Muž v těle zkoušel propašovat 112 kapslí s kokainem

Domácí
4. 10. 2017 13:22
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Celníci na pražském letišti zadrželi minulý týden osmačtyřicetiletého cizince, který měl v sobě 112 kapslí s kokainem. Muž přicestoval do Česka z Madridu a váha všech kapslí činila přes 1,2 kilogramu. Sdělil to mluvčí celníků Šárka Miškovská. Celníci muže podezřelého z nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy předali policistům.

Podle Miškovské si celníci vybrali muže ke kontrole na základě rizikové analýzy daného letu a podezření na pašování drog jim potvrdily kontrolní stěry z jeho rukou. Při osobní prohlídce a prohlídce jeho zavazadel sice drogy nenašli, ale následné CT vyšetření je potvrdilo.

"Postupně z těla pašeráka vyšlo 112 kontejnerků naplněných bílým práškem. Chemická látka při provedení detekční zkoušky pozitivně reagovala jako kokain," uvedla mluvčí. Kolik vážil samotný kokain v kapslích a jestli byla droga určena na český trh nebo k distribuci v jiné zemi, se zatím neví.

Autor: ČTK Foto: , Arnulfo Franco

Další čtení

Babiš v Bruselu promluvil. Pomoc Ukrajině podle něj má mít jasný plán k míru

Domácí
11. 12. 2025

Jak si vytvořit unikátní tričko, které zaujme

Domácí
11. 12. 2025
Stavba není uvnitř ani zdaleka dokončená

Olomouci hrozí ztráta 40milionové dotace na edukační centrum

Domácí
11. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV