Na Břeclavsku hledají chlapce, <span>spadl do jezu</span>

Domácí
29. 5. 2010 10:05
Chlapec spadli do jezu na řece Svratce (ilustrační foto).
Chlapec spadli do jezu na řece Svratce (ilustrační foto).
Chlapec spadli do jezu na řece Svratce (ilustrační foto).Vodní záchranáři pátrají u Uherčic na Břeclavsku po čtrnáctiletém chlapci. Sklouznul prý do jezu na řece Svratce a od té doby ho nikdo neviděl. Neštěstí se stalo v pátek kolem 17. hodině a večerní pátrání bylo neúspěšné. Dosud chlapec nebyl nalezen, řekla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.


Podle Haraštové nepomohlo k nalezení chlapce v pátek ani nasazení vrtulníku s termovizí. Dobrovolní hasiči, policisté a další lidé procházeli dlouhý úsek břehu, ve vodě operovali potápěči.

PSALI JSME: Policie našla nemluvně, s kterým matka utekla z ústavu
                      Ve sklepě hořovické nemocnice našli novorozeně

Vodohospodáři kvůli hledání snížili i průtok v řece, aby poklesla hladina. Na sedm hodin kvůli tomu museli odstavit vodní elektrárnu pod hrází Brněnské přehrady, informovala v tiskové zprávě mluvčí Povodí Moravy Eva Grodová. Ani to však potápěčům ani lidem hledajícím chlapce ze břehu pomohlo. Policisté použili i vrtulník, bez úspěchu. Vrtulník s termovizí použily záchranné týmy už v pátek.

Podle Haraštové je chlapcovo tělo bohužel pravděpodobně stále ve vodě. Svědci ho prý prokazatelně viděli spadnout ze břehu. Doma ani nikde jinde se hoch neobjevil.

Ilustrační foto: Karel Šanda
Autor: ČTK

Další čtení

Požár skládky na Rakovnicku likviduje 250 hasičů, platí zvláštní stupeň poplachu

Domácí
22. 4. 2025

O Velikonocích zemřeli při nehodách jen dva lidé, nejméně v tomto století

Domácí
21. 4. 2025
Vizualizace nového společenského a sportovního centra v Prachaticích, které vznikne rekonstrukcí objektů bývalé střelnice.

Z bývalé střelnice v Prachaticích má být sportovní a společenské centrum

Domácí
21. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ