Vydání nemovitostí
Lichtenštejnové poslali českému státu předžalobní výzvy

06.12.2018 11:27

Právní zástupci Nadace knížete z Lichtenštejna začali rozesílat českým státním institucím a státním podnikům předžalobní výzvy požadující vydání nemovitostí, které stát podle knížecí rodiny nezákonně zabavil na základě Benešových dekretů po roce 1945.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Bob Kadet (1 hlas) 06.12.2018 14:00

    Zřejmě to nebude poslední žádost o vrácení majetku osobám kteří se...

  • Jiří Klempera (1 hlas) 06.12.2018 12:01

    kolaboranti chtěj majetek - vše rozkradeno a rozebráno - republice...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Lichtenštejnové udělali z Moravy bohatou a


Jsem pro vrácení . Celá léta komunismu i po něm je Morava drancována, Uran, nafta,uhlí, zemědělství, vinařství atd., ale výtěžek šel převážně do Čech, hlavně do chudých krajů a zejména na Slovensko. Může někdo říct co významného se vybudovalo na Moravě?Lichtenštejnové po sobě zane-chali mnoho viditelného.
0 hlasů

Hm., až to té nadaci vrátí, tak by to chtělo opět nařídit robotování na panském, desátky, právo první noci a podobné radovánky cizácké šlechty. Možná zrušit i min.mzdu a životní minimum. To by se to zase budovalo!

0 hlasů

Zřejmě to nebude poslední žádost o vrácení majetku osobám kteří se přhlásili k říši. O některých již "konstruktivní soudní stolice" rozhodla. Čeští Lidovci jim na srazech ( v tomto případě sudeťáků) říkají "moji mílí krajané)

1 hlas

Na západě je běžné, že bývalé knížecí rody sedí na mnoho majetku, a stav takový, že například mezi 500+ nejbohatšími Němci* jsem si nevšiml, že by jediná osoba narozená v NDR.

To dosahuje takových absurdit, že se například Hohenzollerům vyplácí odškodnění za majetek který však docela zřejmě zaplacený Pruskými státními prostředky. A nápodobně se to argumentativně týče mnohého majetku, který knížata měla argumentativně pod správou když měla státní funkci, a docela normální, že si například starosta nemůže strčit majetek obce do vlastní kapse i pokud se ve světě takové děje běžně například u Saudů (kteří si rejžují například ze státního podniku Aramco pro soukromé účely).

Což je proč osobně alespoň ohledně Pruska na prvním místě zpochybňuji jakýkoliv nárok (bývalé) šlechty obzvláště na staré budovy a plochy, neboť mi není zřejmé jak k tomu "soukromě" údajně tak pilně přišli za časů kdy seděli u pokladen kam směřoval daňový výnos a kdy nebyl parlament s pravomocemi na kontrolu, a podobně.


*
https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_500_reichsten_Deutschen

0 hlasů

kolaboranti chtěj majetek - vše rozkradeno a rozebráno - republice zbyly akorát dluhy a zparchantělý politici kteří na obyčejný lidi z vysoka sero.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.