O devět procent
Minimální mzda vzroste od ledna na 14 600 korun, schválila vláda

09.12.2019 15:38

Minimální mzda se od ledna zvýší o 1250 korun na 14 600 korun. Růst bude i zaručená mzda podle odbornosti. Nařízení v pondělí schválila vláda.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Vlastimil Styblo (1 hlas) 10.12.2019 06:39

    Kdybyste tam toho kluka šprtnul vy, řízení nebude ani zahájeno poté,...

  • Vlastimil Styblo (1 hlas) 10.12.2019 06:36

    Pokus o logiku tohoto Kocourkovic vyděšence tady už ani nekulhá, ten...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Kocourku,přečtěte si alespoň o co se v článku jedná.O kvótách se tam nikdo nezmínil.Naopak obsahuje dost příznivou zprávu o minimální mzdě.No a někdy se taky pokuste napsat něco vlastního.

0 hlasů

NĚMECKÝ POKUS O KVÓTY Č. 2 JE TADY

RICHARD HARTMANN

„Bezpečnost začíná na hranicích.“ Tak zní první věta článku v listu Der Welt am Sonntag z 3.12.2019, který pojednává o nové iniciativě německého spolkového ministra vnitra Seehofera, jak nahradit Dublinské nařízení novým azylovým právem po německém vzoru. Napoprvé Němci s povinnými kvótami narazili. Nyní na to jdou jinak.


Podstatou německého návrhu je kombinace 3 opatření, která mají platit současně:

Evropská azylová agentura má nově přezkoumávat žádosti o azyl hned na vnější hranici EU při vstupu migranta na území EU.
Na základě záporného výsledku přezkumu žádosti se má přistoupit k okamžité deportaci mimo EU, na základě kladného výsledku přezkumu přesunout migranta do cílové země EU. Ta bude určena na základě kvóty stanovené dle velikosti populace a ekonomické síly cílového státu.
Azylant pozbude právo na čerpání sociálních dávek v jiné než úředně předurčené zemi.
Jak každý snadno nahlédne, jedná se o pečlivě promyšlený způsob, jak napodruhé zavést to, co se napoprvé nepodařilo. A sice kvóty.

První opatření je reakcí na minulou kritiku, že přijetí/odmítnutí je třeba řešit přímo na vnější hranici. To jistě ano, v tom tkví ostatně podstata dublinských pravidel. Zásadní ovšem je, kdo bude za proces vyhodnocení žádosti zodpovědný a podle jakých pravidel bude postupovat. Nakrásně se tak může stát, že naznačené odhodlání občas někoho odmítnout se promění v dobře známou vítací politiku v režii Evropské azylové agentury.

Navíc je tu zásadní obava: Česká republika nebude mít reálnou šanci rozhodovací praxi ovlivnit. Rozhodovat budou jiní.

Druhé opatření není nic jiného, než pokus o kvóty č. 2. Sice už se tomu nemá říkat „kvóty“, nýbrž „fair share“, ale na podstatě to nic nemění.

Třetí opatření má zamezit sekundární migraci v rámci EU do zemí se štědrým sociálním systémem. Tím se reaguje na dřívější kritiku, že kvóty by stejně nefungovaly.

Shrnuto a podtrženo, všechna tři opatření ve svém celku znamenají „kvóty znovu a lépe“. Nově doplněná dvě opatření mají umlčet kritiky a demonstrovat vstřícnost a schopnost kompromisu, aniž se tím mění podstata přerozdělování migrantů. Členské státy EU by pozbyly možnosti suverénního rozhodování o tom, komu přiznají právo na azyl. No nekupte to!

Německý návrh reformy kvót je životadárnou mízou novým evropským komisařům, kteří touží po velkém politickém úspěchu už v roce 2020. Takže jedno je jasné: kvóty neumřely, ještě si s nimi užijeme.

https://pravyprostor.cz/nemecky-pokus-o-kvoty-c-2-je-tady/

CZEXIT

0 hlasů

Pokus o logiku tohoto Kocourkovic vyděšence tady už ani nekulhá, ten už je rovnou mrzák.

Evropská azylová agentura má nově přezkoumávat žádosti o azyl hned na vnější hranici EU při vstupu migranta na území EU.
Cituji z příspěvku toho ultravola:

"Na základě záporného výsledku přezkumu žádosti se má přistoupit k okamžité deportaci mimo EU," konec citace:

Pablbe, jenže ne všechny migrošky můžete deportovat, takže ty, kterým hrozí doma nebezpečí, viz Ženevské úmluvy, je musíte strpět na území EU, což vám naprosto uniká, vůbec vás to nečílí, vy totiž nevíte, co čtete, domýšlíte si úplně něco jiného a toto je výsledek, jak píšu jinde: vy trpíte dyslexií jako stehno. Tedy vy: no trpí ji všichni kolem vás.

Ušla vám, mimo moče, i další věc: Německo tím opatřením nechce migrošky pouštět do Schengenského prostoru a v podttaě plně akceptovalo naše připomínky. Vy jste blbý jak vagon na cement pro převoz klád.

cituji dále:

"na základě kladného výsledku přezkumu přesunout migranta do cílové země EU. Ta bude určena na základě kvóty stanovené dle velikosti populace a ekonomické síly cílového státu." konec citace.

Kocourku, jestli vy nejste uvázaný u žlabu ve stáji, sežeru pocukrovaný klobouk. Chápete vůbec, co píšete, vyblbe? Nikdo neprojde, to je samý ekonomický migrošek, a azylanti, co mají skutečně právo na azyl tam budou tak celí dva.... I když budou azylanti, ať je po vašem chorém přesvědčení, nikdo z nich mimo do Německa nikam jinam chtít nebude, poruší podmínky azylu a v Německu nedostane ani centík. Konec ekonomické migrace, Kocourku. Chápete co píšu? Těžko, dejte si další trs sena.

Tady to máte černé na bílém, ydyote! Cituju zase váš příspěvek:

"Azylant pozbude právo na čerpání sociálních dávek v jiné než úředně předurčené zemi." konec citace.

A teď František, cockot, trousí svoje moudra, cituju:

"Jak každý snadno nahlédne, jedná se o pečlivě promyšlený způsob, jak napodruhé zavést to, co se napoprvé nepodařilo. A sice kvóty." konec citace.

To mělo znít: jak naprosto každé dyslektické, líné a nevzdělané howado, bez špetky logiky ve svém chorém vyděšeném mozku nahlédne...

Vy jste vůůůůůl jak lev! Vy si ani nepřečtete, co tam píší, vy si jen domýščlíte, nechápetře co se tam píše, ale Františku, to se dá léčit. Rychloléčba doporučená deseti z devíti psychiatrů: plechový kýbl na hlavu a násadou od krumpáče promasírovat, třikrát denně.

Německo brilantně došlo na to, jak v rámci zákona vysadit ekonomickým št*ěnicím stopku. Je v tom velká část našich připomínek, které v podstatě tuto migraci zastaví. Vyhráli jsme, vyděšenče.

1 hlas

Jj, to je tak, když se někdo bojí nezávislosti.

STYBLO BY SI BEZ NÁVODU A POVOLENÍ Z EU NEDOKÁZAL ANI VYTŘÍT ŘIŤ.

„Vyvraždili půl Evropy. A nám budou nařizovat?“ Spisovatel ke 30 letům svobody. Silná slova

30 LET OD LISTOPADU 89 „Lidé ani neumějí být svobodní, chovají se stádně, neustále je někdo naviguje, vlastní úsudek se vytrácí, neboť si člověk neví rady ani sám se sebou,“ zamýšlí se spisovatel a scenárista Josef Urban, když pro ParlamentníListy.cz hodnotí uplynulých 30 let od sametové revoluce. „Vždycky jsem se smál tomu heslu, ‚když nevolíš, volíš komunisty‘. Na ty se neustále vymlouváme. Nemám důvod je hájit, ale je to po třiceti letech anachronismus. To bychom takhle taky mohli stále plakat nad Bílou horou,“ upozorňuje.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Vyvrazdili-pul-Evropy-A-nam-budou-narizovat-Spisovatel-ke-30-letum-svobody-Silna-slova-606379

CZEXIT

0 hlasů

A už je tady :)))
Uctívač genderu, islamizace, inkluze, vraždících čmoudů okamžitě vyskočil a hafá, jak je zase eu skvělá :)))
Ano ratlíčku, umíš pěkně podávat pac :-))))))

Vlasov, Novotný a Greta udávají téma: Na Balkáně se zatím oháknutí mladíci s mobily valí naším směrem. Na SSSR šli s Hitlerem Slováci, ne my. Lenin a Trockij s prachama Západu rozvrátili Rus. Fčil jde ale o něco úplně jiného

http://www.protiproud.cz/politika/4794-vlasov-novotny-a-greta-udavaji-tema-na-balkane-se-zatim-ohaknuti-mladici-s-mobily-vali-nasim-smerem-na-sssr-sli-s-hitlerem-slovaci-ne-my-lenin-a-trockij-s-prachama-zapadu-rozvratili-rus-fcil-jde-ale-o-neco-uplne-jineho.htm

CZEXIT

0 hlasů

A ŠROUBY SE DÁLE UTAHUJÍ, JEN TAK DÁL EUROSOUDRUZI, JEŠTĚ CHVILIČKU A KONČÍTE :)

TRAGÉDIE, KTERÁ ŠOKOVALA NĚMECKO, ŠOKUJE OPĚT: ZA SHOZENÍ OSMILETÉHO LEA POD RYCHLÍK ERITREJEC SEDĚT PRAVDĚPODOBNĚ NEBUDE

https://pravyprostor.cz/tragedie-ktera-sokovala-nemecko-sokuje-opet-za-shozeni-osmileteho-lea-pod-rychlik-eritrejec-sedet-pravdepodobne-nebude/
-------------------------------------------------- - ----
První cesta nové šéfové EU vede do Afriky, jelikož Afričané rozumí klimatické změně lépe, než kdokoliv jiný

https://www.reformy.cz/prvni-cesta-nove-sefove-eu-vede-do-afriky-jelikoz-africane-rozumi-klimaticke-zmene-lepe-nez-kdokoliv-jiny/
-------------------------------------------------- - --------------------
EU nařídila sledovat už od roku 2020 spotřebu každého řidiče, někteří na to doplatí

https://tadesco.org/eu-naridila-sledovat-uz-od-roku-2020-spotrebu-kazdeho-ridice-nekteri-na-to-doplati/
-------------------------------------------------- - ---------
Všechny členské státy EU musí brát migranty, rozhodlo o Evropě Německo

https://www.reformy.cz/vsechny-clenske-staty-eu-musi-brat-migranty-rozhodlo-o-evrope-nemecko/

CZEXIT

0 hlasů

Kdybyste tam toho kluka šprtnul vy, řízení nebude ani zahájeno poté, co byste vytrousil jakékoliv svoje první dvě věty. Jasný magor, nezodpovědný za svoje jednání. Nestal se trestný čin, Kocourek není za svoje jednání trestně zodpovědný.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.