Muže, kteří převáželi v kamionu běžence, poslal soud do vazby

Domácí
2. 8. 2015 22:58
Řidič a jeho spolujezdec převáželi uprchlíky v nákladním voze.
Řidič a jeho spolujezdec převáželi uprchlíky v nákladním voze.

Soud poslal do vazby řidiče a spolujezdce z maďarského nákladního vozu, který převážel přes české území osm desítek běženců. Informaci sdělila krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová. Oba muži byli v sobotu obviněni z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Kamion zadrželi v pátek policisté na Tachovsku. Maďarský řidič převážel 76 migrantů, z toho 23 dětí. "Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k uvalení vazby. Soudce pak návrh státního zástupce akceptoval. Důvodem je jak to, že se budou vyhýbat trestnímu stíhání, tak by mohli ovlivnit svědky i pokračovat v trestné činnosti," doplnila Brožová.

Zadržení běženci byli přemístěni do zajišťovacího zařízení v Bělé pod Bezdězem.

Nákladní auto kontrolovaly v pátek dopoledne hlídky cizinecké policie. Když policisté zjistili, že převáží lidi, odvezli ho do areálu dálniční policie v Ostrově u Stříbra. Odtud zadržené pasažéry převezly autobusy po skupinách na cizineckou policii v Plzni. O víkendu byli přemístěni do zajišťovacího zařízení v Bělé pod Bezdězem.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Němeček Pavel

Další čtení

premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé)

Stabilní koalice vzkazuje Letné: Demokracie je, když vyhrajeme my

Domácí
21. 3. 2026
ilustrační foto

Muž střílel z okna na Letné airsoftovými zbraněmi

Domácí
Aktualizováno: 21. 3. 2026 19:42
Shromáždění Nenecháme si ukrást budoucnost, které pořádá spolek Milion chvilek.

Demokracie v ohrožení? Zákon o neziskovkách připomíná praktiky Moskvy a Budapešti

Domácí
21. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ