Expremiér neuspěl
Nečasova stížnost na stíhání v kauze trafiky byla zamítnuta

27.05.2014 16:05

Nejvyšší státní zastupitelství zamítlo stížnost někdejšího premiéra a bývalého předsedy ODS Petra Nečase na jeho trestní stíhání. Shledalo ji nedůvodnou, potvrdil mluvčí státního zastupitelství Petr Malý informaci České televizi.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Pavel Haraším (5 hlasů) 27.05.2014 17:45

  Kdo si projde odposlechy Nečase a té jeho buclaté dámy, co mu do...

 • Pavel Haraším (4 hlasy) 27.05.2014 19:27

  Moralista byl vždycky Nečas, jak všechny poučoval a káral jejich...

 • Pavel Johanides (2 hlasy) 27.05.2014 19:59

  K rukám předsedkyně NS Brno JUDr. Ivě Brožové a NSZ Brno JUDr....

 • Karel Řezáč (1 hlas) 27.05.2014 20:36

  A opět promluvil.......

 • občan (1 hlas) 28.05.2014 08:25

  TAKHLE TO VIDÍ JINÍ: Ivo Ištváne, díky. Ivo Ištvána jsem si kdysi...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pane Ištváne hanba.Chcete si na tom udělat kariéru?Mluvil jsem o tom s moji známou soudkyní, máme na to stejný názor.Ištván zavádí prokurátorské praktiky z dob komunistů

0 hlasů

TAKHLE TO VIDÍ JINÍ:
Ivo Ištváne, díky.
Ivo Ištvána jsem si kdysi přál za Nejvyššího státního zástupce. Renáta Vesecká však rozehrála svou hru a mně pouhému náměstku ministra spravedlnosti se nepodařilo jejímu nástupu zabránit. Stala se jí a po nástupu Topolánkovy vlády načichla špínou, dělala věci neobhajitelné a všechny své kritiky odstranila, pochopitelně i Ivo Ištvána.

Ivo Ištván není mediální typ, je mimořádně přemýšlivý, ano trochu akademický a - jak jsem ho kdysi znal - nepochybně velmi poctivý. Jistě to nebyl on, kdo byl spouštěčem současné kauzy Nagyové a spol. To byla především ona sama, která s pocitem, mohu vše - musím vše - diktovala - se spojovala s kmotry podsvětí a tím na sebe upoutala pozornost ÚOOZ a následně ve světě naprosto nepředstavitelným způsobem dvěma šéfům vojenských rozvědek diktovala, jak mají sledovat manželku premiéra, jehož byla milenkou. Stále se mi jeví neprosto neuvěřitelné, že politici a média toto nezaznamenávají.
A že si vůbec odvažují hovořit o puči, překročení pravomocí apod. Neznám jinou zemi našeho typu, kde by toto bylo možné. To jistě neudělala ani milenka francouzského prezidenta, ani manžel německé kancléřky, a dokonce ani nevím, že by to udělala milenka prezidenta Putina.

Větší kolaps systému zaznamenán nebyl. Mimochodem v pomyslném slova smyslu by oba generálové měli být zastřeleni, a když ne zastřeleni, zbaveni veškerých vojenských hodností a poct a zavázáni do konce života vytírat
latrýny v nějakém vojenském zařízení. Takovou hloubku propadu tato země nezažila. Ani milenky Berlusconniho si zdá se nic takového nedovolily. Jestliže si v této situaci dovolují média tuto otázku zlehčovat, pak jsou úplatnou a nevlasteneckou sebrankou. Nedovedu si představit, že by se tak choval francouzský novinář, německý novinář, o americkém a ruském ani nemluvě. V USA a Rusku by je možná čekaly mnohaleté žaláře.

Že Ištván otevřel tuto kauzu je mimořádně cenné. Odešla nejhorší vláda v novodobých dějinách ČR. A nebyla to ovšem obyčejná vláda, byla to vláda, která dalších 6-8 vlád, v době, kdy už většina z nás nebude mezi živými, zatížila obrovským finančním břemenem platbám dnes už nenáviděných církví a převodem mnohamiliardového nemovitého majetku. Už kvůli tomu musela padnout. A otevřeně řečeno, neměla by se vrátit. Téměř za žádnou cenu.

Ištván doufám lehce poděsil i politiky do budoucna. Nikdy by neměli být opojeni mocí, nikdy by neměli propadnout dojmu, že mohou vše. I na ně může přijít řada a měla by, pokud selžou. To je asi největší pozitivní poselství
jeho počínání. Chápu, že u Nečase a spol. je žízeň po tom, aby byl ztrestán.

Ale to je nestoudné. Žádný jiný politik tak neobrátil lidi proti parlamentní demokracii tak jako tento svatoušek. Lhal, kde mohl, sliboval, aby nesplnil, mluvil o konzervativních hodnotách a souhlasil se sledováním vlastní manželky prostřednictvím vojenské zpravodajské služby, hrál šlehačové erotické hrátky, zatímco šéfka jeho kanceláře a milenka konzultovala s největšími kmotry ČR.

V Číně by jej čekala poprava, v USA by už navždy musel zmizet z veřejného prostoru a Tea Party by jej chtěla žalovat pro neamerickou činnost a on u nás si dovolí povolávat státního žalobce Ištvána k odpovědnosti??? A média
tomu tleskají? Diví se někdo, že už tzv. naše demokracie a tzv. svoboda, začíná většinu odpuzovat?
Nehorázné.
Jsem právník a jistě mohou být v Ištvánově konstrukci hluchá právní místa. Ale pomohl tam, kde se ukázalo, že naše demokracie nemá naprosto žádné samočistící mechanismy, kde je slabá a kde se už rozpadá, kde ti, kteří v nových tvrdých podmínkách nikdy nemuseli se o sebe starat a uživit se, už 22 let sedí v Poslanecké sněmovně, zaujatě hovoří o osobní odpovědnosti a asi myslí, že jsou nad lidem, nad státem, nad zákony.
Ivo Ištváne, díky.
JUDr. Jiří Vyvadil

1 hlas


K rukám předsedkyně NS Brno JUDr. Ivě Brožové a NSZ Brno JUDr. Pavlu Zemanovi

Stížnost, trestní oznámení.

Vysvětlí nám už konečně, obyčejným občanům, někdo z soudců NS, nebo nejlépe jejich nadřízená (vedoucí), tedy předsedkyně NS Brožová rozdíl v případné trestné činnosti poslance Nečase, který byl současně i premiérem a měl údajně uplácet a údajné netrestné činnosti poslanců Šnajdra, Tluchoře a Fuksy, kteří měli brát úplatek, když u nás je trestán ten, kdo bere i dává úplatky a všichni byli poslanci a Nečase lze stíhat a další tři nikoliv, dle našeho názoru, zmateného rozhodnutí ,,zkorumpovaných,, soudců NS?

Nedávno předseda trestního kolegia NS JUDr. Stanislav Rizman ( v letech 1972–1989 byl členem KSČ) v OVM na ČT 24 působil zmateně a v porovnání s VSZ z Olomouce JUDr. Ivo Ištvanem, který věděl o čem mluví, nebyl schopen srozumitelně odpovědět na tento evidentní rozpor.

Dále chceme upozornit, aby se předsedkyně Brožová neustále ,,neschovávala,, a ,,nevymlouvala,, na to, že do rozhodnutí svých ,,podřízených,, soudců nemůže zasahovat, ale právě naopak, je zde evidentní, že zde nejen v tomto případu porušili soudci zákony této země a dobré mravy a jednali v rozporu s ústavními zákony naší země a mělo by být s těmito soudci zahájeno minimálně kárné řízení, tak jak to i ukládá Brožové zákon.


Případně se mohli soudci dopustit i trestného činu, zneužití pravomoci úřední osoby, případně jiného trestného činu.

Žádáme, abychom byli v souladu s ustanovením podle § 158 odst. 2 trestního řádu a podle §16a odst. 6 zákona č. 283/1993 Sb., o státním zastupitelství, okamžitě písemně vyrozuměni o učiněných opatřeních, zjednána náprava a pravidelně informováni včetně veřejnosti podle § 8a odst. 3 trestního řádu ,,Orgány činné v trestním řízení informují o své činnosti veřejnost poskytováním informací podle odstavce 1 veřejným sdělovacím prostředkům; poskytnutí ......... ,,.

Za poškozené,
podle ustanovení ZÁKONA Č. 141/1961 SB., o trestním řízení soudním (trestní řád),
§ 43 Oprávnění poškozeného a uplatnění nároku na náhradu škody
odst. 1 ,,Ten, komu bylo trestným činem ublíženo na zdraví, způsobena majetková, morální nebo jiná škoda (poškozený) má právo činit návrhy na doplnění dokazování, nahlížet do spisů (§ 65), zúčastnit se hlavního líčení a veřejného zasedání konaného o odvolání a před skončením řízení se k věci vyjádřit,,.
a
slušné občany ...............................


Tímto vyzýváme předsedkyni NS Brožovou a nejvyššího státního zástupce Zemana, aby konali a písemně nás průběžně informovali o učiněných opatřeních, včetně veřejnosti.

2 hlasy

Kdo si projde odposlechy Nečase a té jeho buclaté dámy, co mu do postele dostrkal soudruh Rittig, zjistí jaké morální kvality náš bývalý pravicový premiér měl. Hnus

5 hlasů

A moralista promluvil.

0 hlasů

Kreténe,nechápeš to?Tak radši nepiš,nebo ti v Dobřanech dají klistýr a chinýn...pomatenče...

0 hlasů

Moralista byl vždycky Nečas, jak všechny poučoval a káral jejich chování a nutil všem kolem sebe své pravicové křesťanské hodnoty a přitom se jasně ukázalo jaké to je prase, kterému se jen málokdo vyrovná.

4 hlasy

Nečas na mne vždycky působil jako naprostý Hlupák a Eunuch ,pořád nemůžu uvěřit,že tato Nula ,byla Premiérem...:o)

0 hlasů

A opět promluvil.......

1 hlas

..a Řezáčovi zase v Dobřanech(ústav) dovolili psát na PC.Slíbil ,že se už nebude zesrávat....

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.