Na izraelskou ambasádu přišly desítky kondolencí k úmrtí Perese

Domácí
30. 9. 2016 16:09
Úmrtí bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese.
Úmrtí bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese.

Desítky velvyslanců, představitelé české vlády a Parlamentu i někteří zájemci z řad veřejnosti využili možnost vyjádřit zápisem do kondolenční knihy soustrast s úmrtím bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese, sdělila mluvčí izraelské ambasády Mahulena Červená. Kondolenční kniha byla přístupná po poledni, k dispozici bude ještě příští týden.

Mezi prvními podepsali kondolenční knihu předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD), ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) a náměstek ministra zahraničí Václav Kolaja. Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek se společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou (oba ČSSD) zúčastnil pohřbu Perese v Jeruzalémě.

Kondolenční kniha

"Očekáváme, že představitelé dalších ústavních institucí i veřejnost přijdou i v následujících dnech," uvedla mluvčí izraelského velvyslanectví. Kondolenční kniha tam bude k dispozici ještě 5. a 6. října od 12.30 do 16.30.

"Přišly desítky velvyslanců například Ruska, Švédska, Polska, Holandska, Egypta nebo Řecka, zástupci židovských obcí a také několik jednotlivců," dodala Červená. Kondolence posílají lidé také e-mailem. "Od středy jsme jich dostali několik desítek, " řekla mluvčí.

Izraelská ambasáda je přísně střežená, přesto je však podle mluvčí možné, aby lidé vyjádřili svou účast také položením květiny nebo zapálením svíčky před budovou velvyslanectví v Badeniho ulici v Praze 7.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ