Topolánkovo <span>delirium tremens</span>

Domácí
20. 3. 2010 22:29
Martin Fendrych.
Martin Fendrych.

Mirek Topolánek se postaral o další skandál.Mirek Topolánek si zas pustil hubu na špacír. Zřejmě je toho na něj moc, potřeboval by na pár let vysadit a někde v soukromí se dát dohromady. Církev tento "pravicový" politik kupodivu zhodnotil stejně, jak se naučil od komunistů (co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš): lidí se prý zmocňuje díky oblbování mas a vymývání mozků. Pěkné, neotřelé, originální.

Topolánek je vážně formát, předseda solidní, zaplivané, páté šesté kategorie. Když měl popsat gaye pěti slovy (mimochodem neuvěřitelně inteligentní žádost), zaskvěl se v celé kráse podruhé: "Gustav Slamečka, když jde do tuhého, tak uhne," pravil náš Zarathustra. A jel dál: "Fischer, ten je Žid, není gay, uhne ještě dřív. To souvisí s jeho charakterem."

Opravdu výron ryzí topolánkovštiny. Dodejme, že tyto perly mocného intelektu, za něž by se nemusel stydět Vojtěch Falmer Filip křížený s Tomášem Vandasem, bývalý premiér této země vypustil pro gay magazín LUI.

Není známo, zda byl pod vlivem nějaké tekuté látky měnící vědomí, a není známo, zda si máme přát, aby byl, nebo aby byl býval nebyl. Ono to vyjde nastejno. Slušně řečeno si tento ryzí český politik kálí do úst, a to těsně poté, co jeho strana zahájila poněkud chabou předvolební kampaň. Začíná být celkem jasno, kam chce její předseda sahat pro voliče. A jednou z opravdu růžových povolebních představ je velká koalice, tedy spojení tohoto blábolícího veleducha s totalitářem Paroubkem.

Šéf největší pravicové (?) strany zas jednou rychleji mluvil, než myslel, pokud vůbec myslel. Jeho snaha ze šlamastyky nějak vybruslit je opravdu kouzelná: "Odmítám účelové zneužití své citace z neformálního rozhovoru s redaktorem časopisu LUI," sdělil přes Martina Kupku z mediální sekce ODS. (Tam teď zřejmě páchají hromadné harakiri.) Prý se nechtěl dotknout a ani nedotkl současných českých církví a už vůbec ne věřících. "Bylo to dokonce naopak, hovořil jsem o své pevné vazbě ke křesťanství jako životnímu názoru i kulturní tradici," zablábolil zřejmě již ve vrcholném deliriu tremens nakonec.

ČTĚTE TAKÉ: Topolánek přitvrzuje. Premiér je Žid, který uhne

To je tedy špatné. Pokud platí oba ty protichůdné výroky, Topolánek je oblblý a má vymytý mozek.

Představa, že vyhraje ČSSD, dá si pusu s KSČM a předvede nám soc-stát, je dost mučivá. Představa, že zem povede Topolánek, který zjevně neví, co plácá, není o moc lepší. Poučení z krizového vývoje: nevolit velké strany. Zkusit štěstí jinde.

Foto: Lucie Pařízková

Další čtení

Speleologové se doslova plazili bahnem

Jeskyňáři objevili v Moravském krasu novou chodbu. Má kilometr

Domácí
20. 10. 2025
ilustrační foto

Noc byla mrazivá, ale oteplí se. Bude skoro dvacet stupňů. PŘEDPOVĚĎ

Domácí
20. 10. 2025
ilustrační foto

Dva studenti šikanovali, bili a okradli spolužáka. Hrozí jim pět let vězení

Domácí
20. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ