Policie obvinila soudce Nagye z korupce
18.03.2009 08:50
Protikorupční policie v úterý po téměř ročním prověřování obvinila z korupce a dalších čtyř trestných činů bývalého mladoboleslavského soudce Petra Nagye, kterého natočila televize Nova skrytou kamerou při přijímání úplatku. Informuje o tom Právo. "Dnes mi bylo doručeno obvinění, ale nechci se k tomu dále vyjadřovat, abych neovlivňoval vyšetřování případu," řekl Nagy.
Policie klade Nagyovi za vinu přijetí úplatku, zneužití pravomoci veřejného činitele, padělání a pozměňování veřejné listiny, podvod a neoprávněné nakládání s osobními údaji. Za to mu může hrozit až dvanáctiletý trest. Nagy řekl, že s obviněním nesouhlasí.
ČTĚTE TAKÉ: Lidé reklamují rozsudky úplatného soudce Nagye
Policie Nagye do současnosti ještě vůbec nevyslechla. Nagy to vysvětlil tím, že u výslechu dosud nebyl, protože se necítí dobře a je stále v pracovní neschopnosti.
Reportéři televize Nova nabídli soudci peníze za informace, k nimž měl přístup. On nabídku přijal, vzal si 50 tisíc korun a jednal o dalších penězích. Televize zjistila, že Nagy má dluhy. Transakci i další rozhovory zaznamenala kamera. Podle dostupných informací se Nagy po zveřejnění záběrů prokazujících korupci psychicky zhroutil.
ČTĚTE TAKÉ: Děsivý případ české justice: soudce Nagy
Nagy měl ale problémy už předtím. V minulosti padělal protokol o jednání u Okresního soudu v Mladé Boleslavi, které bylo nařízeno na 14. února 2007, ovšem kvůli jeho nepřítomnosti se nekonalo. Soudce si vymyslel a zaprotokoloval závěrečnou řeč obhajoby a vynesl rozhodnutí, jako by se líčení opravdu uskutečnilo. Nejvyšší soud mu za to na půl roku snížil plat o čtvrtinu.
Foto: ČTK
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.