Veřejnoprávní média
Návrh ČSSD: hospodaření ČT a ČRo by kontroloval NKÚ

21.10.2019 15:44

Čtveřice poslanců sociální demokracie předložila ve Sněmovně návrh, aby hospodaření veřejnoprávní České televize a Českého rozhlasu mohl kontrolovat Nejvyšší kontrolní úřad. Ve zdůvodnění svého návrhu píšou, že reagují na dlouhodobou diskusi o hospodaření veřejnoprávní televize a rozhlasu. Pod návrh se podepsali poslanci ČSSD Alena Gajdůšková, Petr Dolínek, Ondřej Veselý a bývalý ministr kultury Antonín Staněk.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jaro Ovsina (3 hlasy) 21.10.2019 22:25

  Hlavně neschválit zprávyČT a zrušit sprosté konc.poplatky

 • Rudolf Novotný (3 hlasy) 21.10.2019 16:16

  Vedení NKÚ má v pazourách ČSSD.Mimochodem,Dolínek a Veselý,to jsou...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 22.10.2019 05:26

  Jakto, že nás o tomto mainstream neinformuje??? Že by další...

 • Bohumil Stejskal (2 hlasy) 21.10.2019 16:53

  Su to hňupi...

 • Jan Novak (2 hlasy) 21.10.2019 16:49

  Dopravnimu expertu Dolinkovi otrnulo , po tom co mu spadla Trojska...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Cituje se názor ministra Zaorálka, ale problém ČT ale není pouze v individuální rovině redaktorů. To je pouhá špička ledovce zneužití veřejnoprávní televize ve prospěch partikulárních zájmů, skupin napojených na ČT, nezřídka působících přímo proti demokraticky voleným a státním institucím proti zájmům většiny společnosti. Těžiště problému je především v organizaci a řízení žurnalistické práce, v její kontrole a v kontrole hospodaření ČT. Chování, managementu a jeho přístup zejména k zpravodajství, k publicistice, ale I k dramaturgii, k nastavování agendy, výběru expertů a diskutujících a hlavně k filtrování zpráv, které se na obrazovku vůbec nedostanou, často připomíná chování socialistické Zelenkovy ČST. Druhý problém, který s prvním velmi úzce souvisí je NEDŮSLEDNÁ KONTROLA managementu Radou ČT a parlamentem a v jejím důsledku nehospodárné nakládání ČT s veřejnými prostředky. Jevy typické pro každé korupční prostředí, jako střet zájmů zaměstnanců ČT ve firmách zajišťujících podporu výroby, reklamu, nebo nejasnou součinnost v neziskovém prostoru, či "začerněné" smlouvy v Registru smluv, dříve nebo později ukážou jak ČT "hospodaří" s penězi daňových poplatníků.

0 hlasů

Děsivé video z dnešní Neapole: Hordy imigrantů drancují ulice a provolávají hesla proti rasismu. Cesta do Evropy je opět volná. Brzy i u nás?

Itáli se v září znovu otevřela imigrantské vlně, což s sebou přináší dramatický nárůst počtu imigrantů. Video z Neapole je datováno 15. října. Vidíme zoufalé původní obyvatele (Italy), kteří za stavějí barikády přede dveřmi, montují mříže a na okna si věší cedule s nápisy: “Italové, kde jste?”. Vidíme “nové obyvatele” kteří ovládli město.

https://www.euportal.cz/Articles/21872-desive-video-z-dnesni-neapole-hordy-imigrantu-drancuji-ulice-a-provolavaji-hesla-proti-rasismu-cesta-do-evropy-je-opet-volna-brzy-i-u-nas-.aspx

0 hlasů

Správně činí. V ČT si nemohou dělat co se jim samotným zlíbí.
Je to ostudné, navíc z veřejných peněz : neobjektivní
zpravodajství, netransparentní hospodaření aj. To TI i Piráty
nezajímá. Oni nevhodně neobjektivně utočí jen na premiéra.

0 hlasů

Návrh ČSSD: hospodaření ČT a ČRo by kontroloval NKÚ..................................a kdo je tedy kontroloval 30 let po plyšáku?

0 hlasů

oranzovej humus.

0 hlasů

Jakto, že nás o tomto mainstream neinformuje???
Že by další nepohodlná pravda, která se EUrobolševikům nehodí, takže se vlastně nestala???

“CHCI ŽÍT VE SVOBODNÉ ZEMI”… SALVINI BURCUJE NÁROD

V Římě se v sobotu 19. října konalo mohutné shromáždění odpůrců nové probruselské vlády, která se 5. září chopila moci. Tvoří ji členové zastupující čtyři strany, jichž vážou dvě základní pojiva:

1. bezvýhradná servilnost vůči technokratům Evropské komise

2. ochota odložit stranou neshody, jen aby se udrželi u moci a odráželi nápor Mattea Salviniho.

O nespokojenosti občanů s novým promigračným a eurohujerským kurzem druhé Conteho vlády svědčí průzkum veřejného mínění ze čtvrtka 17. října. Zveřejnil ho portál deníku Il Giornale , který shrnul výsledky do poznatku, že nejsilnější stranou je Salviniho La Lega (31,8%). Jeho osobní preference dosahují 39 procent. Staronový premiér Guiseppe Conte se musí spokojit s 35 procenty.

O náladách mezi obyvatelstvem, rozhořčeným z návratu k otevírání přístavů vetřelcům z Afriky, svědčí preference politiků odmítajících vítačství. Salvini je jasnou jedničkou. Za pozornost stojí také skutečnost, že 29% respondentů nejvíce důvěřuje dámě, na kterou se bude moci Salvini spoléhat při prosazování národně státních zájmů. 42-letá Giorgia Meloniová je předsedkyní národně konzervativní a euroskeptické strany Fratelli d’Italia , v překladu Bratři Itálie. Za Bratří by hlasovalo v parlamentních volbách 7,8% dotázaných.

https://pravyprostor.cz/chci-zit-ve-svobodne-zemi-salvini-burcuje-narod/

2 hlasy

A jak to souvisí s kontrolou hospodaření ČT? 🙄

0 hlasů

Hlavně neschválit zprávyČT a zrušit sprosté konc.poplatky

3 hlasy

Spíše budou navýšeny,konečně ČT si to za svoji tvorbu zaslouží.

1 hlas

Su to hňupi...

2 hlasy

Dopravnimu expertu Dolinkovi otrnulo , po tom co mu spadla Trojska Lavka . S polovicnim vrahem bych ve snemovne sedet nechtel .

2 hlasy

Vedení NKÚ má v pazourách ČSSD.Mimochodem,Dolínek a Veselý,to jsou neřádští nýmandi.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.