Policie chytila přímo při činu dva muže, kteří na dálnici D8 na Ústecku kradli kanálové mříže. Za dva týdny jich z hlavního tahu zmizelo 129, pachatelům hrozí až pět let vězení. Informovala o tom na policejním webu krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.
Zloděje ve čtvrtek odhalili policisté z dálničního oddělení hlídkující na dálnici D8 a rychlostní silnici R63 spojující Ústí nad Labem a Teplice. "Vzhledem k tomu, že poslední dobou v úseku v okolí Chlumce docházelo ke krádežím kanálových mříží, které jsou u krajnice vozovky, policisté se zaměřili na tuto lokalitu," popsala mluvčí.
Hlídka si před koncem noční směny všimla chybějících kanálových mříží, o kus dál u krajnice stálo zaparkované auto. Zloději podle Hyšplerové předstírali, že mají na autě defekt na zadním kole. "Následně při prohlídce vozidla bylo v kufru naskládáno již 13 kanálových mříží, včetně nářadí a pracovních rukavic," dodala mluvčí.
Celkem se dvěma mužům ve věku 38 a 42 let podařilo prokázat krádež dalších 116 mříží, které ukradli za poslední dva týdny a následně prodali v výkupně sběrných surovin v Teplicích. Oběma za krádež hrozí až pětileté vězení, způsobili škodu přibližně 170 tisíc korun.
Předstírali defekt a přitom kradli mříže z dálnice. Hrozí jim až pět let
Domácí
20. 9. 2013 15:54
Zloději předstírali na dálnicxi D8 poruchu, aby mohli nerušené krást mříže. Vyrušila je policie (ilustrační foto).
Autor: ČTK Foto: ČTK , Jůnek Tomáš.