Poválečné násilí
Vyšetřování údajného masakru u Dobronína po dvou letech uzavřeno

26.12.2012 21:15 Aktualizováno 26.12. 22:04

Kriminalisté ukončili po více než dvou letech vyšetřování údajného poválečného násilí na německém obyvatelstvu v Dobroníně na Jihlavsku. Vyšetřovatel vydal ve věci rozhodnutí. S výsledky seznámí jen poškozené, kterých se případ dotkl. Oznámila to krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Nepomucký (7 hlasů) 26.12.2012 23:20

  takže ty hňupe, když Hitler vyhrával, tak měl za úkol bezpečí...

 • rab z rabstejna (5 hlasů) 26.12.2012 23:54

  Ano. "...Bergersdorf (Dobronín/Kamenná) měl největší počet...

 • petr štoural (3 hlasy) 27.12.2012 07:04

  Vždyť by nám to Ti němci udělali kdyby vyhráli vyhubili by nás jako...

 • W W (3 hlasy) 27.12.2012 10:06

  Ty si viděl ty blbečku ti zprávu? Btw pokud to byly jak se tvrdí lidi...

 • W W (3 hlasy) 26.12.2012 23:29

  No pokud ti poražení bylyi Ze vzorné obce SS není se čemu divit!

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pokoj jejich Duším.

0 hlasů

Mimochodem asi nevyšlo to co chtěli jinak by to už halasně troubili do světa a polskej podvraťák už by tu zobecňoval!

2 hlasy

Vždyť by nám to Ti němci udělali kdyby vyhráli vyhubili by nás jako potkany. Můj děda přežil Dachau a vždycky říkal MRTVEJ němec dobrej němec. Já se toho hesla držím ani hrnek vody bych němcovi nepodal.

3 hlasy

Vy jste se přiřadil po bok nacistů. Zabíjet někoho pro původ, národnost či rasu, umí opravdu jen nacisté a komunisté. Mimochodem i jako Polák velmi dobře vím, že se v poválečném Československu psalo u slova Němec malé "n". Už to neplatí, nařízení zločince Beneše je již neplatné. Opravte si to. Čechu.

1 hlas

Ono v tom Dachau a ostatnich lagrech sedelo take dost radovych kriminalniku.Co ten tvuj deda rika o hubeni potkanu,je take dost sporne.Jaci potkani by asi potom delal v ceskych fabrikach?Pro vyspely prumysl Nemci vpadli do Ceskoslovenska.

1 hlas

Hele pako běž se vytvracet někam na net landsmanšaftu tam tyhle dementní plky budu všechny zajímat!

2 hlasy

Můj tatínek rovněž přežil Dachau, i když bohužel jen o pár let. Ale v Dachau přežil díky pomoci německých židů. A vždycky říkal: "Není Němec jako Němec." A vodu u nás dostal každý, kdo ji potřeboval. Od Rusa až po Banderovce. A pokud jde o nějaké hrdinství dnes, že bys vodu Němci nepodal, tak to není nic pěkného. Zvláště proto, že Češi za protektorátu byli tak velcí hrdinové, že by darovali Němcům celé studny...

1 hlas

Pomohli mu židi pšonko nikoliv Němci a v tom je sakra rozdíl, čokle.

1 hlas

presne tak.rasovy rozdil.semiti a saxoni.zrovna tak jako robert kautzinger byl nejaky zbehly vidensky semita zid,co pomlatil ty nemce.zadny predstavitel ceskeho odboje.mstivy semita zid.jeden za osumnact a druhy bez dvou za dvacet.meli ale VYKOPAT zida driv.hezky den.

0 hlasů

Úkolem vítězů je bezpečí poražených, zejm. slabších. Jinak nejsou vítězy ale sami jsou poraženi vlastní rukou. Patálie s německy mluvícím obyvatelstvem měla řadu jiných variant řešení, ale benes a komunisti mali navrch, měla tak válka jen další zbytečnou oběť, a my přišli o bavorský průmysl, co tam vyhnaní ve svých hlavách vzali odsud s sebou

2 hlasy

No pokud ti poražení bylyi Ze vzorné obce SS není se čemu divit!

3 hlasy

Umíte si představit, že by obce s titulem Obec či město Československo-sovětského přátelství navštívili v roce 1989 stejně naladění magoři a udělali v obci peklo? Ti obyvatelé až na pár milicionářů a komoušů měli celé to přátelství u prdele. Tak nějak to bylo taky v Dobroníně. Důležité bylo aby dojila kráva a aby nenamoklo seno. A jestli přijde dopis z fronty od Kurta. To bylo důležité. To ostatní zajímalo jen pár fanatiků, kteří tam byli povětšinou dosazeni z Reichu, ti se ale nedočkali ani konce války. Po právu.

1 hlas

Pokud z 250 chlapů ve vsi vleze do SS 50 a zbytek je NSDAP není co řešit, pšonko Žádné město nemělo podobný účet!

2 hlasy

Vy jste ta správná hmota pro propagandu. A je jedno z které strany k vám přiletí. Lze nahlédnout do obecních knih, kolik lidí na které se vztahovala branná moc bydlelo v obci na začátku války. Kolik se tam přistěhovalo "dobrovolně" rukujících Němců z různých koutů Reichu a Sudet od vypuknutí války a vyrobit takovou vzornou vesnici.Nebylo to nic těžkého, asi jako uspořádat okresní spartakiádu. Jako byste zapoměli na všechna ta města hrdiny... Hrůzy německého nacismu si nikdo na světě nedovolí zpochybňovat. To ale neznamená, že Češi, Poláci, Holanďané či Francouzi po válce nepáchali zločiny na německém civilním obyvatelstvu. Někde sami od sebe, v Česku na výzvy a se souhlasem Beneše. Tečka.

0 hlasů

Ano.
"...Bergersdorf (Dobronín/Kamenná) měl největší počet dobrovolníků hlásících se do Wehrmachtu a SS z celého Protektorátu. Vesnici byl udělen název „Vzorná vesnice SS“ německým Obergruppenführerem SS Gottliebem Bergerem.. Takže pokud byli po válce skutečně zabiti místní Němci na louce za vesnicí Dobronínem, je to kruté, ale u části z nich nebo všech šlo pravděpodobné o příslušníky SS. Co sice neomlouvá příp. vraždy, ale k pochopení to je, protože to pravděpodobně nebyli nevinní němečtí sedláčci. Viz : http://neviditelnypes.lidovky.cz/kausa-bergersdorf-zase-dalsi-kostlivci-

5 hlasů

Já to tedy nechápu. Ožralci umlátili nevinné příbuzné vojáků. Největší esesáci byly asi ty stařenky a odrostlé děti. Vy zabedněnci zbabělí, přiznejte si svoje poválečné zločiny, tak jako to udělalo Polsko, nebo i Francie s Holandskem. Na pokyn zločince Beneše, se Češi chovali stejně jako ty nejhorší hitlerovci. Ale nebyl jen Dobronín...

1 hlas

Ne, nebyl jen Dobronín.
"Kdyby někdo pochyboval o tom, že by bylo co vyšetřovat a objasňovat, zde je krátký výtah ze seznamu akcí Němců proti obyvatelstvu už v době, kdy byl konec války jasný, tedy na jaře 1945:
19. dubna 1945 nacisté vydrancovali a vypálili obec Ploština a její obyvatele za podporu partyzánů zaživa upálili.
23. dubna 1945 později postihl stejný osud obec Prlov.
5. května byla dokonce srovnána se zemí moravská obec Javoříčko a všichni muži byli zastřeleni.
6. května 1945 obklíčilo německé vojsko obce Zlatníky a Dolní Břežany a povraždili muže, kteří byli přítomni.
V Psárech u Jílového bylo postříleno a ubito 11 mužů jako pomsta za to, že se německá vojska zdržela při odstraňování záseků .
Další masakry se uskutečnily v Německém Brodu, Třešti, Přerově, Lahovicích.

Známý a brutální Velkomeziříčský masakr je událost, ke které došlo 6. května 1945 ve Velkém Meziříčí. Bylo zavražděno 58 lidí. Masakr se stal dva dny před příchodem osvobozeneckých vojsk do obce – 8. května.

Další masakry probíhaly mezi 5. 5 a 9. 5 1945 v Praze, a to: na Hradčanech, v Kobylisích, na Pankráci, na Masarykově nádraží, na Dejvickém nádraží a dalších místech. Mezi nejbrutálnější zločiny patří masakr z 6. května v tehdejší Úsobské ulici, kde příslušníci SS ve sklepě domu vraždili jako nepříčetní.."

1 hlas

Mimochodem organizoval to Rakušák co ani česky nemluvil takže si vykuř, moralisto z útulku!

1 hlas

zadny rakusak,meshugene.semitskej rasistickej zid to byl,co se mstil.a vrazdil.bezbranne.a zadny trest v norimberku,a ani potom.proto vas zidi nema nikdo rad.jako zlocinny vrah a zid baruk goldstajn.ajnstajni.cha,cha,cha!shalom.

0 hlasů

Ty si viděl ty blbečku ti zprávu? Btw pokud to byly jak se tvrdí lidi z koncentráků a postřelili udavače a nácky žádná škoda. Jen takoví zmetci jako ty by jim chtěli lzat kulky!

3 hlasy

Četl jsem zprávu z Ústí nad Labem. Jenom to málo co se do ní dostalo je hrozné. Němci se za své válečné zločiny na civilním obyvatelstvu dostali před soud a rovněž tak se jim dostalo spravedlivého pohrdání celého světa. Za poválečnou genocidu na německém civilním obyvatelstvu se stal Beneš ze zákona zasloužilým. V některých z vás je příliš mnoho vzteku a příliš málo rozumu. Povětšinou znáte "své" dějiny jen převyprávěné stejnými zločinci, jako byly jednotky SS. Asi si je proto budete volit na prezidentský trůn.

0 hlasů

takže ty hňupe, když Hitler vyhrával, tak měl za úkol bezpečí poražených? Třeba v Polsku to řešil podstatně brutálněji!
A konference v Jaltě za účasti vlád, které z komunismu nemůžeš podezírat ani ty, to řekla jasně , ODSUN!
A ta poslední věta, jak jsme přišli o bavorský průmysl, tak tu už nebudu hodnotit, je mimo moji rozlišovací schopnost.

7 hlasů

se nedivím, že je to nad vaše rozlišovací schopnosti. žádné totiž nemáte. vydíte jen rudě a to ještě jen na jedno oko. pročpak se asi tak rakousko a německo vzmohlo po 20 letech navíc, než slavný stát dělníků a rolníků? to je zase pro změnu mně nepochopitelné. vždyť se nám snažili lidi jako vy, neustále vtloukat do hlavy, jak vyrábíme všeho víc na hlavu, než zlý západ. a ejhle, ono bylo všechno ale úplně jinak. ale to vy asi nikdy nepochopíte. neb je to mimo vaše rozlišovací schopnosti. tak třeba swarowski z jablonce, to vám nic neříká? schweighofer z jihlavy, to asi taky nic, schönborni taky prázdno, nemýlim-li se, a o těch starých lidiček z hor, žen a dětí, co věděli ouplné prd o nsdap, kteří na těch horách pracovali a dřeli, kam se moc čechů nehrnulo, protože se muselo setsakra tvrdě makat, tak o tom vy víte ale ouplné hou..no. už jsem vám jednou psal, neberte si svatého jana nepomuckého do vaších prolhaných úst, on vám to spočítá a vy víte proč.
fr

1 hlas

1/ s vámi souhlasím.
2/ také se mi nelíbí závěry z konference v Jaltě.
3/ sdělte mi laskavě jak jste odhalil, že jsem komunista.
4/ jak jsme přišli o Bavorský průmysl, jste mi nevysvětli!
5/ už jsem vám jednou psal , polibte mi ........

2 hlasy

nezapomente,ze hlavnimi poradci americkeho prez.v teherane,na jalte a i po jeho smrti noveho prez.byli zidi alger hiss,harry dexter white a harry hopkins,kteri bokem pracovali pro kominternu,nkvd a gru.jak se domnival americky senator ktereho kvuli tomu zidi z brokolina ukrizovali-Joseph McCarthy.jeho domenky se PROKAZALY pravdive po otevreni sovetskych archivu za jelcyna.takze to byly dve komunisticke strany-sssr+usa proti churchilovi.hezky den.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.