KSČM chce za <span>podporu vlády ČSSD</span> odchod z NATO

Domácí
29. 4. 2010 18:50
Chceme vás vyvést z NATO slibuje Vojtěch Filip voličům.
Chceme vás vyvést z NATO slibuje Vojtěch Filip voličům.

Chceme vás vyvést z NATO slibuje Vojtěch Filip voličům.Pokud komunisté podpoří po volbách jednobarevnou vládu sociální demokarcie, budou za to podle svého předsedy Vojtěcha Filipa požadovat odchod republiky minumálně z vojenské části NATO. Informoval o tom server iDnes.

Menšinová vláda ČSSD s tichou parlamentní podporou komunistou je přitom jednou z povolebních možností, s nimiž otevřeně počítá předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek. Ten už také Filipovu podmínku předem odmítl. "Byla to ČSSD, kdo přivedl republiku do NATO. Nevidím tedy jediný důvod, proč odejít," reagoval podle serveru Paroubek.

ČTĚTE TAKÉ: Fischer chce Česko víc zapojit do nové strategie NATO 

Komunisté přitom chtějí, aby Česko nakonec vystoupilo z celé Severoatlantické alinace, nejen z její vojenské části. Podle Filipa by země měla zůstat v politických součástech NATO jen do té doby, než jeho roli převezmou nové evropské bezpečnostní struktury.

Foto: Lucie Pařízková

Autor: - red -

Další čtení

ilustrační foto

Praha 7 chce odebírat přebytky elektřiny z fotovoltaiky od svých obyvatel

Domácí
17. 6. 2026
Streetartový umělec Dmitrij Proškin známý pod přezdívkou Chemis pracuje v Jablonci na velkém muralu v blízkosti jablonecké radnice.

Jablonec nad Nisou zdobí nové velkoplošné malby, zapojila se i místní mládež

Domácí
17. 6. 2026
Studenti a učitelé Gymnázia U Balvanu se sešli o velké přestávce před školou, aby se rozloučili s oblíbeným učitelem angličtiny, rodilým mluvčím Simonem Borským, a zároveň protestovali proti ředitelce, která školu vede od loňského srpna.

Školská rada gymnázia v Jablonci nad Nisou vyzvala kraj k odvolání ředitelky

Domácí
17. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ