Ministr Bendl odvolal ředitele Národního zemědělského muzea

Domácí
16. 10. 2012 18:51
Ministr zemědělství Petr Bendl.
Ministr zemědělství Petr Bendl.

Ministr zemědělství Petr Bendl se rozhodl odvolat Zdeňka Nováka z funkce ředitele Národního zemědělského muzea (NZM). Stalo se tak v důsledku nesouladu ohledně rozpočtu organizace v letošním roce i v letech následujících. Oznámila to ředitelka odboru komunikace ministerstva zemědělství Kateřina Böhmová.

"Řízením Národního zemědělského muzea byla dočasně pověřena Šárka Steinová. O dalším postupu bude rozhodnuto během několika dní," uvedla Böhmová.

Ředitel Novák se však tuto zprávu dozvěděl až od médií. "Nikdo mě zatím z ministerstva nekontaktoval," řekl Novák krátce po 16. hodině. Z toho důvodu ani nechtěl své odvolání komentovat. "Nic bližšího o tom nevím," řekl mluvčí ministerstva zemědělství Jan Žáček.

Zdeněk Novák se ředitelem NZM stal v říjnu 2010. Předtím byl dlouholetým vysokým úředníkem ministerstva kultury, kde zastával i funkci náměstka.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

V Č. Švýcarsku platí vysoký stupeň nebezpečí požáru, lidé mohou jen na stezky

Domácí
24. 6. 2026
Zleva předseda Ústavního soudu České republiky Josef Baxa a ústavní soudce Pavel Šámal. Ústavní soud (ÚS) předběžným opatřením uložil vládě, aby zajistila účast prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře. Nesmí mu ani klást žádné překážky, oznámili soudci novinářům.

Prezident bude součástí delegace na summitu NATO v Ankaře, rozhodl Ústavní soud

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Majitelé psů, pozor: Od července startuje centrální evidence. Za chyby ručíte vy

Domácí
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ