Praha
Na Staroměstském náměstí znovu stojí Mariánský sloup

04.06.2020 16:32

Sochař Petr Váňa po 23 letech práce dokončil stavbu kopie mariánského sloupu na pražském Staroměstském náměstí, který v roce 1918 na protest proti končící habsburské monarchii strhl dav.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • karel ledvinka (3 hlasy) 04.06.2020 18:31

  cast Ceske historie.at se vam to libi nebo ne.jen blbeckove bouraji...

 • tyden tyden (2 hlasy) 04.06.2020 17:46

  ted jeste vratit par ulicim jmena po Heydrichovi a Hachovi, pak znovu...

 • jadoles nepojedu (2 hlasy) 04.06.2020 19:59

  Nechte Háchu na pokoji.Jeho úděl bych nechtěl nést.

 • Ďury - (1 hlas) 04.06.2020 17:05

  Měl si pan sochař Váňa tuto hnusnou repliku a znak poroby českého...

 • aztek polni (1 hlas) 04.06.2020 19:50

  Ještě tam vrátit sochu Adolfa Hitler osvoboditele bue vše jak jsi...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

nic proti sloupu nemam ,ale bez diskuse-arogantne po piratsku a za rozkazu pidistraničky TOP09 zbourat Koneva či naopak zmenit Staromestske namesti....Pražaci maji nejarogantnejsiho starostu v Cesku-dobře jim tak

1 hlas

Plešatí,dutohlaví „vlastenci“ se bouří. 🐷

0 hlasů

A kdy se bude obnovovat pomník J.V.Stalina? U pražáků člověk nikdy neví čemu se budou klanět.

0 hlasů

Piráti žalují Nelu Liskovou o půl milionu za sdílení článku na Facebooku a vydírají ji výhružkami, že nesmí tuto informaci zveřejnit!

Dne 20.5. jsem obdržela z advokátní kanceláře Filip Hajný zastupující Piráty- Předžalobní výzvu k plnění. Advokát Pirátů mi vyhrožuje v několika bodech svými protiprávními požadavky a chce, abych do sedmi dnů uhradila místopředsedkyni Pirátů Olze Richterové na její účet půl milionů korun a abych tuto informaci v žádném případě nezveřejňovala! Abych Vám osvětlila můj případ.

Před časem jsem sdílela na svém FB profilu článek o místopředsedkyni Pirátů Olze Richterové, kde měla dle autora článku podporovat startovací byty pro migranty. Tento článek sdílely a nadále sdílejí na sociálních sítích tisíce lidí.

Pár dnů po zveřejnění tohoto článku, který níže doložím, mi paní Richterová psala na můj messenger, že se takto nevyjádřila a zda bych mohla tento článek ze svého profilu odstranit. Vyhověla jsem tedy paní Richterové a dále jsem se touto záležitostí již nezabývala, takže mě velmi překvapilo, když mi volali z kriminální policie z Prahy, abych se dostavila k podání vysvětlení s odůvodněním, že na mě Piráti podali trestní oznámení za sdílení článku, (který jsem ovšem již dávno předtím ze svého profilu odstranila). Podotýkám, že nejsem autorkou inkriminovaného článku, pouze jsem ho jakožto běžný uživatel FB sdílela..

Dostavila jsem se tedy dne 20.1. 2020 k výslechu a celou situaci jsem objasnila.

Výsledkem je to, že mi byla 20.5.2020 z pražské advokátní kanceláře zastupující Piráty doručena Předžalobní výzva k plnění, kde po mě místopředsedkyně Pirátů paní Olga Richterová požaduje úhradu půl milionů korun na její účet a to do sedmi dnů, protože jsem se měla sdílením veřejně dostupné informace dopustit újmy na jejich osobnostních právech.

Dále si advokát Pirátů předepsal omluvu paní Richterové a chce, abych ji po dobu 30-ti dnů uveřejnila na svém FB profilu a abych odstranila všechny statusy o paní Richterové a abych celou kauzu v žádném případě nezveřejňovala! Až tak dalece si dovoluje advokát Pirátů zasahovat do mého soukromí a práva na svobodné vyjádření čehokoli, co sama uznám za vhodné.

Je neskutečné, co si Piráti již dovolují a pochopitelně moje odpověď advokátovi Pirátů byla ve smyslu, že odmítám veškeré jeho požadavky a budu se v této věci prostřednictvím svého advokáta bránit.

Vážení občané, tato kauza není jen moje, ale týká se nás všech. Pokud totiž dopustíme, aby Piráti vyhráli, budou pak moci žalovat a vydírat za cokoli, kohokoli z Vás! My, občané si platíme politiky z našich daní a to vysoce nadstandardně, vzhledem k tomu, jak nám v tomto případě konkrétně Piráti škodí a poškozují naši zemi. Máme plné právo, jako “svobodní občané”, ve “svobodné zemi”, sledovat a komentovat politiky, aniž by nám oni sami vyhrožovali a vydírali nás. Nemluvě o tom, že politik je veřejně činná osoba a musí tudíž snést větší tlak, než běžný občan. Takže pokud je paní Richterová nervově labilní a nemá psychické předpoklady pro výkon své činnosti, měla by zvážit možnost odejít z politiky a zkusit pracovat v jiném segmentu a ne se zviditelňovat vydíráním mé osoby prostřednictvím advokáta.

Nedopusťme, aby se jim podařilo nás zastrašit a vydíráním a výhružkami nám zavřít ústa, protože to je přesně to, oč se snaží. Je nejvyšší čas se systému postavit a razantně odmítat politické praktiky, které nám jsou vnucovány pod nejrůznějšími záminkami a požadavky.

Autor: Nela Lisková

zdroj. rukojmi.cz

CZEXIT

1 hlas

Tak jsem si myslel, že naši rudoši jsou proti bourání pomníků. Ale jak je vidět, jen proti některým, že ano, Vomáčko?

0 hlasů

ted jeste vratit par ulicim jmena po Heydrichovi a Hachovi, pak znovu postavit frontu na maso na Letnou a kolektiv idolu pravdy a lasky bude kompletni :-))))
jenom ty Masarykove po republice tam trosku skripou. ale nemaji rousky, takze az prijde druha vlna korony, tak si s nima pravda a laska urcite poradi :-)))))

2 hlasy

Nechte Háchu na pokoji.Jeho úděl bych nechtěl nést.

2 hlasy

Měl si pan sochař Váňa tuto hnusnou repliku a znak poroby českého národa postavit doma na zahradě. Předpokládám někde v Sudetech. Takový hnus na Staroměstské náměstí nepatří!!!!

1 hlas

cast Ceske historie.at se vam to libi nebo ne.jen blbeckove bouraji sochy,odvazeji tanky,prejmenovavaji ulice a sprejujou pamatky.tupa nevzdelana pakaz.

3 hlasy

Ještě tam vrátit sochu Adolfa Hitler osvoboditele bue vše jak jsi přejí Moničiina pič pič děvka sudetstká a děvka Layenova-Kalousková! A pak ještě největšího ničemi 20 století dementního dobytčí špiny zkur Havla a spartakiadního vraha s nápisem! Děkujeme největšímu šulinovi 20 století a děkujem za podvody v chemapol Grupo 16 miliard! At žije koko zkurv s knirem špina čurácká retardovaná!

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 17/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.