O podezřelých nákupech armády promluví exředitel 3. března

Domácí
19. 2. 2011 10:20
Na jednání se dostaví také ministr obrany Alexandr Vondra.
Na jednání se dostaví také ministr obrany Alexandr Vondra.

Exředitel Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík bude vypovídat o armádních zakázkách před sněmovním branným a bezpečnostním výborem ve čtvrtek 3. března odpoledne. Na jednání výboru by měli podle pozvánky přijít také ministr obrany Alexandr Vondra a současný ředitel zpravodajství Ondrej Páleník. Zasedání bude neveřejné.

Poslanci zbavili Krejčíka mlčenlivosti začátkem února. Na výboru má promluvit hlavně o nákupu nákladních vozidel, pronájmu gripenů, nákupu kolových obrněnců, o akvizicích na vojenských ubytovacích a stavebních správách, o likvidaci nepotřebné munice a také o deblokaci ruského dluhu. Krejčík naopak nebude moci vysvětlovat, jak tajná služba k informacím přišla.

Ministr Vondra umožnil Krejčíkovi vypovídat před protikorupční policií v kauze údajné korupce při nákupu nákladních vozidel Tatra. Podezřelých je několik lidí; do případu je zapleten i někdejší ministr obrany Martin Barták, jenž je nyní náměstkem ministra financí. Kvůli vyšetřování zmíněné zakázky má v současnosti neplacené volno.

Ke Krejčíkově odchodu z čela zpravodajství před čtyřmi lety údajně vedl diskreditační materiál na náměstky Vlasty Parkanové, která v té době byla ministryní obrany. Získávání údajů řídil podle České televize přímo Krejčík, který to však popírá a podal kvůli dokumentu trestní oznámení na neznámého pachatele.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025
ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ