou své právničce.

Obžalovaný vypadal minulý týden na začátku procesu vyčerpaně. Soud mu dovolil, aby při výpovědi seděl. Muž mluvil potichu a nesrozumitelně. Svoji výpověď nedokončil, protože mu státní zástupkyně a jeho advokátka chtěly pokládat otázky u některého z dalších jednání, až bude jeho stav lepší. Podle lékařské zprávy z věznice však byl schopen výslechu.

Útok, kvůli kterému stál Balamuta před soudem, se stal loni 26. srpna v Praze 4. Muž se přiznal, že polil bývalou přítelkyni nejprve kyselinou chlorovodíkovou, pak ji posypal hydroxidem sodným a útok zakončil tím, že na ženu vylil vodu, aby zesílil účinky chemikálií. Žena má doteď zdravotní problémy a čeká ji několik operací.

Balamuta si podle obžaloby chemikálie předem opatřil a čekal na partnerku na chodbě u výtahu v jejím domě. Když šla žena ráno do práce, zaútočil na ni nejprve slovně a pak fyzicky dvěma údery na hlavu, kterými ji srazil k zemi. Pak na ženu vylil připravené chemikálie a vodu. Sám Balamuta tvrdil, že chemikálie potřeboval k práci na opravu okapů. K útoku se prý rozhodl až několik minut před činem.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šulová Kateřina

Další čtení

ilustrační foto

Pěšky do školy! V Česku začala tradiční výzva pro školy, školáky i rodiče

Domácí
15. 9. 2025
ilustrační foto

Provozovatelé elektrokoloběžek to nevzdávají. Chtějí jednat o svém zákazu

Domácí
Aktualizováno: 15. 9. 2025 14:13
ilustrační foto

Vězni se budou moci nechat vyšetřit pomocí telemedicíny. Pomůže to a ušetří

Domácí
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ