Aplaudovaly mu davy
"Milí krajané!" pozdravil německy ministr Herman sudetské Němce

15.05.2016 11:50 Aktualizováno 15.05. 14:06

Ministr kultury Daniel Herman jako vůbec první člen české vlády vystoupil na sudetoněmeckém sjezdu. Na výročím setkání v Norimberku oslovil sudetské Němce "milí krajané", za což ho několik tisíc shromážděných odměnilo hlasitým potleskem.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Blanka Köhlerová (12 hlasů) 15.05.2016 12:07

  Opravdu se hluboce stydím za naši vládu, že dopustila tuto návštěvu....

 • Jan Hurda (10 hlasů) 15.05.2016 12:18

  Takové vlastizrádné jednání by se mělo trestat.

 • Ďury - (9 hlasů) 15.05.2016 12:47

  Čemu se divíte. Víte co to je za zmetka? Chudáci Němci. Oni trpěli,...

 • Libor Weizenbauer (8 hlasů) 15.05.2016 12:59

  Ať se to líbí nebo ne,odvěkou česko německou při o charakter českých...

 • Josef Dlouhý (8 hlasů) 15.05.2016 12:25

  Pro prachy se politici vsoukají do každého otvoru a Herman GERINK tam...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Takže se je poněkud u bodu toho, že když někdo s pistolí u hlavy nutí k vstupu do strany a specifické volbě (viz roky 1937 a 1938 kdy nucení firmami vstupovat do strany, vyhrožování ztrátou zaměstnání členům německé sociální demokracie, zveřejňování jmén dětí německých rodičů na českých školách aby na rodiče byl vyvíjen nátlak, a vyhrožování členy SdP že kdo nevstoupí do strany tomu bude po připojení k Německu zabaven majetek a ten bude poslán do KZ) a mnohý se ze strachu (o rodinu) tomu podřizuje, a že není jako vyloženě autorativní stát (ve smyslu například království) který by dohlížel případně prostě rozpustil nějaké zákonodarné sbory lidu a podobně když to řádně neumí, tak docela obrovský problém na demokratickém principu, nebo ne?

0 hlasů

Milý krajane, tvé vystoupení bylo již předem označeno jako projev zrádce
ážení spoluobčané, v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939. Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války, zanechávám vám odkaz, ve kterém vás varuji před možnými pozdějšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti. Může se stát, že mé dekrety, vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou s odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné. Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou Čeští vlastenci, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M. R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době. Váš Dr. Edvard BENEŠ, Praha, květen 1947

0 hlasů

Zvláštní druh svině!!!

1 hlas

neuveritelne

1 hlas

Sedmisté výročí narození Karla IV. Slavnostní mši celebruje Dominik kardinál Duka. Přítomno je mnoho významných osob včetně presidenta Miloše Zemana. Poté je na hradě slavnostní recepce, během níž se přitočí Miloš Zeman ke kardinálu Dukovi, nakloní hlavu a praví: Poslechni, Dominiku, jak si tam měl to kázání… mmm, vysvětli mi jaký je rozdíl mezi zjevením a zázrakem? Kardinál odpovídá: No tak například zjevení by bylo, kdyby se nám tu teď tady přede všemi zjevil sám císař a král Karel IV. A zázrak by byl, Miloši, kdyby tě neposlal do prdele!

0 hlasů

Dost slabý. A trapný. Řídí a platí vás velvyslanectví USA ?

0 hlasů

KDU ma sotva 5% a mentoruji kritizuje jako ODSa TOPkteri nemaji o moc vic--drzost techto smejdu je sokujici a Herman s Nemcovou a Kalouskem je primitivni antikomunosta

3 hlasy

Pěkně se odkopal - ale vlastně je dobře, že ukázal, kam patří... !!!

5 hlasů

Lidovci, které vodí na provázku velvyslanectví USA, se dopustili vlastizrady.

6 hlasů

To mame ale rudou spinu ve vlade.
S nackama se bratrickuje, Rusa ktery nas zachranil pred vyhubenim pri vyroci osvobozeni nezna a dela mu naschvaly.
Tahle kolaborantska luza tu byla vzdycky, za protektoratu udavali na gestapu, za bolsevika to byli ruzni stetinove a prisluhovaci Stb. a podobni zradci.
Dneska nam sem nasilim cpou "mirumilovne" rucnikare a mlci o zlocinech nacistickeho Nemecka.
Cesi, keter nasisti povrazdili jako by ani nebyli, Cesi, ktere (kolektivne) Nemci z pohranici vysidlili jakbysmet.
Ale Cesi, kteri tak hrozne Nemcum ublizili tim, ze je poslali do jejich vlasti, tech je najedno vsude dost. Jako by ani jini nebyli.

3 hlasy

Herman dal na stejnou úroveň zločiny nacismu a údajně zločiny Čechů. Odmítl princip kolektivní viny, tedy se postavil proti odsunu, který sudeťáci důsledně nazývají vyhnáním. Toho využil hned štváč Posselt, který to považuje za odmítnutí vyhnání, tedy odsunu, jménem české vlády.Posselt to dokonce označuje za genocidu.
Z toho musí být vyvozeny důsledky. Herman se projevil jako exponent sudeťáků přes český katolický klér a lidovce přímo v české vládě. Zapomněl že odsun byl rozhodnut vítěznými velmocemi v Postupimi, zapomněl na vyhnání Čechů z českého pohraničí, na statisíce mrtvých a zdevastovanou zemi za německé okupace, jen aby se svým patronům zalíbil. Je nepochopitelné, že mu tu cestu mohla schválit vláda a jmenovitě i Sobotka. Prezident Beneš a oběti nacismu se musí obracet v hrobě a temnou předtuchu prezidenta Beneše že k něčemu takovému může dojít Herman naplnil vrchovatě. Po válce by byl jako kolaborant špatně skončil.
Sudetský Čech, vyhnaný v r.1938 z Jablonce n./N.

7 hlasů

Ať se to líbí nebo ne,odvěkou česko německou při o charakter českých zemí rozhodla druhá světová válka.Je nesmrtelnou zásluhou prezidenta Beneše ,že dokázal prosadit odsun německého obyvatelstva z českých zemí.Co by se dnes dělo v českém pohraničí kdyby tady žily 3,nebo 4 miliony Němců to si každý dovede představit.

8 hlasů

Čemu se divíte. Víte co to je za zmetka?
Chudáci Němci. Oni trpěli, když byli odsunováni. Neslyšel jsem jedinou větu o tom, jak byli hnáni ze sudet naši lidé v r. 1938-39.
Všechno tam museli nechat, tak jako skopčáci v r.1945. Tak čemu se teď diví? Náš pan ministr kultury by zasloužil nakopat a zavřít!

9 hlasů

Pro prachy se politici vsoukají do každého otvoru a Herman GERINK tam leze každý den 10krát.

Skutečně měl být po návratu do ČR zatčen a souzen. Jsou na to zákony ! V ČR se ale neuplatňují.

8 hlasů

Takové vlastizrádné jednání by se mělo trestat.

10 hlasů

Opravdu se hluboce stydím za naši vládu, že dopustila tuto návštěvu. Už nemám o naší zemi vůbec žádné iluze, všechno ,co bylo dobré, jde do kopru.

12 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 34/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.