Ministerstvo obrany nakupovalo předraženou vojenskou techniku, kterou armáda často nepotřebovala ani nechtěla, píše to Mladá fronta Dnes s odkazem na výsledky auditu zbrojních zakázek ministerstva.
Například v roce 2000 zakoupilo ministerstvo za 67 milionů korun radiolokátor Komár. Přitom údajně vědělo, že je pro vojsko těžko použitelný. V roce 2007 jej prodalo za 188 tisíc korun firmě s ruským kapitálem, jejímž jednatelem byl brigádní generál a zástupce šéfa operačního centra ministerstva obrany Michal Pažúr.
Rozhodnutí o vyřazení radaru z výzbroje dal podle mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška v roce 2007 tehdejší náčelník generálního štábu Pavel Štefka. Veřejnou soutěž na prodej Komáru vyhrála firma KEVINT-Inter s jejímž jednatelem, někdejším brigádním generálem Michalem Pažúrem, se Štefka podle listu velmi dobře zná. "Nestandardní podmínky prodeje Komáru jsou velmi zarážející," uvedl Pejšek. Štefka ani Pažúr si na okolnosti nákupu a prodeje radiolokátoru nevzpomínají.
Zařízení Komár vyvíjela pardubická Tesla od konce 80. let do roku 1999. Už v roce 1997 však bylo podle auditorů jasné, že zařízení po rozpadu Varšavské smlouvy ztrácí opodstatnění. Armáda jej po roce 2000 sice zařadila do výzbroje, fakticky však nikdy nesloužil svému účelu. V roce 2007 ministerstvo zařízení, jehož životnost je 15 let, prodalo firmě KEVINT-Inter za cenu šrotu, 188 tisíc korun. Kde radiolokátor skončil a k čemu jej firma využila, nelze podle MfD zjistit.