Očima Vladimíra Baráka
Zastavme hon na čarodějnice. Na obranu paní ministryně Malé…

04.07.2018 13:18 Glosa

UVNITŘ ANKETA. Řadu novinářů postihla nová posedlost. Stala se jí nedávno jmenovaná ministryně spravedlnosti Taťána Malá. Každý den se dozvíme, jak není dostatečně erudovaná a že její studium nebylo zcela standardní. Problémem je zejména údajné plagiátorství v kvalifikační magisterské práci. Odhlédněme ale od novinářských zkratek. Skutečně se ministryně dopustila přečinu, který jí dnes brání vykonávat pozici ministra?

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bob Terry (9 hlasů) 04.07.2018 14:51

  Čtyři postřehy: 1) Prezident, předseda vlády, ministři atd. jsou...

 • Guru Jára (6 hlasů) 04.07.2018 16:49

  Smradi pořádají hony na člověka.To jako že spravedliví umí být jen...

 • Honza Hloupý (5 hlasů) 04.07.2018 14:12

  a kteří za peníze obhajují neobhajitelné, jako například autor...

 • Jan Gavroch (5 hlasů) 04.07.2018 15:51

  Pokud je muž nebo jiný příbuzný lichvář, t.j. půjčuje peníze a úrok a...

 • daniel Pink (4 hlasy) 04.07.2018 21:15

  novinarska verbez se zase pustila do ovlivnovani obyvatelstva a zacal...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Paní Malá je jen obětí systému a krvelačných politicko-aktivistických piraní... Vždyť máme sněmovnu plnou chytráků z plzeňských práv a všech dalších s tituly, které by měly být úplně stejně zpětně prověřeny. To bychom se asi divili, kdo nám tu už 30 let vládne a káže vodu...

0 hlasů

Teď jsem si přečetl výsledek jakési "Ankety" o tom, zda má být Malá ministryní - na té anketě je pozoruhodné, jak media, všeobecně křičící "pověste ji vejš", dokáží lidi zblbnout- Anketa ukazuje, jak málo lidí vůbec na tím, co se děje kolem nich, uvažují.

Článek p. Baráka je jeden z mála, které vyjadřují skutečně nezávislé názory, nikomu nic nevnucuje a ani nenařizuje a je jen na čtenáři, zda použije vlastní rozum a vytvoří si vlastní - opakuji VLASTNÍ názor , ne ten "opapouškovaný. O sprostých a urážlivých příspěvcích nemluvím - to jsou převážně výlevy zmindrákovaných puberťáků, podle způsobu vyjadřování většinou tak kolem 12 -18 let, které vůbec nestojí za to je číst, natož na ně reagovat. A taky se ukazuje, jak nezávisle a mimo obecné štvaní neagitačně napsaný článek tyto zmíněné "bláteníky" nepřitahuje - oni diskutovat neumí, jen házet špínou a blátem a vlastně ani neví proč. Snad že se to t.č. v politice "nosí".
Nezbývá, než si přát, aby takových článků, jakým je tento, bylo víc, určitě by to stránkám prospělo a asi by odpadli oni zmínění bláteníci, kteří vlastně ani samostatně uvažovat neumí.

1 hlas

Tak si to představte - už i místopředseda Rady vlády pro legislativu chce na svoji funkci rezignovat, když ho předseda vlády neposlechne! Tady se pletou panu místopředsedovi Rady nějak pojmy - on je placen za to, aby vládě radil, ne aby ji něco nařizoval. To vláda nařizuje Radě, co má prozkoumat a zjistit případné možné kolize připravovaného zákona s jinými zákony. Podle mne je sice Rada téměř zbytečná, neboť poslanecká tvořivost je známá a do schvalovaných zákonů dokáží vpašovat i nebetyčné pitomosti, ale čím by se právníci živili? Ostatně v parlamentu je takých volůjakých tóže mnogo
Je sice známo, že deset právníků má nejen 5 různých výkladů jednoho zákona, že mezi každou desítkou se nejméně najdou dva pitomci, pět absolventů právnické množírny v Plzni, sedm zlatokopů a osm lenochů (kumulace funkcí je možná), dále pak neznámý počet těch, co touží se "zviditelnit" v naději, že budou-li z teplého místečka vystrnaděni někým vlivnějším, zůstane jim naděje na jinou, třeba i podstatně lépe placenou práci jinde. No, nic, již dvacet let si pomalu zvykáme, ale občas trpělivost taky dojde..
Dobře dělá Babiš - štěkání psů ho nevzrušuje a řídí se sloganem :" pejskové štěkají, ale karavana jde dál.
Uznejte sami, stojí za reakci taková pitomost, jakou je tvrzení, že ministr musí mít vysokou školu? Ministr je funkce manažersko-politická a ke kvalifikaci na ministra stačí, když umí dobře řidit jemu podřízené, umí přečíst a pochopit napsané a umí se podepsat.
Ostatně, když chce pan místorada odejít, stačí, když ví, kde jsou dveře ven vedoucí a nelekne se houfu právníků, čekajícími za dveřmi, živeni nadějí, že se na ně nějaká ta kostička snad v Radě najde.

Nechť žije a zkvétá "Okurková sezóna - postrach medií", neboť jinak by nám novináři, reportéři a redaktoři hladem vymřeli a kdo pak moudra místpředsedká šířil mezi - z pohledu právníků - ten blbý lid prostý.
Mimochodem, víte, že v Jadranu plaval žralok a že už jednu učitelku sežral, a že těch sežraných učtelek bude víc, jen co parlament jim schválí zvýšení platů? Tak do práce, pracovníci medií všech druhů - žralok na Jadranu čeká a možná jich bude i víc. Jen kdo pak o tom bude psát nebo zasvěceně mluvit? I když, - ono by se zas tolik toho moc nestalo.

1 hlas

Chudák Malá, opisuje až se jí z pera práší aby si udělala radost a alespoň na papíře mohla dosáhnout nějakého vzdělání, získat tak zaslouženě pozici ministra ve vládě odborníků a ještě jí nepřejíci lidé a novináři budou vyčítat nějaký malý proiblém s plagiáctvím jejích obou titulů. Že se nestidí závistivci, kteří jako blbci vystudovali školy podstivě. Fuj, hanba.

2 hlasy

Rozhorlil jsem se takovou nespravedlností na Malé, že jsem napráskal chyby, ale myslím si, že Malá je se svým vzděláním stejně naštěstí neobjeví.
Vivat Malá ma Ministerstvu spravedlnosti ČR, kde jasko vlastník firem na insolvenci, půjčky a exekuce jistě těmto šmejdům pohrozí prstíčkem aby ty miliony chudáků dlužníků tolik moc neždímali a nechali jim alespoň skývu chleba, když už jim seberou i nůž aby nespáchali sebevraždu před exekutory.

0 hlasů

V tuto chvíli představují takzvaní havlisté tu nejhorší morální spodinu společnosti, na jakou můžeme narazit. Vypnuté mozky, kolaborantská mentalita, ochota podpořit jakoukoliv špinavost, žádné zábrany a skvěle vyvinutá schopnost zmocnit se dotací či grantů. Kdekoliv probíhá vzpomínka na Václava Havla nebo se staví lavička Václava Havla, pokaždé se tam soustřeďují právě takové deformované bytosti,

3 hlasy

Zatímco zde se může vykecat kdejaký trouba.

1 hlas

Obsah novinářské a televizní žumy (tak je označuje Trump )nám vykádal " již nikdy nepůjdeme do žádných paktů" "nevěřte. ze v ČSSR bude nezaměstnanost " "Havel bude prezidentem jen jedno období" "Babčeko je mrtvý, prostřílený jak sítko a v kaluži krve", "Babčenko je živý a zdravý"
-.-Ty exkrementy otevřeně lžou , nemá cenu o tom, co produkují diskutovat a jsou zjevně těsné u hrany FAŠISTU - uzurpují si právo jmenovat ministry a popírají právo zvoleného předsedy vlády, ministry jmenovat
.,.Teď nejde o |Malou ale o beztrestnost fašistů.

1 hlas

novinarska verbez se zase pustila do ovlivnovani obyvatelstva a zacal opet hon na ANO a ANO ma 31%-kde udelali soudruzi z CT a Bakalovskych žump chybu?

4 hlasy

novinarska verbez se zase pustila do ovlivnovani obyvatelstva a zacal opet hon na ANO a ANO ma 31%-kde udelali soudruzi z CT a Bakalovskych žump chybu?

1 hlas

Mohl by mi autor říci, co mám říci studentovi, kterého z pozice vedoucího práce nepustím k obhajobě s odůvodněním, že se jedná o plagiát a on mi odpoví, že tu je precedens, když to nevadí u ministryně spravedlnosti proč to vadí u něj ? Nemohu si pomoci, plagiátorství je prostě ohavný podvod, který je neomluvitelný. Nediskutuji nyní o odbornosti či neodbornosti nebo politické příslušnosti paní Malé, ale tím, že se snaží to celé zametat pod koberec je prostě morálně a charakterově nepřijatelná pro výkon funkce ministryně jako takové a pro rezort spravedlnosti jako takový o to více. Jak chce dodržování práva, když ho sama porušila (alespoň v oblasti morální)

0 hlasů

No, pane Černý, Vy jste mladší o nějaké 4 - 5 let, možná i víc než paní Malá, a nikdy jste ve škole nic neopsal? A to si dovolujete ještě zametat ulice - vždyť na to je třeba univerzitní vzdělání, neboť již staří Chetité metli ulice! Ostatně tehdy se opisování pokládalo za samozřejmost v boji s nepřítelem, zatím co dnes to používají poslanci a pod. jako neférovou zbraň v jejich neustálém boji s nepřítelem - obludou, šířící názory jiné! Tak do toho, ať hloupost vyleze na světlo boží (ona už stejně leze, leze čím dál, tím víc a rychleji!

0 hlasů

Mohl by mi autor říci, co mám říci studentovi, kterého z pozice vedoucího práce nepustím k obhajobě s odůvodněním, že se jedná o plagiát a on mi odpoví, že tu je precedens, když to nevadí u ministryně spravedlnosti proč to vadí u něj ? Nemohu si pomoci, plagiátorství je prostě ohavný podvod, který je neomluvitelný. Nediskutuji nyní o odbornosti či neodbornosti nebo politické příslušnosti paní Malé, ale tím, že se snaží to celé zametat pod koberec je prostě morálně a charakterově nepřijatelná pro výkon funkce ministryně jako takové a pro rezort spravedlnosti jako takový o to více. Jak chce dodržování práva, když ho sama porušila (alespoň v oblasti morální)

0 hlasů

Že je vůl, protože se nechal chytit!

0 hlasů

A zase se musím smát šťourálkové :-)
"KDO JSI BEZ VINY - HOĎ KAMENEM" ,,, Pozor ať se neukamenujete!!! :-)))

1 hlas

Že ta paní moc rozumu nepobrala, to bylo vidět už mnohokrát. To, že švindlovala, to ji asi kvalifikovalo do služeb pro Babiše. Na straně druhé, se v té sebrance ztratí. Jeden za 18......

4 hlasy

Absolutne mate pravdu. To samy jak v 90 tych. Vubec zadna zmena. "Gross, zpevacka Vlasticka, Chomutovska primatorka, Vondra atd., akorat jine jmena.

3 hlasy

Chtel bych videt diplomky Hamacka , Zimoly , Pocheho , Chovance , Haska , Stecha , Foldyny ....

3 hlasy

Kde by asi středoškolák Hamáček sebral nějakou diplomku? Leda že by o víkendu vystudoval práva v Plzni.

4 hlasy

Vladimír Barák je odvážný chlapík s přehledem.
Má pravdu, jen média blbnou.
Dle mně je až moc středních i vysokých škol,
hlavně ty soukromé. Úroveň pokulhává, ale
zato je úroveň poplatků vysoká. I v zahraničí.

4 hlasy

Já bych netvrdil, že je to čarodějnice. Je to jenom taková burešova loutka. A tento zloděj, dotační podvodník a stbácký udavač s Malou nemá ani malý problém. Svůj k svému.

4 hlasy

Zloděj nicků smradlavá hlava Jeroným Pražský jr,pozor na tohoto nebezpečného smrada a práskače

1 hlas

Skoro bych se vsadil, že ta "smradlavá hlava, co krade nicky", jste vy.

0 hlasů

Tento výtečník je Hallík...

0 hlasů

No to mi tedy promiňte,ale proč by měla dělat ministryni žena,která si v podstatě koupila titul?Je na tom něco čestného?Nevoláme snad po čestných a pravdomluvných ministrech?To už může byýt ve funkci kdejaký v.ůl,hlavně loajální.Ale to už tu bylo za komančů.

1 hlas

Osobní zkušenost?Ale jinak si volej,jak chceš...…...

2 hlasy

Ta se Babišovi fakt povedla. Odbornice každým coulem. Holt už se mu nikdo kvalitní nehlásí, ty co tam měl už odešli.
Jedinou devizou Malé je naprostá oddanost vůdci. A to zjevně stačí.

3 hlasy

To se vám to hodí, že je z ANO. Těžké hříchy
padouchů z ODS, TOP09 a jiných zapomenuty ?
Ne všichni zapomínají. Ta můžete dnes do demonstrace
tak je dost štváčů, buranů co spílají vedoucím
představitelů našeho státu, demokraticky zvolených.

3 hlasy

Demokraticky zvolených, znamená u nás pouze to, že jsou Češi dementní hlupáci. Nic více a nic méně. Proto, demokracii ani nechtějí. Chtějí železnou ruku diktátora, který je povede k šťastným zítřkům, vysvětlí jim, že oni jsou nejlepší a pouze díky nepřátelům z EU a NATO mají 5x nižší platy než Švýcaři.

0 hlasů

No ty sám představuješ futrál dementů,rozumíme si,ju?

4 hlasy

To se Vám buzíkům nelíbí,co?

1 hlas

chudý duchem,co čekat?

0 hlasů

Kdyz si podnikatel potrebuje rychle vylepsit image akademickym titulem , tak preci neni cas na diplomky .

4 hlasy

Ministr spravedlnosti musí připravovat sám se svým rezortem důležité zákony a připomínkovat návrhy ostatních, řídit soudní soustavu, navrhovat soudce, podávat kárné návrhy, mít dohled nad advokacií a řídit vězeňství atd. - v čele rezortu musí být tedy někdo, kdo má respekt takových součástí rezortu - po tom všem je důvodná obava, že paní Malá takový respekt mít nebude a půjde o ztracená léta

3 hlasy

Noblesní s exklusivním vzděláním byl dávno ministr
spravedlnosti Němec a co vše podělal, nejen
kauzu katarského prince i si přišel na své.
Malá umí jistě makat. To je teď nejdůležitější.

3 hlasy

Smradi pořádají hony na člověka.To jako že spravedliví umí být jen právník? Kdo takovou hloupost vymyslel. Každý advokát, prokutrátor nebo soudce je lhář a překrucovač, ale má na to VŠ. Tak to je. Jinak v tom žádný rozdíl není.A Mareček Bundů odstoupil a hvězda Řápková a pasaček ,Ruml a jiní a jiní?
A TEN TROTL HAVEL VÁM NEVADIL????

6 hlasů

Plagiátorství jsme v roce 2005 definovali stejně jako v roce 2018. V principu platilo a platí: po citaci čehokoliv z literatury následuje citace původního zdroje. Rok 2005 a 2018 se liší v tom, že dnes je podvádějící student, který části své práce opsal bez citace, díky softwarové kontrole textu odhalen.
Paní ministryni spravedlnosti (sic!) diskvalifikuje to, že se při vypracování obou svých prací uchýlila k podvodu.

4 hlasy

Pokud je muž nebo jiný příbuzný lichvář, t.j. půjčuje peníze a úrok a s RPSN , tak by ministriní spravedlnosti nebo čehokoliv, být neměla..
Taková ministrině bude prosazovat zájmy exekutorů které také jmenuje, na úkor zájmů většiny občanů ČR, kteří jsou kořistí vyšších soudních úředníků, exekutorek, advoktů
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/diplomova-prace-male-prosla-kontrolou-originality-brani-se-skola_486792.html

5 hlasů

Čtyři postřehy:

1) Prezident, předseda vlády, ministři atd. jsou politické (!!) funkce, na které není třeba (a není ani vyžadováno!) žádné vzdělání.

2) ...údajné plagiátorství.... Nejen v jedné, ale v obou diplomových pracích, což už není či nemělo by být (!) "normální". Ale v Česku - proč ne?!

3) "Zastavme hon na čarodějnice."
Pak asi nemělo smysl dělat "hon na čarodějnice" ani v případě fofrdiplomů na právech v Plzni (známá kauza), kdy v září 2009 bylo zveřejněno, že proděkan fakulty Ivan Tomažič opsal desítky stran své disertační práce, kterou obhájil v roce 2006. Jeho školitelem byl další proděkan fakulty Milan Kindl a oponentem Jaroslav Zachariáš. I Zachariášův oponentský posudek je plagiátem, a to 12 let starého článku z časopisu Právní rozhledy. Zachariáš, Tomažič i Kindl se pod tlakem médií vzdali svých funkcí. Později rezignoval i šéf katedry správního práva Květoslav Kramář.
Nicméně na právnické fakultě v Plzni propukl celý skandál poté, co vyšlo najevo, že desítky lidí (!!) dokázaly vystudovat pětiletý magisterský obor za několik týdnů či měsíců, někteří i bez toho, že by vůbec kdy do této fakulty chodili. Mezi "rychlostudenty" patřili vysoce postavení úředníci, policisté a politici, i děti mafiánů. Prostě "elita národa".

4) Nakonec se nabízí otázka, má-li cenu a smysl dělat v naší "demokratické" republice maturitní zkoušky (a stresovat nebohé studenty) a požadovat pro udělení akademických titulů nějaké bakalářské a diplomové práce. Dejme každému maturitní vysvědčení a tituly, po kterých touží. Všichni budou spokojeni a budeme nejvzdělanějším národem na světě. Respektive národem blbců, ale s tituly.

9 hlasů

Já jsem pro. Ovšem k tomu bychom museli odstranit partu novodobých estébáků,kteří si říkají novináři, ovšem s poctivou novinařinou nemají nic společného. Jen podle pokynů zaměstnavatele se honí za jakoukoliv událostí a i hloupost vydávají za senzaci . No za peníze prodají i svoji čest.

4 hlasy

a kteří za peníze obhajují neobhajitelné, jako například autor článku.

5 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 30/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Top dívky

Popcorn

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.