V sobotu zahynul ve Vídni mladý Čech, který se utopil poté, co skočil z mostu do Dunaje. Podle policie skočil do vody společně s dalším mladíkem a záchranáři po obou celé hodiny neúspěšně pátrali. Mrtvé tělo 22letého Čecha našli potápěči teprve ráno, po druhém muži zatím není ani stopy.
Očitá svědkyně podle policistů vypověděla, že mladíci se na mostě hecovali a že v této jejich "zkoušce odvahy" pravděpodobně hrál roli alkohol. Záchranáři přijeli na místo krátce poté, co kolemjdoucí zjistili, že ani jeden z mužů z vody nevyplaval. Nepodařilo se jim však je najít.
Mladý Čech byl ve Vídni už týden a společně s přítelem tam kempovali. Právě on utonulého muže identifikoval poté, co potápěči jeho tělo vytáhli z Nového Dunaje.