Nejen akvárko pro žraloka. Může se dražit to, co zbylo po Krejčířovi

Domácí
19. 3. 2013 16:45
Radovan Krejčíř.
Radovan Krejčíř.

Dražbě majetku uprchlého kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře už nic nebrání. Rozhodl o tom minulý týden Krajský soud v Praze, který potvrdil rozhodnutí o nařízení exekuce kvůli pohledávce za zhruba 50 milionů. Uvedla to mluvčí soudu Zuzana Steinerová. Součástí majetku je i vila v Černošicích u Prahy.

"Krajský soud v Praze rozhodoval 15. března a potvrdil rozhodnutí Okresního soudu pro Prahu-západ," uvedla Steinerová. Pohledávka podle dřívějších informací Exekutorské komory vznikla v jednom z trestních řízení, kdy Krejčíř neuhradil náhradu škody.

Krejčířova vila v Černošicích."Pokud hovoříme o odvolání proti usnesení soudu o nařízení exekuce, nebyl soudnímu exekutorovi výsledek dosud doručen," řekla mluvčí komory Petra Báčová. Obecně se ale podle ní při zamítnutí odvolání stává exekuce pravomocnou a soudní exekutor může ustanovit vhodného znalce, který zpracuje posudek a nemovitost ocení. Poté následuje dražba.

Báčová již dříve uvedla, že soudní exekutor rozhodl o zajištění nemovitostí Krejčíře zástavním právem a s ohledem na výši pohledávky i o jejich prodeji. Mimo jiné takto postihl i Krejčířovu vilu v Černošicích v u Prahy. Podle dřívějších informací Lidových novin byl dům oficiálně majetkem Krejčířovy manželky Kateřiny.

V rezidenci je mimo jiné tajná místnost, squashové kurty, luxusní mramorové schodiště nebo obří akvárium, v němž Krejčíř choval žraloka. O dům, ze kterého Krejčíř před více než sedmi lety policistům při domovní prohlídce utekl, málem přišel už v roce 2011. Tehdy jeho manželka zapomněla uhradit daň z nemovitosti 4314 korun, a finanční úřad proto dům na několik dní obstavil.

Dlužník ale může podle Báčové v kterékoli fázi exekučního řízení vymáhanou částku uhradit a k dražbě nemovitostí nesmí dojít. Podmínkou je prokazatelná úhrada celé vymáhané částky před zahájením dražby.

Podnikatel Krejčíř je v Česku stíhán v souvislosti s rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činností. V ČR byl odsouzen, zatím nepravomocně, k 11 letům žaláře. Od roku 2007 pobývá v Jihoafrické republice, kam dorazil na falešný pas přes Seychely. Česko žádá o jeho vydání. Krejčíř má problémy se zákonem i v Jihoafrické republice.

Autor: ČTK Foto: Profimedia , ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Poslanci ANO a SPD odešli ze schůze o obraně. Sami ji svolali, ale nechtějí ji uzavřenou

Domácí
26. 3. 2025

Prezident Pavel poslancům: Nedělejte z obrany země volební téma, shodněte se

Domácí
26. 3. 2025
ilustrační foto

Podmínka za znásilňování? Je to porušení práv oběti, nepřiměřené, řekl Ústavní soud

Domácí
26. 3. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ