Neštěstí
Údajný zloděj zasažený šípem zemřel. Měl incident rasový podtext?

04.05.2012 13:22 Aktualizováno 04.05. 18:59

V ostravské fakultní nemocnici zemřel v noci na dnešek údajný zloděj postřelený koncem dubna v Chotěbuzi na Karvinsku kuší do hlavy. Řekl to mluvčí nemocnice Tomáš Oborný. Muž, který z kuše vystřelil, původně čelil obvinění z těžkého ublížení na zdraví. Případ však bude překvalifikován na ublížení na zdraví s následkem smrti, řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Fčelák (110 hlasů) 04.05.2012 13:36

  Nebyl ten zlodej náhodou ROM? Jemi lito toho člověka ktery bránil...

 • Jan Nepomucký (100 hlasů) 04.05.2012 13:27

  Fakt nevím co je lepší 16 let, nebo si nechat tři recidivisty dojít...

 • Ben Melech (96 hlasů) 04.05.2012 13:33

  Krást je dovoleno pouze přičmoudlým a členům ODS A Top09.....a bránit...

 • Z P (84 hlasů) 04.05.2012 13:49

  Právo a spravedlnost není totéž. Dokud budou zloději chráněni...

 • Tereza Klasová (77 hlasů) 04.05.2012 14:20

  Lhala bych, kdybych napsala, že je mi ho líto...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Petr Bakalář: Psychologie Romů

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Psychologie_Romu-Petr_Bakalar.pdf

17 hlasů

Jinak by mne zajímalo, jestli podle schvalovatelů téhle vraždy měl někdo z Chilanů právo odprásknout Klause, když kradl tu propisovačku. Jestliže ne, tak proč, když na loděje šrotu se střílet může...

7 hlasů

Doufám, že střelce zavřou. Za vraždu.
Jen úplné hovado si cení majetku víc, než lidského života. Pokud zavražděný šel opravdu krást...
A i kdyby! U nás je zrušen trest smrti, i za mnohonásobnou vraždu, a tady by mohl kdokoliv kohokoliv bez soudu popravit, protože usoudí, že jde krást. V USA byl zastřelen japonský turista, který se přišel zeptat na cestu...
Podle diskuse je vidět, co udělalo z lidí 23 let toho zkur**ného kapitalismu. Před převratem jsem se nepotkal s tím že by někdo chtěl zabíjet kvůli krádeži. Tady se slušní lidé bojí projevit, aby se na ně nesesypali úchylní zabijáci.

5 hlasů

Tohle tutově jenom hrajete, že jo? Oněm 23 letům toho „zkur**ného kapitalismu“ předcházelo 44 let ještě důkladnější průpravy, po kterých tu nezůstal kámen na kameni. Závist, zbabělost, lhaní, pomluvy, kariérismus, krádeže, vraždy… Že se k Vám něco nedoneslo způsobovala cílená cenzura spolu s tupostí a Vy jste všech bolševických spermohltů futrál.

6 hlasů

Doufám, že střelce zavřou. Za vraždu.
Jen úplné hovado si cení majetku víc, než lidského života. Pokud zavražděný šel opravdu krást...
A i kdyby! U nás je zrušen trest smrti, i za mnohonásobnou vraždu, a tady by mohl kdokoliv kohokoliv bez soudu popravit, protože usoudí, že jde krást. V USA byl zastřelen japonský turista, který se přišel zeptat na cestu...
Podle diskuse je vidět, co udělalo z lidí 23 let toho zkur**ného kapitalismu. Před převratem jsem se nepotkal s tím že by někdo chtěl zabíjet kvůli krádeži. Tady se slušní lidé bojí projevit, aby se na ně nesesypali úchylní zabijáci.

15 hlasů

Váš názor mě děsí. To se tu fakt bude moci krást, vraždit kvůli cigaretě, míči atp....? Vzpamatujte se, člověče......

7 hlasů

A co na to soudruh Gorol.Také to byla poprava?

21 hlasů

ROMEA

10 hlasů

placená z penez gádžů má vždycky nějaké alternativní vysvětlení.
klicně se vsadím že všichni čtyři zůčastnění negádžové jsou recidivisté. jako obvykle krást nešli, jen se podívat jestli někde něco neleží. taky nechtěli nikomu ublížit, ale každej si projistotu vzal kudlu ssebou.

10 hlasů

Jelikož cikáni útočí ZÁSADNĚ na necikánské spoluobčany, VŠECHNY JEJICH ÚTOKY A VEŠKERÁ JEJICH OBLUDNĚ ROSTOUCÍ ZLOČINNOST ROZHODNĚ MÁ "RASOVÝ" PODTEXT.

20 hlasů

Nemá někdo prosím vás použité spodky ? Falešný Děd Pruzina se zase pokalel........

16 hlasů

To už Tě ošetřovatel zase pustil k PC?

22 hlasů

Když tak pročítám tu diskuzi, tak mám pocit, že až na cca 3 výjímky by tu všichni uvítali do čela opět Hitlera. Já to vidím tak, že se propadáme někam, kde nás chce modrá rasa mít. Naši frustraci z toho, že trvalé rozkrádání našich daní již není možné nikterak zastavit a z toho, že jsme si my bílí vytvořili systém, kde vždy a ve všem bude mít navrch zloděj-kravaťák si hojíme na lidech, kteří pouze přispějí svou kapkou do již přetékající nádoby.

9 hlasů

Jednu PRŮMĚRNOu,tedy 50 člennou cikánskou rodinu tobě do sousedství.Za týden by tě ty idiotské procikánské pindy (se zkrvavenou hubou a mnohokrát vybíleným bytem, možná kudlou v břiše) RYCHLE přešly

20 hlasů

Hm, ta verze „sběratelů železa“ je opravdu zajímavá...

Takže oni nám chtějí namluvit, že dotyčný střelec z kuše nejdříve ze vzdálenosti 7 m prostřelil do vozidla nastupujícímu Martinovi hlavu, pak k němu přišel, proměřil si svou trefu, protože... oni se na to s klidem dívali?

No já nevím, dle mého odhadu a zkušeností by ten střelec s kuší už nebyl mezi živými, kdyby se to byl pokusil udělat!
Za tohle by ho totiž zcela určitě ubili k smrti, protože byli ve výrazné přesile, navíc měl pouze kuši, kterou by ani náhodou nestihl nabít, zatímco oni byli dva až tři na jednoho. Tohle by si tedy rozhodně nenechali líbit, nýbrž by ho za to na místě zlynčovali, a ne že by byli pokorně odjeli!

23 hlasů

Oprava:
Za tohle by ho totiž zcela určitě byli ubili k smrti, protože byli ve výrazné přesile, navíc měl pouze kuši, kterou by ani náhodou nebyl stihl nabít, zatímco oni byli dva až tři na jednoho. Tohle by si tedy rozhodně nebyli nechali líbit, nýbrž by ho za to na místě byli zlynčovali, a ne že by byli pokorně odjeli!
(Oprava z důvodu přepisu podmiňovacího způsobu přítomného na minulý.)

14 hlasů

Puntičkáři!):-))))

23 hlasů

rekonstrukce ujasní, ale skupina na lovu je nebezpečná, zejména pokud má početní převahu, označit jednoho ovšemže ne do hlavy je pud sebezáchovy, když nevyklidili pole hned a ještě se dívali...měli auto, to není bída, to mohli zmizet rychle, asi se jim moc pole vyklidit nechtělo, nejspíše byli i na soukromém pozemnku...oudy to zvládnou

11 hlasů

Kdo se v redakci Týden předposral, že změnil titulek článku na "Údajný zloděj", protože původně tam bylo jen "Zloděj".

34 hlasů

Tak ten Gujda lže. Tři cikáni by před 1 člověkem neutíkali zpátky do auta, ale naopak by ho šli provokovat.

35 hlasů

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/255372-muzu-ho-zastrelit-kdyz-otevre-dvere-ptala-se-zena-operatorky-a-lupice-zabila.html Mělo by to být jak v Americe - za smrt zločince by měli být odpovědní spolupachatelé!!! Jo a mimochodem, milá Romeo, jestli to čteš: pokud předpokládáme, že by na všechny měl platit stejný metr... nevypadal náhodou jistý dům ve Vítkově taky opuštěně?

16 hlasů

Nakonec dodám, že když to byla trefa "do černého", ještě nutně neznamená, že to mělo rasový podtext.

29 hlasů

Každý zloděj musí počítat s tím, že po něm může majitel vystřelit. Tečka!

49 hlasů

Variace na starý politický vtip :
Zloděj zemřel. Smutné, ale není to neštěstí. Neštěstí by bylo, kdyby nám chcípli králíci.

39 hlasů

Nebo jinak - pokud jde někdo krást ve třech, nemůže se divit, když se majitel bude bránit 9x tak silně a ať se na to také připraví. Analogie tu je zřejmá, stejně jako k obraně může být použitá účinnější zbraň, než kterou je vedený útok, tak může být obrana silnější, jde-li o útok skupinový. Je to totéž, není v tom rozdílu. Celá tlupa jedná ve shodě a každý z nich je součástí jedné pomyslné zbraně.

40 hlasů

Mohli jsme tu taky hypotetizovat nad tím, co si onen obviněný pomyslel, než ho ti zbylí dva zabili. ... třeba

"Ale aspoň jednoho jsem dostal." nebo ... "Zadarmo jsem se nedal. Jednoho jsem vzal s sebou."

Namísto toho tu hypotetizujeme nad tím, jestli má člověk právo bránit se proti přesile, o které netuší, co provede, když nebude pohotový. Jedna vteřina váhání a ten střelec mohl být nevinnou mrtvou obětí. Takhle je živý za tu cenu, že je za viníka.

35 hlasů

Jezusmarja, tohle není stát, to je blázinec v troskách. A když jdou k člověku tři tmavovlasáči, má ten člověk jen dvě možnosti - zdrhat nebo se bránit, aby nepřišel také o ledvinu jako ten chlapec.

Ovšem : zachrání si ledvinu, zachrání majetek - tak půjde do arestu, Nemáte pocit, že už jsme měli být na náměstí všichni ?
Gauner pan Kalousek se svým svazákem Nečasem zepředu a tmavovlasáči zezadu - tohle nepřežijeme.

40 hlasů

Paneboze, ten je cernej jak obdelnik.

29 hlasů

Naše zákony se musí co nejdříve změnit tak, jak je to obvyklé v celém světě. Majetek a živit člověka musí mít vyšší ochranu než život útočníků. Tím, že útočník někoho napadne nebo okrade, tak se svoji zákonné ochrany sám vzdal a proto okradený nebo napadený by měl mít právo se účinně bránit. Pokud toto náš stát nezmění, tak to musíme změnit my, voliči při dalších volbách. jediní, kdo tyto změny v zákonech chtějí provést je Dělnická strana. Pokud se vám současný právní stav nelíbí, volte DSSS. Nebo budete čekat, až nás dalším rozsudkem povzbuzení zloději budou přepadat v bytech a my budeme mít povinnost si lehnout na zem, abychom našim zlodějům náhodou neublížili? Rozhodněte se sami, co myslíte že bude pro nás všechny lepší.

43 hlasů

Dělnické straně jsem z důvodů, o nich píšete, hodně fandil. A to až do chvíle, kdy DSSS ukradla partě kolem pana Popelky heslo Holešovská výzva.
Vždyť jsou to teda taky zloději, kážou o právu se bránit a přitom druhým kradou i obyčejné heslo.

36 hlasů

Ale DSSS nic neukradla, ona totiž byla součástí Holešovické výzvy hned od začátku.

9 hlasů

Mýlíte se. DSSS nebyla součástí HV a jde o sprostou krádež. Viz :
".... Původní Holešovská výzva se plně a zcela distancuje od používání názvu Holešovská výzva jinými subjekty, které nemají žádnou spojitost s původní Holešovskou výzvou, která vyvíjela svou činnost od prosince loňského a ledna letošního roku.

Tato původní výzva občanům a jiným iniciativám v současnosti pokračuje bez tohoto názvu. Původní zakladatelé a signatáři prohlašují, že jakkékoliv subjekty nebo tiskoviny, které se tímto názvem v současnosti zaštiťují nemají NIC společného s touto původní občanskou výzvou, jejími idejemi a myšlenkami. Označuje-li se v tuto chvíli nějaké uskupení či sdružení názvem Holešovská výzva, nebo názvy podobnými,

NEJEDNÁ SE o původní výzvu ani osoby, které by mohly mít vztah k původnímu občanskému uskupení.(vyjma tohoto webu a osob zde uvedených)

14 hlasů

a proto milí rodáci mám pro zloděje přichystán chleba a sul na staročeské přivítání a se zpěvem hymny KDE DOMOV MUJ???? mu předám klíč a dekret od kvartýru...jo,mačetu jsem uložil hluboooko,aby mě nesvedla k AMERICKÝM MANÝRUM.

17 hlasů

Zastřelený Rom nebyl údajný zloděj, ale skutečný zloděj, protože byl na cizím pozemku krást. nebo že by lezl s dvěma kamarády přes plot jen proto, aby mu pogratuloval? Střelec se musí hájit, že při té přesile předpokládal, že ho chtějí zabít.

53 hlasů

Laik by řekl,že psané právo by mělo být zhruba v souladu s představou většiny o spravedlnosti.Bohužel v našem absurdistánu je vše úplně naopak.Obávám se,že tady pomůže jedině Vandas a DSSS.

26 hlasů

K blití, ve Varnsdorfu útočí cigoší matečama a mnozí z nich dělají oběti, tady chlap brání svůj majetek a půjde sedět. Zasranej svět.

65 hlasů

A všimněte si, že přestože od útoku Romů mačetami v Novém Boru uplynulo již skoro šest měsíců, tak se o žádném soudu s vrahy nepíše. Pravděpodobně je ještě vyznamenají za statečnost při útoku.

40 hlasů

Přesně tak.Kde je mediální divadlo á la "Natálka"?!Kde jsou slzící rodiče,děsivé obrázky zohavených obětí a celkových následků cikánských rasistických ZVĚRSTEV?????!

15 hlasů

Tak nevím... V titulku slovo - Neštěstí -
Jak to autor vůbec myslel?

32 hlasů

Slovo "neštěstí" ,které je nad titulkem,by se dalo použít pouze z pozice toho pána,který teď bude mít díky obraně svého majetku velké problémy,nikoli ve vztahu ke zloději,který při krádeži dostal šípem do palice.Naše skvělé soudy vynesou "spravedlivý" rozsudek:dotyčný pán dostane 16 let za to ,že si dovolil bránit svůj majetek před zloději,a pozůstalým po tom darebákovi bude muset ještě vyplatit tučné odeškodné...Takhle to u nás chodí,policie je proti pachatelům bezmocná,často ani nezasáhnou,mnohé lehčí trestné činy ani nevyšetřují a tak jsou lidé nuceni brát spravedlnost do svých rukou,soudy pak dávají za pravdu pachateli, s trestem nakonec odejde oběť trestného činu a pachatel se jen směje...
Jinak neoficiální rada od samotné policie jak v takových případech postupovat je taková,že když už střílíte,zastřelte všechny útočníky,protože pokud zastřelíte pouze jednoho,ostatní budou svědčit proti vám a vy to u soudu prohrajete...

46 hlasů

Co se asi v tu chvili zlodeji prohnalo hlavou?

21 hlasů

Konečně mám v hlavě nějakou pořádnou myšlenku.

22 hlasů

Brecme vsichni, budes nam urcite chybet :-))) Ty zlodejskej parchante... Fakt sila! O tom parchantovi ted tady budou psat pomalu nekrology minimalne tejden, ale ze tamhle ten chudak (v podstate statecnej hrdina), co si zarputile branil svuj majetek ted nebude mit asi ani nikde zastani, o tom nebude nikde ani zminka, aby se to nahodou tech neprizpusobivych primitivu nedotklo. Kam jsme to s tou pravdou a laskou v te spolecnosti dospeli?! Odpovim si sam: do nejhlubsi pr.ele. A bohuzel bude hur, pokud nekdo nevezme rozum do hrsti, coz asi nevezme...

50 hlasů

Palec nahoru ! Zákony máme na ho-no !

23 hlasů

Jak „tvrdší trest“? Snad „polehčující okolnost“, ne? Škodná zdechne – stát ušetří milióny za dávky, za špitál i za kriminál. Chudák pan majitel, proč k tomu vůbec někoho volal? Ti zmetci mohli být tak krásně nezvěstní!

51 hlasů

Nezvestni? Ne, to by museli nekomu chybet. :-)

13 hlasů

No vždyť, přece sociálce. Chuděra by jim nemohla vyplácet dávky.

19 hlasů

Jestli byl, ze Slovenska, tak bych jeste zkontroloval, jeho zdravotni pojisteni. Takovej sip v hlave neni levna zalezitost.

42 hlasů

Ty cikáni to nebyli zloději. To byla návštěva ze Slovenska.

42 hlasů

... a nejspíše zabloudili, taková smůla. A jak tak tápali a nevěděli, kudy kam, někdo si je spletl se zloději. Takové faux pax.

34 hlasů

"Jezdíme po skládkách a zbořeništích a hledáme železo do šrotu. Pokud jsme na cizím majetku, vždy se lidí ptáme, zda si železo můžeme vzít. Mnozí jsou rádi, že jim uklidíme okolí a zahradu," brání se otec romské rodiny Gabriel G. (45) nařčení, že se jeho parta vyrazila v osudný den krást...

36 hlasů

Tak tenhle vtip jsem si nemohla nechat pro sebe; přečetla jsem ho celé rodině a všichni jsme se od srdce zasmáli. Fakt výborný!!!

73 hlasů

Mnozí jsou rádi... :o)))))

26 hlasů

Jistě; a nejvíce jim děkují a blahořečí ti, kterým "uklidí" a "vyčistí" celý dům nebo byt. Nám takhle cikáni "uklidili" dům a dodneška je hledám, abych jim osobně poděkovala a potřásla jim rukou na znamení vděku.

35 hlasů

Delegace?

20 hlasů

Je správné likividovat kriminalitu.

44 hlasů

Jo jo, krást se nemá, vidíte jak to dopadá. Škoda, že to neplatí i ve vyšších sférách.

36 hlasů

Hrozná tragédie,ještě štěstí,že se lidem nic nestalo.

64 hlasů

No právě. Ale teď začíná hrozit, že se nakonec přece jen stane.

30 hlasů

Už tradyčně:Údajný! Ve Vítkově ten barák taky vypadal že je neobydlený.

41 hlasů

Na idnes je diskuse po chvilce uzavřena... Tady to šacuju stejně.

45 hlasů

V politice středověk, v bezpečnosti divoký západ, takhle to tady dopadlo !!!

36 hlasů

Je smutné, že občan musí suplovat českou policii.
A za to, že se proti přesile 3 zlodějů přiměřeně bránil byl po zásluze odsouzen na 16 let.
Kolik asi zlodějů a jaké barvy musí být ,aby to byla přiměřená obrana?

66 hlasů

Kdyby nekradl,mohl tady být.Jeho volba...

53 hlasů

Lhala bych, kdybych napsala, že je mi ho líto...

77 hlasů

Nikdo neví, co vychová. Kdyby vám někdo zabil dítě, protože kradlo, taky by jste to schvalovala? Mohla by jste se stydět. Hlavně neříkejte " moje děti by nekradly" - takových už bylo...

6 hlasů

Moje tři děti jsou slušně vychované a všechny vystudovaly VŠ. Vím naprosto jistě, že by nikdy a nikomu nic neukradly. Nestydím se ani dost málo; a kdybyste vy zažil to, co nám udělali cikáni v restituovaném domě, také byste mluvil jinak. Takže na závěr - opravdu ho nelituji a naprosto chápu pocity okradeného majitele.

25 hlasů

Ano, cítím to stejně jako Vy. Dávám Vám hlas.

41 hlasů

„Když přežije, budeš mít problém. Raději ho rovnou zastřel...“

http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/261224/Kdyz-prezije-budes-mit-problem-Radeji-ho-rovnou-zastrel.html

48 hlasů

Škoda, že to nebyl Kalousek. Ale Mirek to má holt posychrovaný, kluk jeden proradná.

37 hlasů

A teď ta dobrá zpráva, chutnají jako bizoni!!!

30 hlasů

Chacha, jj, ten vtip, z kterého jste použil větu, je moc dobrý, dávám Vám hlas :-)

16 hlasů

Neměl krást...

38 hlasů

GRATULUJI MAJITELI K ÚSPĚSNÉ OCHRANĚ SVÉHO MAJETKU!

67 hlasů

Právo a spravedlnost není totéž.
Dokud budou zloději chráněni zákonem, nebude tady spravedlnost.
Zloděj by měl mít na výběr - jdu krást a buď se mi to podaří, nebo mě to taky může stát život. jenže tady je to tak, že jdu krást a kdyby něco, sedět půjde ten který se bránil.
A basta.

84 hlasů

Listina základních práv a svobod:
Článek 12
(1) Obydlí je nedotknutelné. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí.

63 hlasů

Nebyl ten zlodej náhodou ROM? Jemi lito toho člověka ktery bránil svůj majetek a nyní bude popotahovan naší prohnilou justici.

110 hlasů

Byl... u jiných pachatelů bývá černý obdélník přes oči,tenhle měl na fotce palačinku přes celou hubu...

38 hlasů

Podle toho že zloději byli tři, to tak vypadá,romové menším počtu zpravidla krást nebo útočit nechodí...

51 hlasů

Na řečnickou otázku odpovídám ano, s druhou částí příspěvku lze jen souhlasit. Dokud bude na NS sedět žába na prameni (jméno "soudce" mi vypadlo), tak se nepohneme dál.

31 hlasů

Pokud by měl šípem do palice dostat úplně každý zloděj, tak by ODS totálně zůstala bez členské základny a zbyl by jen kal a modrý smrad.

72 hlasů

Krást je dovoleno pouze přičmoudlým a členům ODS A Top09.....a bránit se nesmíte......

96 hlasů

Fakt nevím co je lepší 16 let, nebo si nechat tři recidivisty dojít až k tělu?

100 hlasů

Tyto zákony jsou buď vymýšlené úplnými pitomci a nebo s jasným záměrem, aby při dalších volbách byl demokraticky zvolen nějaký nový Hitler, který tento svinčík uklidí.

6 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.