Nabouraný policejní supersport má už firma BMW zpět

Domácí
19. 6. 2017 17:12
Policejní supersport byl vrácen firmě BMW.
Policejní supersport byl vrácen firmě BMW.

Firma BMW Group ČR už má vůz, který nabourala policie, k dispozici. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBP) ho firmě v pondělí vrátila. Informaci České televize potvrdil mluvčí společnosti BMW Group ČR David Haidinger. Zapůjčené BMW bouralo na konci května, při nehodě se zranil policista a zástupce šéfa hradního protokolu.

"Dnes jsme auto od GIBS dostali k dispozici, bude ho prohlížet expert," řekl Haidinger. Doplnil, že se firma s policií dohodla na tom, že nezveřejní rozsah škod. "Důležité je, aby se oba zranění z toho dostali bez následků," uvedl mluvčí.

Hybridní vůz za čtyři miliony korun, který měla policie půjčený, sjel do potoka v brněnských Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Policista stále zůstává v nemocnici. Už ji ale opustil zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, řekl mluvčí brněnské fakultní nemocnice. Jak dnes uvedla Česká televize, stalo se tak na jeho vlastní žádost.

Kruliš doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji. Policie údajně nabídla prezidentovu doprovodu ukázku policejní techniky.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šálek Václav

Další čtení

V Teplických skalách začala stavba návštěvnického centra, řešilo ho referendum

Domácí
24. 8. 2026
Nový kombajn CR11 firmy New Holland, který dokáže sklidit až 100 tun obilí za hodinu.  Žací lišta kombajnu může měřit až 18 metrů

Umělá inteligence na poli i mohutný peršeron: Země živitelka ukazuje budoucnost i tradici zemědělství

Domácí
24. 8. 2026
ilustrační obrázek

Dvojnásobný státní příspěvek i snazší výběr úspor: Penzijní spoření má nalákat mladé lidi

Domácí
24. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ