KSČM chce vysvětlení
"Lithium je strategická surovina a měla by patřit státu"

06.10.2017 13:51

Opoziční KSČM se snaží podnítit ještě do voleb svolání mimořádné sněmovní schůze k těžbě lithia, které se využívá k výrobě baterií.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Petr Dosoudil (5 hlasů) 06.10.2017 14:27

  Jasné!! Socani cítí že jim odzvonilo, tak ještě jeden poslední...

 • Ladislav Šťastný (5 hlasů) 06.10.2017 14:20

  Soudím, že Evropská unie udělá všechno a cokoli, doslova všechno a...

 • Daša Fuksova (4 hlasy) 06.10.2017 14:12

  U nás o přírodním bohatství rozhoduje jeden člověk? Že nejde o...

 • Jiří Klempera (4 hlasy) 06.10.2017 14:07

  tohle svinstvo od křivejch socanů bych trestal trastem smrti

 • Karol Hallik (3 hlasy) 06.10.2017 18:02

  Socani potřebují splatit dluh Altnerovi,proto chtějí soukromou firmu...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR resp. ČSSD, stojí za snížením poplatku pro stát za těžbu lithia z 10 % tržní ceny na necelých 0,7 % tržní ceny!!! Proč tato informace není na prvních stranách novin? Novinářům to nevadí? Každý občan ČR by měl být o takovém rozkrádání informován. Já osobně si toto nepřeji. Neumím si předtsvit být v situaci nájemníků bytů OKD. Proč se okrádají občané ČR? ČSSD pořád dokola!!! Odsouzený zastupitel Karel Březina je pořád zastupitelem v Praze za ČSSD, Rath byl také z ČSSD...

0 hlasů

potřebujeme ve vedení lidi,kteří mají na 1.místě zájem Česka jako celku.ve volbách se pohádat můžou,ale po nich pracovat jako Češi.vlastenci,národovci.místo utrácení na kraviny jako víc letadel a na vysoké školy v oborech jako sociologie,ekonomie,práva,politologie,žurnalisti - kaatd.kde studují/učí jejich děti,manželky a milenky. musí vyrovnat rozpočty,zaplatit dluhy a vytlačovat pomalu cizí firmy od nás,když máme jejich know how.nutné v případě těžby a zpracovávání lithia.také je nejlepší doba k vymáhání podílu ve vlastnictví Škoda-auto.porche,vw.

0 hlasů

Bojovníci za naší strategickou surovinu lehce vynechali, že licenci ke zkušebním vrtům v nalezištích lithia vydal australské firmě ministr pro životní prostředí BRABEC z ANO. Tak proč ten slovenský Jánošík Andrej tak vříská?

0 hlasů

Socani potřebují splatit dluh Altnerovi,proto chtějí soukromou firmu a pochopitelně malou domů,snad voliči nejsou natvrdlí

3 hlasy

Hehe, já ve svý naivitě myslel, že když je to na našem uzemí v naší zemi, tak že to tak nějak patří našemu státu.

0 hlasů

proč by ten zákon neměl být na dobývání všech nerostů na území ČR a když, tak jen se spoluúčastí 51% ČR i když to je nebo není česká firma. V případě prodeje tak přednostní právo odkupu Českému subjektu !!!

2 hlasy

Zcela souhlasím, zapadá to do sebe jak Altnerova skádačka o třista miliónech kouscích.

1 hlas

nerad,ale musím s komoušema souhlasit.co se děje s ČEZ?těží uhlí,proč ne lithium?proč nedělat baterie,když dělají nabíječky?proč to nedělají jako číňani?podíl s cizím know how po určitou dobu a potom zabrat.to samé s VW a jejich souzení o znečišťování ovzduší a pomalu získávat zpět Škodu do vlastních rukou.budeme muset VYKOPAT beneše z ČEZu,a babiše,sobotku a spol.tady JASNĚ vidíme,že semiti židi mají zájem jen o vlastní kapsu.jako beneš,babiš,janeček.a fellow travelers.

2 hlasy

Zkuste se trochu seznámit s tím co obnáší těžba lithia než se dostanete k čistému prvku. Vytěžit rudu a vyrobit koncentrát problém není. Na další zpracování musíte postavit továrnu. Tuto technologii žádná firma u nás nemá. Bude ji nutno koupit. Náklady jsou značné. Nikdo neví jak dlouho bude poptávka po lithiu trvat.Může být po několika letech nahrazeno něčím jiným.

0 hlasů

asi jste v tom kvaltě přehlédl dvě věty vedlejší,končící otazníky.podíl s cizím firemním know how.po určitou dobu.jako to dělají v číně,třeba s ibm.pc počítače ibm rozjela v číně,ti je potom vykoupili a je na světě lenovo.pokud se nehneme,budeme dřepět na hromadě lithia až bude opravdu nahrazeno nečím jiným.to samé se Škodovkou.nejlepší čas pro nás nácky z VW vytěsnit.

0 hlasů

Jasné!! Socani cítí že jim odzvonilo, tak ještě jeden poslední zlodějský kšeftík, aby nezemřeli bídou před branami sněmovny.Občané! nezapomeňte do voleb tenhle fakt ....

5 hlasů

Soudím, že Evropská unie udělá všechno a cokoli, doslova všechno a cokoli, od vydírání po politické vraždy, aby nám tuto surovinu ukradla.

5 hlasů

KREMLEBOTI, RUSKA PATA KOLONA, PUTINOIDI, RUSKA AMBASÁDA
.
Stanislav Soukup 26.09.2017 09:47
GELIMER
Rusku fandím a fandit budu. Západ se začal chovat neurvale, agresívně a arogantně, i vůči naší zemi, potřebuje konkurenci jako prase drbání. A není to Rusko, ale Západ, kdo nám cpe muslimy a vyhrožuje tresty, pokud tohle Alláhovo svinstvo nebudeme krmit.
.
Patrik Švantner 20.09.2017 19:13
HILDERICH
Rusku fandím. Západ, který se chová arogantně a agresívně, i vůči nám, potřebuje protiváhu.
.
Patrik Švantner 07.10.2016 12:00
HILDERICH
Správná a dobrá věc, Rusku fandím. USA musí, prostě musí mít konkurenci a protiváhu. Jedině tak se budou chovat alespoň trochu kultivovaně.
.
Patrik Švantner 25.08.2016 12:11
Hilderich
Rusku a Rusům fandím, USA musí mít konkurenci a protiváhu. Ostatně není to Rusko, ale Unie a USáci, kdo sem k nám cpe islám a vyhrožuje sankcemi a tresty, pokud tohle krvelačné svinstvo nepřijmeme a nebudeme o ně pečovat.
.
Tadeáš Hájek 03.08.2017 10:48
PLACERIAS
Rusku fandím. Takzvaný Západ, který se v poslední době začal chovat mimořádně arogantně a agresívně, potřebuje konkurenci a protiváhu. Ostatně není to Rusko, nýbrž Západ, který sem k nám cpe muslimy a vyhrožuje tresty a sankcemi, pokud se nepodřídíme.
.
Kamil Podlešák 12.04.2017 14:36
HUNERICH
Rusku fandím. Rusko sem k nám totiž necpe muslimy a naprosto idiotskou legislativu.A nevyhrožuje sankcemi, pokud se nepodřídíme. Takzvaný Západ ano. Pro mne je nepřítel v Bruselu, sídle eurobolševika.
.
Ladislav Šťastný 07.09.2017 11:31
TLALOC
Putinovi a Rusku fandím. Zcela jednoznačně. Západ, který se v poslední době chová arogantně, neurvale a agresívně - a to i vůči nám, když nám v souvislosti s muslimy neustále něčím vyhrožuje -, potřebuje konkurenci.
.................................................. - ............
Ladislav Šťastný 24.09.2017 12:45
TLALOC
Rusku fandím. Zcela jednoznačně. Západ se v poslední době začal chovat neurvale a agresívně, i vůči nám, potřebuje konkurenci a protiváhu. A kdyby USA vymyslely nějakou válku, ihned bych přeběhl frontu a přidal se k Rusům.
.................................................. - ..............................
Kamil Vont 30.03.2015 09:37
NARMER
Rusku a Rusům fandím. Fandím jim proto, protože chci, aby měli USáci konkurenci. Když ji nemají, chovají se jako dobytek. Momentálně nás Obama zastrašuje svou plechovou kavalérií a svými špenáty.
.
Ladislav Heřman 23.12.2016 11:18
Monomach
Rusku a Rusům fandím, protože Západ, který to s agresivitou, arogancí a neurvalostí začal přehánět, potřebuje konkurenci. Proto taky fandím Číně.
.

1 hlas

Woe ty jsi musel dělat udavače již pro StBáky, a nyní jsi zřejmě plynule přešel k jejich nástupnické organizaci! Jsi odporný lidský odpad.

1 hlas

U nás o přírodním bohatství rozhoduje jeden člověk? Že nejde o úplatky, to se u nás přece nenosí. Každému ministrovi jde vždycky o blaho jeho občanů a využití každé koruny pro blaho státu !
Doufám, že to nechtějí zašantročit bez vědomí občanů jako zlato a další věci?

P.S. Ten Babiš jim musí ležet v žaludku. Bez něj by se to kr**lo o sto šet !

4 hlasy

tohle svinstvo od křivejch socanů bych trestal trastem smrti

4 hlasy

MĚLA BY TAM VLATEŤ SPECÁLNI JEDNOTKA VŠECHNY CO TO PODEPSALI ZAVŘÍT A OBVINIT ZA VLASTIZRADU !!!!!!!„A tak se Česká republika zavazuje fakticky bez projednání ve Sněmovně a bez jejího mandátu ke spolupráci se zahraniční firmou ohledně majetku, kdy hodnota potenciálních rizik se může bez větších problémů vyrovnat hodnotě majetku, který byl vydán v rámci církevních restitucí. A je ticho po pěšině,“ pokračoval advokát. Každý, kdo se tomu postavil mohl podle advokáta počítat s problémy. O slovo se kvůli lithiu přihlásil např. Andrej Babiš a hle, druhý den se začalo mluvit o trestním stíhání Babiše. „Pouhý den poté, co Parlamentní listy zveřejnily názor bývalého vicepremiéra Babiše, že lithium musí zůstat státu, šel policejní vyšetřovatel za státním zástupcem, že bude žádat, aby Poslanecká sněmovna vydala poslance Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání. Zabránit možnému poškození České republiky ve věci lithia se Babišovi nepodařilo. Místo toho jej Sněmovna vydala,“ rozváděl své úvahy dál publicista a advokát.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 35/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Top dívky

Popcorn

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.