Němci rozbili gang zlodějů drahých aut, řídil jej Čech

Domácí
15. 9. 2017 12:53
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Německá policie oznámila, že se podařilo zlikvidovat mezinárodní gang, který v Německu kradl drahá auta, v České republice je rozebíral a pak prodával. Podle agentury DPA byl šéfem této organizace český občan.

Skupina svou kriminální činností podle policejní centrály v bavorském Bayreuthu způsobila škodu přesahující 1,2 milionu eur (31,3 milionu Kč). Jen v období od června 2015 do června 2016 spáchala více než sto trestných činů.

Sedm členů gangu již bylo vydáno do Německa a nyní jsou ve vyšetřovací vazbě. Zločineckou organizaci podle DPA tvořily hlavně osoby pocházející z Moldavska a Rumunska. V jejich čele stál devětatřicetiletý Čech.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Emily McLaughlinová, na snímku z 5. února 2024

Český ministr spravedlnosti a velvyslankyně Kanady podepsali smlouvu o vydávání

Domácí
23. 6. 2026
Petra Lastovecká

Kárný senát zrušil výtku Lastovecké kvůli rozhovoru o bitcoinové kauze

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační foto

Pražský hrad zůstal loni nejnavštěvovanějším místem v ČR, uvádí CzechTourism

Domácí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ