Veřejnoprávní média
Návrh ČSSD: hospodaření ČT a ČRo by kontroloval NKÚ

21.10.2019 15:44

Čtveřice poslanců sociální demokracie předložila ve Sněmovně návrh, aby hospodaření veřejnoprávní České televize a Českého rozhlasu mohl kontrolovat Nejvyšší kontrolní úřad. Ve zdůvodnění svého návrhu píšou, že reagují na dlouhodobou diskusi o hospodaření veřejnoprávní televize a rozhlasu. Pod návrh se podepsali poslanci ČSSD Alena Gajdůšková, Petr Dolínek, Ondřej Veselý a bývalý ministr kultury Antonín Staněk.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jaro Ovsina (3 hlasy) 21.10.2019 22:25

  Hlavně neschválit zprávyČT a zrušit sprosté konc.poplatky

 • Rudolf Novotný (3 hlasy) 21.10.2019 16:16

  Vedení NKÚ má v pazourách ČSSD.Mimochodem,Dolínek a Veselý,to jsou...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 22.10.2019 05:26

  Jakto, že nás o tomto mainstream neinformuje??? Že by další...

 • Bohumil Stejskal (2 hlasy) 21.10.2019 16:53

  Su to hňupi...

 • Jan Novak (2 hlasy) 21.10.2019 16:49

  Dopravnimu expertu Dolinkovi otrnulo , po tom co mu spadla Trojska...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Cituje se názor ministra Zaorálka, ale problém ČT ale není pouze v individuální rovině redaktorů. To je pouhá špička ledovce zneužití veřejnoprávní televize ve prospěch partikulárních zájmů, skupin napojených na ČT, nezřídka působících přímo proti demokraticky voleným a státním institucím proti zájmům většiny společnosti. Těžiště problému je především v organizaci a řízení žurnalistické práce, v její kontrole a v kontrole hospodaření ČT. Chování, managementu a jeho přístup zejména k zpravodajství, k publicistice, ale I k dramaturgii, k nastavování agendy, výběru expertů a diskutujících a hlavně k filtrování zpráv, které se na obrazovku vůbec nedostanou, často připomíná chování socialistické Zelenkovy ČST. Druhý problém, který s prvním velmi úzce souvisí je NEDŮSLEDNÁ KONTROLA managementu Radou ČT a parlamentem a v jejím důsledku nehospodárné nakládání ČT s veřejnými prostředky. Jevy typické pro každé korupční prostředí, jako střet zájmů zaměstnanců ČT ve firmách zajišťujících podporu výroby, reklamu, nebo nejasnou součinnost v neziskovém prostoru, či "začerněné" smlouvy v Registru smluv, dříve nebo později ukážou jak ČT "hospodaří" s penězi daňových poplatníků.

0 hlasů

Děsivé video z dnešní Neapole: Hordy imigrantů drancují ulice a provolávají hesla proti rasismu. Cesta do Evropy je opět volná. Brzy i u nás?

Itáli se v září znovu otevřela imigrantské vlně, což s sebou přináší dramatický nárůst počtu imigrantů. Video z Neapole je datováno 15. října. Vidíme zoufalé původní obyvatele (Italy), kteří za stavějí barikády přede dveřmi, montují mříže a na okna si věší cedule s nápisy: “Italové, kde jste?”. Vidíme “nové obyvatele” kteří ovládli město.

https://www.euportal.cz/Articles/21872-desive-video-z-dnesni-neapole-hordy-imigrantu-drancuji-ulice-a-provolavaji-hesla-proti-rasismu-cesta-do-evropy-je-opet-volna-brzy-i-u-nas-.aspx

0 hlasů

Správně činí. V ČT si nemohou dělat co se jim samotným zlíbí.
Je to ostudné, navíc z veřejných peněz : neobjektivní
zpravodajství, netransparentní hospodaření aj. To TI i Piráty
nezajímá. Oni nevhodně neobjektivně utočí jen na premiéra.

0 hlasů

Návrh ČSSD: hospodaření ČT a ČRo by kontroloval NKÚ..................................a kdo je tedy kontroloval 30 let po plyšáku?

0 hlasů

oranzovej humus.

0 hlasů

Jakto, že nás o tomto mainstream neinformuje???
Že by další nepohodlná pravda, která se EUrobolševikům nehodí, takže se vlastně nestala???

“CHCI ŽÍT VE SVOBODNÉ ZEMI”… SALVINI BURCUJE NÁROD

V Římě se v sobotu 19. října konalo mohutné shromáždění odpůrců nové probruselské vlády, která se 5. září chopila moci. Tvoří ji členové zastupující čtyři strany, jichž vážou dvě základní pojiva:

1. bezvýhradná servilnost vůči technokratům Evropské komise

2. ochota odložit stranou neshody, jen aby se udrželi u moci a odráželi nápor Mattea Salviniho.

O nespokojenosti občanů s novým promigračným a eurohujerským kurzem druhé Conteho vlády svědčí průzkum veřejného mínění ze čtvrtka 17. října. Zveřejnil ho portál deníku Il Giornale , který shrnul výsledky do poznatku, že nejsilnější stranou je Salviniho La Lega (31,8%). Jeho osobní preference dosahují 39 procent. Staronový premiér Guiseppe Conte se musí spokojit s 35 procenty.

O náladách mezi obyvatelstvem, rozhořčeným z návratu k otevírání přístavů vetřelcům z Afriky, svědčí preference politiků odmítajících vítačství. Salvini je jasnou jedničkou. Za pozornost stojí také skutečnost, že 29% respondentů nejvíce důvěřuje dámě, na kterou se bude moci Salvini spoléhat při prosazování národně státních zájmů. 42-letá Giorgia Meloniová je předsedkyní národně konzervativní a euroskeptické strany Fratelli d’Italia , v překladu Bratři Itálie. Za Bratří by hlasovalo v parlamentních volbách 7,8% dotázaných.

https://pravyprostor.cz/chci-zit-ve-svobodne-zemi-salvini-burcuje-narod/

2 hlasy

A jak to souvisí s kontrolou hospodaření ČT? 🙄

0 hlasů

Hlavně neschválit zprávyČT a zrušit sprosté konc.poplatky

3 hlasy

Spíše budou navýšeny,konečně ČT si to za svoji tvorbu zaslouží.

1 hlas

Su to hňupi...

2 hlasy

Dopravnimu expertu Dolinkovi otrnulo , po tom co mu spadla Trojska Lavka . S polovicnim vrahem bych ve snemovne sedet nechtel .

2 hlasy

Vedení NKÚ má v pazourách ČSSD.Mimochodem,Dolínek a Veselý,to jsou neřádští nýmandi.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.