Reakce
Ministerstvo odmítlo kritiku za diskriminaci Romů ve školství

16.04.2020 16:24

Ministerstvo školství odmítlo kritiku organizace Amnesty International (AI) za diskriminaci Romů v českém školství. Úřad se snaží zajistit co nejlepší podmínky pro vzdělávání všech dětí bez rozdílu, řekla na dotaz mluvčí ministerstva Aneta Lednová.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • František Kytnar (16 hlasů) 16.04.2020 17:13

  Jaký romové ??? Ty tady nemáme, ale máme tady vy.ch.c.a.n.ý. cikány....

 • jadoles nepojedu (10 hlasů) 16.04.2020 18:49

  Neznám jinou národnost žijící v Česku,která by byla tak opečovávaná...

 • Vítězslav Neumann (9 hlasů) 16.04.2020 19:04

  Amnesty International?? Doufejme, že po koronavirovém chaosu...

 • cestmir beranek (9 hlasů) 16.04.2020 19:38

  "že romské děti nadále zůstávají nadmíru zastoupeny v programech pro...

 • S Vrba (5 hlasů) 16.04.2020 20:45

  AI pouze plní své zadání jednoho "chlebodárce" neziskovek. Inkluze...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Tyhle zprávy o zjišěné diskriminaci romských dětí zaměňují příčinu a následek. Speciální školy pro děti s lehkým mentálním postižením usilují o co nejlepší znalosti žáků, a není to tak, že pokud se do takové školy dostane dítě , které má "na víc", tak se nic nenaučí. Je to naopak: dítě, které na běžné základní škole nezvládá učivo, se na speciální škole naučí víc. Proč tedy dětem, které mají problémy s výukou na základních školách, neumožnit speciální vzdělávání? A proč se tedy bát zkoumání, zda děti ve speciálních školách nejsou náhodou ty, které to potřebují? Je možné přeci IQ a studijní předpoklady testovat. Pokud je ve speciálních školách žáků z určitého etnika větší procento, může to přece znamenat, že jsou to děti, které tuto speciální péči potřebují. Nebo je potřeba srazit paty a nepřekročit doporučená procenta? Proto nikdo nechce připustit diskuzi o možnosti, že průměrná inteligence dětí z určitého etnika může být nižší? To je málo korektní úvaha? Takže raději se budeme tvářit, že je problém v učitelích, v předsudcích, a přidávat další a další asistenty?

0 hlasů

Zlé, zlé zprávy. Pošleme jim naše vojáky! EU a NATO jen přihlížejí! Analytik Štefec o hrůze, kterou zažívají Řekové

„Za Prahu se dnes bojuje na Lesbu a obecně na řecko-tureckých hranicích. Určitě ne u Kábulu nebo u Bamaka,“ píše na svém facebookovém profilu bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec (BOS). Situace na řecko-tureckých hranicích dle něho již dospěla do válečného stavu, a Evropská unie společně s NATO tomu přihlížejí. Štefec se zamyslel, co by mohlo následovat.

Podle bezpečnostního experta se Řecku z Evropské unie dostalo jen „mudrování nad jeho ‚nelidským‘ přístupem k hordám, obsazujícím nekontrolovatelně jeho území a chovajícím se na něm ve stylu invazní armády, a trestání zemí, odmítajících distribuci těchto ‚dárečků‘ na svá vlastní území“.

NATO se chová „jako zbabělý mamánek se svaly vyháněnými steroidy v posilovně, schopný vytahovat se na každého, který ale v okamžiku, když má pomoci a ukázat, že ty svaly nemá jen na ozdobu, začne kňučet a dělat, že nic nevidí“. „Turecko i Řecko jsou členskými zeměmi Aliance. Obě mají právo v případě napadení požádat ostatní členské státy i vedení NATO o aktivaci článku 5 Severoatlantické smlouvy. Tlak na Řecko, vyvíjený ze strany USA, Německa a Francie (de facto tedy z vedení EU), aby se tohoto kroku zdrželo, je enormní,“ popisuje.

„Otázka zní, co se stane, požádá-li o totéž Turecko. Na základě ‚napadení Řeckem‘, rozuměj legitimní vojenské obranné akce Řecka proti stále drzeji provokujícím tureckým letadlům či lodím. Mám čím dál neodbytnější pocit, že Německo a Francie, o poloislámských zemích Beneluxu ani nemluvě, se jen třesou na to, aby k tomu skutečně došlo a ony mohly této výzvy uposlechnout. Vzpurné Řecko, kolébku evropské civilizace, je třeba potrestat a zadupat do země nejlépe něčím jako ‚evropskou armádou‘. Byť formálně neexistující. Ostatní potenciální vzbouřenci, například země V4, si už pak dobře rozmyslí stavět se na zadní, ať už ve věci distribuce migrantů, nebo odzbrojování občanů,“ přikládá.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zle-zle-zpravy-Posleme-jim-nase-vojaky-EU-a-NATO-jen-prihlizeji-Analytik-Stefec-o-hruze-kterou-zazivaji-Rekove-620947

CZEXIT

0 hlasů

Jsou lidé, kteří mluví o diskriminaci Cikánů, tedy tzv. Romů ve školství. Já jsem naopak hodně slyšel o tom, že Cikáni, tedy tzv. Romové bojkotují školy.

1 hlas

ZA PRVÉ JAKA DISKRIMINACE ????? DOSTÁVAJÍ TAKOVÉ FINANČNÍ INJEKCE O KTERÝM SE LIDEM KTEŘÍ CELÝ ŽIVOT PRACOVALI ANI NESNÍ !!!ZNÁM SPOUSTU ROMŮ KTEŘÍ PRACUJI A JSOU OPRAVDU SLUŠNÍ LIDÉ !!NENÍ TO JEN O ROMECH KDO ODMÍTNE PRACOVAT BY NEMĚL MÍT NÁROK ANI NA PODPORU BYDLENÍ NA NIC !!! AŽ JDOU BYDLET ZE ZELENÝMI AKTIVISTAMI ŽIT DO LESA CHODÍ V EKOLOGICKÝCH ŠATECH ZE SLÁMY A ŽIVI SE SBĚREM LESNÍCH PLODU

1 hlas

Teď jít do eura? Docent Ševčík kreslí děsivý scénář. A co se v EU stane po koronakrizi? Už je jasno

ROZHOVOR - Konec snění o EU, pomoci si budeme muset sami, říká proděkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické, docent Miroslav Ševčík. Evropská unie podle něho bude rozdávat jen to, co národním státům sebere. Doufá, že krize by mohla "eurohujerům" otevřít oči. "Potvrzuje se, že spoléhat můžeme pouze sami na sebe," říká ekonom, ale je podle něho otázkou, zda toto poznání mezi lidmi vydrží. A teď zavádět euro? Ekonomický nesmysl, míní docent Ševčík. "Museli bychom vložit až stamiliardy," řekl.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ted-jit-do-eura-Docent-Sevcik-kresli-desivy-scenar-A-co-se-v-EU-stane-po-koronakrizi-Uz-je-jasno-620770

EURO CHCÍPÁ, STEJNĚ JAKO UHNIJE, KTER NÁS CHCE VYHLADIT A NHRADIT NEGRY A ARABY.

CZEXIT

0 hlasů

Evropané, žerte brouky! EU schválí hmyz jako potravinu pro lidi. Pomůže to prý klimatu a Greta bude nadšená

https://www.euportal.cz/Articles/42558-evropane-zerte-brouky-eu-schvali-hmyz-jako-potravinu-pro-lidi-pomuze-to-pry-klimatu-a-greta-bude-nadsena.aspx
-------
Krátce: V Německu muslimové útočili na policií a v Anglií mají desítky tisíc muslimských teroristů

https://www.eurabia.cz/Articles/44004-kratce-v-nemecku-muslimove-utocili-na-policii-a-v-anglii-maji-desitky-tisic-muslimskych-teroristu.aspx
-------
Imigranti v Německu plánovali útoky na základny USA a kritiky islámu

https://www.eurabia.cz/Articles/44003-imigranti-v-nemecku-planovali-atentaty-na-zakladny-usa-a-kritiky-islamu.aspx

CZEXIT

1 hlas

Je třeba odmítat nejen kritiku za diskriminaci, ale celý spolek Amnesty International páně Ondračky profesionálně zaměřený na udavačství, a to i za dotace od státu.

4 hlasy

Ministerstvo školství patrně odmítlo zaplatit výpalné,... zaplatte, vše bude OK,.....zaplatte víc, Romské děti mají podmínky nadstandartní..

1 hlas

To vyplašené dítě.
A jeho utěšovatelka.
:-{

0 hlasů

AI pouze plní své zadání jednoho "chlebodárce" neziskovek.
Inkluze je ve svém důsledku kontraproduktivní i pro děti romské národnosti. Dříve absolvovaly zvláštní školu a mohly se vyučit třeba zedníky, zahradníky, atd. Dnes, kdy neukončí základní vzdělání, skončí na sociálních dávkách. O negativním vlivu inkluze na kvalitu a úroveň výuky, častější případy šikany není třeba zdůrazňovat.

5 hlasů

Jo socialismus a pracovní povinnost dělali divy.A o rasismu nebo diskriminaci nepadlo ani slovo.

1 hlas

"že romské děti nadále zůstávají nadmíru zastoupeny v programech pro děti s lehkým mentálním postižením" To je opravdu špatně, většina totiž patří do ústavů pro TĚŽCE mentálně postižené. Proč je jich mezi nimi tolik postižených je otázka, možná proto, že se páří v rámci užší rodiny. Nebo že holka má dítě už před 15 rokem. To že vychází ze 6. třídy je celkem běžné. oni vlastně o vzdělání až na výjimky nestojí, přídavky na děti a "dáfký" jim zajistí spolu s tím že za ně bydlení zaplatí stát docela spokojený život. Takže milá AI, klidně si je vezmi a zkus se o tuhle svoloč starat, uvidíme ten výsledek. Pročpak asi ve vězení je o řád víc cikánů, než je jejich zastoupení v populaci? A dotaz na posrance v PS, JAK je možné, že k nám migrují tihle kočovníci ze Slovenska a pak tady dostávají dávky?

9 hlasů

Amnesty International?? Doufejme, že po koronavirovém chaosu takovýmto neziskovkám bude jednou pro vždy uzavřen penězovod! Třeba se jednou dočkáme že podobné pijavice budou postaveny mimo zákon!

9 hlasů

Neznám jinou národnost žijící v Česku,která by byla tak opečovávaná jako Romové.Pom ineme-li,že přesto že jich valná většina nepracuje a ani se k tomu v nejbližší budoucnosti nechystá,žijí ve slušných(tedy zpožátku,než je zničí)bytech,mají na jídlo,na cigarety(kouří celé rodiny včetně dětí)na chlast(stejně jako u cigaret),mají značkovou obuv i oděv.Většina rodin dokonce vlastní i auto,o elektronice nemluvě.Děti vedou ke stejnému životnímu stylu jako je ten jejich,a do toho vzdělání je spíše na obtíž.Že by Rom doma zasedl a psal s dětmi úkoly ,je nesmysl a spíše byste potvrdili existenci Sněhurky.Peníze na vzdělání Romů přichází vniveč,neb už 1.července stojí školu vyšlí Romové na sociálce a vyřizují si dávky.Tak na co školu,prací tolik nevydělají.

10 hlasů

Jaký romové ??? Ty tady nemáme, ale máme tady vy.ch.c.a.n.ý. cikány. A že jsou pozitivné diskriminování, to je pravda. Vrážíme do nich tolik peněz a potvrdila to i amnestie.

16 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2024 najdete >
Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov