Muž zbraní ohrožoval poslance KSČM, dostal podmínku

Domácí
26. 1. 2017 20:08
Komunistický poslanec Jiří Valenta.
Komunistický poslanec Jiří Valenta.

Sedmačtyřicetiletému muži, který loni v září v plzeňské restauraci ohrožoval plynovou zbraní poslance KSČM Jiřího Valentu kvůli jeho stranické příslušnosti, uložil soud podmíněný sedmiměsíční trest a pokutu 2 tisíce korun. K podmínce se zkušební dobou na 30 měsíců muže odsoudil Okresní soud Plzeň-město za přečin násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a za přečin výtržnictví. Napsal to server Lidovky.cz.

Verdikt padl ve zrychleném soudním řízení za incident, který se odehrál na soukromé oslavě v restauraci v Sokolovské ulici. Podle policie muž poslanci vyhrožoval zastřelením, po vyslovení výhrůžek ale bez fyzického napadení z restaurace odešel. O den později se sám přihlásil policii a vypověděl, že svoje jednání dopředu neplánoval a že nijak nesouviselo s Valentovým zaměstnáním. "Řekl mi, že mě za ´ty moje komunistický kecy´ zastřelí. Vytáhl pistoli a tak ze 40 centimetrů mi mířil mezi oči," popsal ale poslanec incident serveru Lidovky.

Muže tak obžaloba vinila z vyhrožování jednotlivci usmrcením pro jeho politické přesvědčení a z výtržnosti na veřejném místě "z důvodu osobní nevraživosti vůči osobě poškozeného pro jeho komunistické přesvědčení" a "v úmyslu jej zastrašit". Soud mu vedle podmíněného trestu a pokuty uložil také zákaz po dobu podmínky pít alkohol. Podle rozsudku se má vzdát i plynové zbraně, kterou Valentu ohrožoval.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Pešková Lada

Další čtení

Jan Lipavský vede českou diplomacii od prosince 2021

Domácí
2. 7. 2025

Zlínský kraj zajistí posílení dopravy na Dny lidí dobré vůle ve Velehradě

Domácí
2. 7. 2025

Nymburskou nemocnici ochromil kyberútok, funguje v nouzovém režimu

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ