Masivní únik plynu v Brně, evakuováno 620 lidí

Domácí
4. 9. 2015 10:19
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V Arménské ulici v Brně-Bohunicích unikal ráno zemní plyn. Hasiči evakuovali základní, mateřskou školu i lidi z okolních domů. Třídy a své domovy muselo celkem opustit 625 lidí. Zpět se vrátili v poledne.

Nikdo nebyl zraněn. "Únik nastal ve výkopu mezi mateřskou a základní školou při zemních pracích. Byl masivní. Plynaři zastavili přívody plynu," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Podle regionálního mluvčího RWE Pavla Zajíce plynovod narušila externí stavební firma při opravě chodníku. "Oprava je už ukončena, vše zkontrolováno a v pořádku," uvedl Zajíc po poledni.

Asi 600 dětí opustilo s učitelkami třídy a byly po celou dobu na hřištích a volných prostranstvích sídliště v Brně-Bohunicích. Z okolních domů hasiči následně odvedli přibližně 25 lidí. Celá lokalita byla dopoledne uzavřena.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Andrej Babiš

Babiš se postavil proti financování Ukrajiny. Česko podle něj nebude za nic ručit

Domácí
13. 12. 2025

WEARHOUSE X LINKUP: Potvrdila sílu české streetwear komunity

Domácí
13. 12. 2025
ilustrační foto

Vyleštěte brýle, protřete oči. Na obloze bude až tisíc meteorů z Geminid

Domácí
13. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV