Dny volna
Zrušme podzimní kuriózní státní svátky

27.09.2018 13:02 Glosa

Každá země chce opírat svou státnost o státní svátky. Úcta ke Dni české státnosti a Dni vzniku samostatného československého státu je však prachmizerná a lépe už nebude.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Guru Jára (5 hlasů) 27.09.2018 18:32

  Zase jsi otevřel poklopec,ty paznehte?Nebo ústa?Puch je stejný smrade...

 • Henex (4 hlasy) 27.09.2018 20:57

  "každý drzý grázl beztrestně nařizuje a ZAKAZUJE LIDU ČR připomenout...

 • Jan Gavroch (3 hlasy) 27.09.2018 20:53

  "Každá země chce opírat svou státnost o státní svátky. Úcta ke Dni...

 • Karel Hrabě (3 hlasy) 27.09.2018 14:34

  Někomu TADY HRABE !!však MUŽEŠ CHODIT VE STATNÍ SVÁTKY UKLIZET...

 • Henex - (3 hlasy) 27.09.2018 13:48

  Takže bysme místo Václava slavili Vladimíra? To by se vám rusofilckám...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jo já souhlasím zrušme je! Zrušme i vánoce ty jsou jen pro křesťany. To spousta lidí taky není a taky Velikonoce! Místo toho přidejte dny volna na dovolenou tak aby si každý mohl slavit to co on sám chce a ne to co mu stát diktuje.

0 hlasů

Nejde o clanek, ale spise o slunickarsky vylev utoku na narodni stat CR v zoldu sorosovskych korupcnich gangu.

1 hlas

"Every country wants to rely on its statehood for national holidays. Respect for the Dayhttps://www.happynewyear2019-wishes.in

0 hlasů

I have always considered myself a good and faithful Czech and Czechoslovak. However, Czechoslovakia was "abolished" by the arbitrary decision of several irresponsible individuals, regardless of the opinion of my and other Czechoslovak citizens. Czechoslovakia no longer exists. It is therefore absurd to celebrate the anniversary of the birth of Czechoslovakia. Similarly, we could celebrate the emergence of Sama's empire, which no longer exists. BTW: History still proves that the break-up of Czechoslovakia was a blatant act and a fatal one for the future of Czechs and Slovaks. The number of stars on the EU flag as well as the number of (Carnoghurian) "chairs" in the UN will not change anything.Happy New Year 2019

0 hlasů

Snad by ten nickname měl být Hennex. Slovo utvořené podle vzoru Masox. Vyhovovalo Čechům (maso) i Němcům Ox (vůl). V případě Hennex stojí německé Henne za slepici tedy autora a X za slepičího anonyma.

1 hlas

Vždycky jsem se považoval za dobrého a věrného Čecha a Čechoslováka. Československo však bylo "zrušeno" svévolným rozhodnutím několika nezodpovědných jedinců bez ohledu na názor můj a ostatních československých občanů. Československo již neexistuje. Proto slavit výročí vzniku Československa je absurdní. Podobně bychom mohli oslavovat vznik Sámovy říše, která také již neexistuje. BTW: Historie ještě prokáže, že rozbití Československa bylo činem neuváženým a pro budoucnost Čechů a Slováků fatální. Počet hvězdiček na vlajce EU stejně jako počet (Čarnogurského) "stoličiek" v OSN na tom nic nezmění.

1 hlas

Sv. Václav - neznáme rok a místo narození a neznáme rok úmrtí. Chápu,že tehdy vznikající křesťanství na území v okruhu 30 km od Prahy potřebovalo nějakou osobnost a tento český kníže, který byl jako jeden z mála v širokém okolí pokřtěn a který násilím ,jak je u takových křesťanů zvykem, likvidoval pro něho pohanské modly, se jevil jako vhodný. A nelze vyloučit, že za jeho smrtí stála ,jako v mnoha případech církev,protože to potřebovala.

0 hlasů

Zásadně nesouhlasím, i když jsem už "čerstvý" důchodce a dnů volna mám tak nyní celkem dost. Svatý Václav je velká a také v cizině známá, historická osobnost českých dějin. A oslavovat vznik naší národní samostatnosti je přece logické a nic na tom nemění ani fakt, že se naše republika územně zmenšila. Zvlášť v naší zemi, kde nejsme takoví patrioti, jako například Poláci, Řekové či Maďaři, to má velký význam!

2 hlasy

Nu, a my pracující důchodci máme zase svátek i v ty dny, kdy jdeme do práce, jelikož nás práce baví, i když jen za minimální plat, a když ty 3 dvanáctky zvládneme, máme zase radost ze tří dnů volna, a takovéto provokačky jsou nám u zádele. Hezký den!

0 hlasů

Já chápu článek jako provokativní námět k diskuzi a tak je v pořádku. Můj osobní názor je, že stát by neměl mít žádné státní svátky, ať už historického nebo náboženského původu, stát by měl být přísně neutrální. Pokud by měl někdo potřebu slavit např. svátky náboženské a chtěl volno, musel by si vzít dovolenou (pokud by mu ji zaměstnavatel dal), žádný nárok by nebyl.

Ostatně si myslím, že se celkově jedná o problém vyčichlý, protože za pár let, pokud se EU nerozpadne, budeme "slavit" jen svátky nařízené z Brusele a samozřejmě ramadán.

2 hlasy

No jasněěě- fffšechny svátky zrušit a místo toho přidat dvojnásobek pracovních dní - to woe Motýle!!

2 hlasy

jsem pro. akorát tady parchanti řvou po návsi o den dýl a já to musím poslouchat protože řetězec je zavřenej.
a státní svátek si teď může každý vygooglovat kdy chce

1 hlas

Svatý Václav prý odváděl každý rok , do Německa 100 volů. Motýl má strach, že ho pošle letos do Německa také. Ten spisovatel neví, že nyní voly do Německa neodvádí sv. Václav a nikdo jiný.
Míst toho platíme na armádu USA více než 60 miliard ročně

2 hlasy

120 volů.

0 hlasů

"Každá země chce opírat svou státnost o státní svátky. Úcta ke Dni české státnosti a Dni vzniku samostatného československého státu je však prachmizerná a lépe už nebude."
-.-
Ještě že máme tu demokracii, kde každý drzý
grázl beztrestně nařizuje a ZAKAZUJE LIDU ČR připomenout a oslavit den vzniku ČSR
Z jakého titulu ten šmejd předstírá, že píše za vyjadřuje názor většiny občanů ČR ?

3 hlasy

"každý drzý grázl beztrestně nařizuje a ZAKAZUJE LIDU ČR připomenout a oslavit den vzniku ČSR"
V zákazech oslavy těchto dnů vynikali nejvíce komunisté, čili stejní grázlové, jako jsi ty...

4 hlasy

jsem pro zruseni fsech svatku.okamzite po zruseni hanuky,pasoveru a jom kipuru zrusme vanoce a velikonoce a hlavne novy rok.jenom pro hemenexa,ok a jeronyma jr.,nechame svatek dedy mraze.muzou potom v globalnim oteplovani na ten svatek sklizet melouni.

2 hlasy

Někomu TADY HRABE !!však MUŽEŠ CHODIT VE STATNÍ SVÁTKY UKLIZET NEPŘISPUSOBIVÝM BYTY !!!

3 hlasy

Jméno Václav není pro naší státnost nic dobrého, jména Havel a Klaus to je jasné negativum no Sv Václav nebyl jiný, lezl do zádele Němcům a proto ho bratři zapíchli.

3 hlasy

Takže bysme místo Václava slavili Vladimíra? To by se vám rusofilckám asi líbilo víc...

3 hlasy

Zase jsi otevřel poklopec,ty paznehte?Nebo ústa?Puch je stejný smrade špinavá!

5 hlasů

Pan je znalec poklopcu atd, asi bude Guru.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.