Opilý řidič naboural, pak kopl policistu do obličeje

Domácí
23. 10. 2015 21:32
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Podnapilý řidič v Přerově ve čtvrtek večer naboural do domu a po zadržení napadl policistu. Dvakrát ho kopl do obličeje. Je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě, hrozit by mu mohly až čtyři roky vězení. 

Čtyřiatřicetiletý řidič s vozem Škoda Octavia najel do domu v přerovské části Penčice. Způsobil tak škodu šedesát tisíc korun. Policejní hlídce po nehodě odmítl prokázat svou totožnost a snažil se odejít. "Proto došlo na donucovací prostředky a muž skončil v poutech ve služebním vozidle, kde si lehl na zadní sedadlo. Na výzvu, aby si sedl, opět nereagoval a policistu, který chtěl zjednat nápravu, kopl dvakrát do obličeje a způsobil mu zranění s předběžnou dobou léčení do sedmi dnů," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policie řidiči v dechu naměřila 1,92 promile alkoholu, pod vlivem drog nebyl. Při odběru krve v nemocnici se podle Zajícové zjistilo, že řidič při nehodě utrpěl zranění.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Jan Schejbal

Další čtení

Na železničním koridoru směrem na Polsko a Slovensko je od dopoledne zastaven provoz. V úseku mezi Ostravou a Bohumínem vykolejily dva vagony nákladního vlaku.

Na hlavním železničním koridoru směrem na Polsko a Slovensko je zastaven provoz

Domácí
23. 5. 2026
Jako připomínku nuceného odchodu německých obyvatel Brna na konci druhé světové války vyrazili 23. května poutníci z Pohořelic na Brněnsku na Pouť smíření. Trasa vede symbolicky "v protisměru" z Pohořelic na Mendlovo náměstí v Brně. Akce začala u památníku obětem odsunu v Pohořelicích.

Zhruba dva tisíce lidí dnes přijely do Pohořelic, aby se vydaly na Pouť smíření

Domácí
23. 5. 2026
ilustrační fotografie

Komentované procházky i sázení stromků. V Česku probíhá Den otevřených lesů

Domácí
23. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ