Očima Tomáše Menschika
EU nejde o uprchlíky, ale o kvóty

11.09.2017 18:30 Glosa

Přerozdělování migrantů končí, aniž jim pomohlo, píše ve svém komentáři redaktor časopisu TÝDEN Tomáš Menschik.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Josef Barrandien (11 hlasů) 11.09.2017 19:14

    Nikdy jsem si nedělal o západoevropských politicích iluze, že by...

  • Stanislav Soukup (8 hlasů) 11.09.2017 18:52

    Evropská unie se změnila v totalitní bolševickou obludu. Není naší...

  • Josef Barrandien (1 hlas) 12.09.2017 06:47

    Kosovo bylo kdysi srbské, muslimů tam byla jen menšina. Dnes je...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

EU je AIDS Evropy. Rychle pryč z tohoto klubu zdechlých.

0 hlasů

Po zralé úvaze jsem došel k názoru:Zlatí Rusáci,EU nás totálně zotročí

0 hlasů

Tohle jsem nedávno četl,
Ahoj přátelé, osobně jsem si ověřil pravdivost níže uvedené informace u poslance PhDr. Zdeňka Soukupa.
Klidně mu zavolejte na telefon, jedná velice slušně (mobil +420 734 281 733).
S pozdravem Jirka Janků

Vážený pane Boučku,
informoval jsem se osobně u generální ředitelky Úřadu práce ČR Kateřiny Sadílkové
Migrant, kterému byl přiznán azyl, má právo na stejné sociální dávky jako občan ČR. Navíc má právo na příspěvek od Ministerstva ,
který se na základně jakési směrnice nezapočítává jako příjem pro výpočet sociální dávky.
Příjem migranta může přesáhnout 21.000 Kč.

Zdraví PhDr Zdeněk Soukup
poslanec PSP ČR člen Výboru pro sociální politiku a Výboru pro evropské záležitosti
předseda Podvýboru pro pracovní legislativu, zaměstnanost a činnost Úřadu práce

0 hlasů

Ohledně schopnosti vyřizovat žádosti o azyl jíž před hranicemi by se ale stále mělo to téma ohledně kam se schvalenými azylanty. Jakože kdyby to byla EU která by vyřizovala žádost o azyl ale že každý člen EU si může odmítat příjmout jak chce v rámci toho schválení EU, tak by EU možná neměla kam umístit schválené azylanty a tudíž to celé poněkud fraška a mnozí by stejně směřovali za členským úřadem.

Stranou toho však souhlasím, že se to celé zdá spíše co bych nazval že nějaká podivná technokracie dělající si podivné priority. Například v Německu je ze Sýrie nejeden účitel a mnohá mládež, a vláda SRN jíž před nějakým časem vyjasnila, že jejích pobyt vidí jako přechodný (i pokud si dávají mnoho záležet na tom se přece integrovat jako by se jednalo o Němce ale akorát bez volebního práva), ale místo aby se tedy mělo integrovanou syrskou školu tak účitelé mají koukat hledat nějaké zaměstnání typu čistit po Němcích a mládež se má koukat naučit německy i když je docela jasné, že to v životě spíše neuplatní když bude co nejdříve možno deportovaní - a to celé navíc, že jak se Spätaussiedler se je roztrouší místo aby kdyby žili pospolu spíše byli politicky aktivní možná i do míry, že by Syřané v Německu hlasovali pro svého zástupce který by se mimo dosah Asada mohl profilovat možná i na dalšího prezidenta Sýrie.

Neboli v příkladu, kdyby se v Sasku objevil nejeden například z Liberce jako uprchlík a to docela skupinově, tak místo aby se jasně uznalo a snažilo se podporovat, že si ta populace může provozovat vlastní školy pro děti, že si můžou volit svého zástupce (i když pochopitelně nemá postavení jak například starosta Drážďan), a podobně obzvláště když výhledově spíše pobyt kratšího rozsahu, tak se děti sebere aby byly strčeny do německých škol a že takový přece zákon že musí, rodiny se roztrouší dle nějakého klíče jak německý úředník rozhodnul, němečtí doktoři předpíšou nějaké léky u kterých se nemá překládaný příbalový leták, ... a to celé jako by ze žádosti o azyl vyplynul politický mandát aby se vláda SRN koukala starat o důvod proč se uprklo i kdyby Německo nějakému Freikorpsu posílalo zbraně.

A současně v Německu možná ne tak hrozné, že by se bálo, že když se roztrouší tak o to snadnějc svádět k nekalostem, například samostatné slečny naschvál strčené do odlehlé vesnice. Ale v rovině obzvláště ohledně dětí a mládeže vynutit aby se koukali účit jazyk kterým si tak leda mohou vytřít, to se mi nezdá moc lidský přístup k situaci v které se mnohý z ních nachází.

0 hlasů

Nikdy jsem si nedělal o západoevropských politicích iluze, že by chtěli pečovat o blaho chudších států EU. Ale považoval jsem je jen za egoistické loutky velkých korporací. Ovšem potom, co předvedli v imigrační krizi a obrátili moji pozornost k islamizaci západní Evropy, jim nevěřím ani to, že změřili správně to pověstné zakřivení eurobanánů. Neuvěřím jim už nikdy nic a budu hlasovat pro czechzit, i kdyby po něm poklesla moje životní úroveň zpočátku na polovinu. Nechci následovat osud Srbů na Kosovu atd...

11 hlasů

A je Forman typický příklad snahy tehdejších politiků USA bolševizovat USA?

0 hlasů

Navrhuji rovnou referendum o připojení Česka ke "Svazu ruských republik". Proč na to jít oklikou? A co má osud Srbů dělat s námi? Chystáte se napadnout Černou Horu? Byly časy, kdy ta proruská propaganda mohla pár slabomyslných přesvědčit, ale zdá se, že tyto časy jsou pryč. Asi chybí finance a tak trollové z nějakých mentálních ústavů nebudou asi to pravé.

0 hlasů

Kosovo bylo kdysi srbské, muslimů tam byla jen menšina. Dnes je Kosovo od Srbů etnicky téměř vyčištěno, a to pod dohledem EU a NATO. Etnické vyčistění od Francouzů čeká i Francii, je jen otázka, jak dlouho to bude trvat. Totéž čeká Německo atd. My máme ještě šanci se zachránit. Probruselská propaganda a trollové Vašeho typu nás táhnou oklikou přes západ následně na jihovýchod - do kalifátu.

1 hlas

Rad bych vedel jestli nekdy neco ctete? Na priklad zpravy od casopisu Tyden. Ministr zahranici p.Zaoralek jasne a strucne germanum rekl: nejdrive srovname germanske a Ceske platy a aaaaz poootom budeme mluvit o uprchlicich (Tyden). Potom, kde je naosano, ze musime brat nejake uprchliky. Ze se nejaka kr.va chce stat svatou jeste neznamena, ze my ji musime v tech debilarnach podporovat. A mimo jine, to co se stalo v Srbsku ma hodne co delat s mentalitou Cechu.

0 hlasů

Evropská unie se změnila v totalitní bolševickou obludu. Není naší povinností se tomuto monstru podřizovat.

8 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 30/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Top dívky

Popcorn

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.