Nabídka pomoci. Češi můžou na Srí Lanku vyslat tým expertů

Domácí
24. 4. 2019 13:55
Uctění památky obětí teroristického útoku na Srí Lance.
Uctění památky obětí teroristického útoku na Srí Lance.

Česká policie nabídla pomoc Srí Lance po nedělních teroristických útocích, které si vyžádaly 359 obětí. Česko může do země vyslat 15 expertů na identifikaci obětí hromadných neštěstí. Pokud Srí Lanka potvrdí zájem, mohou čeští odborníci odletět na místo do 24 hodin, uvedlo policejní prezidium v tiskové zprávě.

Policejní prezidium prostřednictvím české diplomacie bylo v kontaktu se srílanskými úřady a řešilo s nimi možnost pomoci v situaci po teroristických útocích. "Na základě této komunikace jsme dnes nabídli možnost vyslání patnáctičlenného policejního DVI týmu, tedy expertního týmu určeného pro identifikaci obětí hromadných neštěstí," uvedlo policejní prezidium.

Na Srí Lance už působí tým specialistů Interpolu, který vede český policista působící v této mezinárodní policejní organizaci jako expert na terorismus. Do země dorazili také odborníci amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), aby místním bezpečnostním složkám pomohli při vyšetřování.

Při nedělních útocích na kostely a hotely na Srí Lance zemřelo 359 lidí. Mezi oběťmi je 39 cizinců, podle informací českých úřadů mezi nimi nejsou Češi. K odpovědnosti za sérii atentátů se v úterý přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Ajit Solanki

Další čtení

Brno se na tři dny promění v město vědecké zábavy, začíná festival Pop Science

Domácí
7. 11. 2025
Luděk Šteffel

Šteffel z Dozimetru dostal podmínku, musí také zaplatit dva miliony korun

Domácí
6. 11. 2025

Šikmý kostel v Karviné čeká oprava za sedm milionů korun

Domácí
6. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ