Česko-ruské vztahy
Nejsme gubernie, říká TOP 09. Opozice chce po vládě razantní přístup k Rusku

05.05.2020 12:17 Aktualizováno 05.05. 14:34

Opoziční TOP 09 chce, aby vláda razantněji vystoupila proti vměšování se Ruska do českých záležitostí, a to včetně vyhoštění diplomata. Ve Sněmovně v úterý strana navrhne, aby poslanci zařadili na svůj program jednání o vztazích s Ruskem.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Kamil Podlešák (6 hlasů) 05.05.2020 13:14

  Kostolanyi,v USA koronavirus požral už 70 000 lidí, americké...

 • aztek polni (6 hlasů) 05.05.2020 13:23

  Vyřešit hned a jednoduše! Poslat koláře do basy k němu i Hřiba a bude...

 • Kamil Podlešák (5 hlasů) 05.05.2020 13:18

  Gubernie ? Ne, jsme na tom ještě hůře. Pohltila nás totiž Evropská...

 • Fred Jameson (5 hlasů) 05.05.2020 14:00

  My ve Státech se domníváme, že je ta vaše TOP 09 plná starých i...

 • aztek polni (5 hlasů) 05.05.2020 16:51

  Skopčáku táhni za kopečky za vrahy a odporné špiny co nás vyhnali z...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Babochlap Pekar se svým zapařeným pekáčem, který olizuje slintavý Jidáš Kalous....a místní havlistická galérka.

0 hlasů

A UŽ JE TO OPĚT TADY!!! HITLEŘI Z EU NÁM SEM NEGRY A ARABY PROSTĚ NACPOU ZA KAŽDOU CENU!!!
POJDME VOLIT SPD A VYSTUPME Z TOHO ZLODĚJSKÉHO NACISTICKÉHO MOLOCHU AT JSME KONEČNĚ ZASE SUVERÉNNÍ STÁT!!!!

Eurokomisárka Johanssonová: Musíme zaviesť povinnú solidaritu krajín EÚ s migrantmi

Vedenie Európskej únie opäť otvára otázku prerozdeľovania migrantov. Tentokrát však už nehovorí o povinných kvótach, ako počas nedávnej migračnej krízy, ale o tzv. povinnej solidarite. Krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) – Slovensko, Maďarsko, Česko a Poľsko – systému prerozdeľovania migrantov vzdorovali a až na pár výnimiek neprijali na svoje územie nijakých migrantov.

Svoju predstavu nového riešenia tejto otázky teraz predstavila švédska eurokomisárka Ylva Johanssonová. „Myslím si, že potrebujeme určitý mechanizmus povinnej solidarity. V Európskej únii by solidarita nemala byť niečím, čo je na výber,“ povedala Johanssonová pre Českú televíziu.

Johanssonová však ubezpečuje, že nejde o povinné prerozdeľovacie kvóty. „Solidaritu môžeme zdieľať. Je to niečo iné ako kvóty na relokáciu, ale musí to dávať zmysel pre tú krajinu, ktorá je pod tlakom,“ dodala. Podľa Johanssonovej pôjde o kompromis medzi krajinami, ktoré migrantov prijímajú, a medzi krajinami, ktoré ich odmietajú – napríklad štáty V4.

Ako príklad uviedla, že Česká republika, ktorá odmieta prijímať migrantov, by mala prijať aspoň detských migrantov. „Možno by sme mali robiť rozdiel medzi tými, ktorí sú zraniteľnejší ako iní,“ poznamenala. Znamená to, že Európska únia bude v rámci povinnej solidarity žiadať od krajín V4 vrátane Slovenska, aby prijali aspoň deti z krajín, odkiaľ prichádzajú migranti.

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/uprchlici-zpravy/eurokomisarka-johanssonova-musime-zaviest-povinnu-solidaritu-krajin-eu-s-migrantmi/

CZEXIT

1 hlas

ruští trollové za ruské peníze PINK PINK DO JITRNIC PRASETI MYNÁŘOVI A FK-genius s kyperskoruským pasem

daniel Pink 05.05.2020 19:04
dorianek

štěkajici fena Adamova by nepřilakala ani meho psa ,kdyby harala Jeji boudička TOP09 se rozpada a asi se už do snemovny spolu se STAN a KDU nedostane Zato jeji nepřitel Babiš je tygr -ma skoro 35%

Hlasuj - toto je kvalitní názor - 1 hlas Nahlásit Reagovat

Franta Kocourek 05.05.2020 17:53

1 hlas

štěkajici fena Adamova by nepřilakala ani meho psa ,kdyby harala Jeji boudička TOP09 se rozpada a asi se už do snemovny spolu se STAN a KDU nedostane Zato jeji nepřitel Babiš je tygr -ma skoro 35%

3 hlasy

Turecko ve válce s Evropou: Útok stíhačkami na ministra a střelba na německé pohraničníky. Proč bažiny nechtějí sankce na Erdogana? Další řízená invaze migrantů za dveřmi. Kdyby to udělalo v Pobaltí Rusko…

IVAN DAVID bedlivě sleduje dění na řecko-turecké frontě a přináší neuvěřitelné informace o netečnosti bruselských struktur vůči čím dál agresivnějšímu a drzejšímu postupu prezidenta Erdogana

Horké chvíle si v neděli prožil řecký ministr obrany Nikos Panagiotopoulos. Při inspekční cestě mezi řeckými vojenskými základnami na ostrovech Panagia, Farmakonisi a Agathonisi na vrtulník NH-90 Chinook, který jej přepravoval, zaútočily turecké stíhačky F-16. Pokus o napadení vojenského transportního vrtulníku se odehrál v řeckém vzdušném prostoru v neděli po půl jedenácté dopoledne ihned po startu ze základny Oinousses. Podle řeckého serveru ethnos.gr, vrtulník, na jehož palubě byli kromě ministra i náčelník generálního štábu řecké armády Konstantinos Floros a 2 další generálové, zachránil včasný přílet řeckých stíhaček, které zahnaly turecké vzdušné piráty.

Během včerejšího odpoledne provedly podle řeckého serveru pronews.gr turecké stíhačky ještě 4 další „cvičné útoky“ na řecké ostrovy. Turecko se snaží testovat reakce řecké obrany. Řecko ale současně ale provádí letecký průzkum námořních i pozemních opatření proti další vlně invaze migrantů, kterou turecký prezident Recep Erdogan plánuje po skončení řádění koronaviru.

Státní terorismus
Včerejší útok na vrtulník s ministrem na palubě, který byl řádně ohlášen jako státní let, jenž podle mezinárodního leteckého práva požívá naprosté nedotknutelnosti a přednosti, dokládá, že drzost turecké armády každým dnem roste. Podle mezinárodního práva je včerejší incident považován za akt státního terorismu. A nejvyšší představitelé NATO i EU mlčí. Opět vidíme, že ani jedna z těchto organizací není žádnou zárukou míru ani bezpečí. Řecka, které je členem NATO i EU, se i přes opakované žádosti o pomoc vyslané vládou v Athénách nikdo účinně nezastal.

Vojenské jednotky různých zemí NATO se zcela zbytečně promenují v pobaltských zemích, kde se žádné incidenty neodehrávají. Ruské letectvo sice hlídkuje na hranicích s Estonskem, Litvou a Lotyšskem, ale z posledních let není hlášen jediný případ narušení jejich vzdušného prostoru. Přesto tam zcela zbytečně zalétají i české Gripeny. Ze zemí EU nabídlo Řecku pro případ ostrého napadení vojenskou pomoc pouze neutrální Rakousko.

Ve válce s „důležitým partnerem“
EU jako celek vůči tureckým agresivním útokům na členské státy Řecko a Kypr uplatňuje pštrosí politiku. Před všemi zprávami o tureckých vojenských akcích proti dvěma členským zemím vedení EU strká hlavu do písku. V Evropském parlamentu jsem dvakrát navrhoval, aby EU proti Turecku zavedla ekonomické sankce. Odpovědí mi v obou případech bylo sdělení bývalého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junkcera i současné předsedkyně Komise Ursuly von der Leyenové, že „Turecko je pro EU důležitý obchodní partner.“

To je ovšem také Rusko, které do Evropy dodává většinu zemního plynu a ropy. Přesto vůči němu EU vyhlásila nesmyslné sankce za to, že přijalo do státního svazku Ruské federace oblast Krymu, jejíž obyvatelé si odtržení od Ukrajiny a přechod k Rusku odhlasovali v referendu. Nikoho jiného od rozpadu SSSR současné Rusko vojensky nenapadlo.

Útok sniperů
Také minulý týden provedli turečtí vojáci 2 útoky do řecké pohraniční oblasti Evros. Při tom čtvrtečním odpoledním se turecký střelec pokusil zabít příslušníky německé pohraniční policie, kteří na místě působí v rámci mise unijní agentury FRONTEX. Při druhém nočním útoku stříleli ze dvou policejních člunů na řecké hlídky turečtí vojáci. Oba útoky se podařilo odrazit bez ztrát na životech na evropské straně.

Střelbu proti německé hlídce působící pod hlavičkou EU potvrdilo německému webu t-online.de ústředí FRONTEXu ve Varšavě. O útok na řecké pohraničníky informoval řecký web pronews.gr, který má na místě své zpravodaje. Podle řeckého webu turecká armáda ze země na Řeky napřed vystřelila světlice, aby ostřelovači na člunech na své cíle lépe viděli.

Řízená invaze
Do oblasti Evros se v únoru turecké úřady pokusily zorganizovat invazi migrantů. Turecká armáda a policie k hranicím svezly více než 140 tisíc migrantů, které násilím snažily protlačit do EU. Během téměř měsíc trvajících střetů se řeckým pohraničníkům, policistům a vojákům, kterým pomáhali i civilisté, podařilo hranici ubránit.

Po propuknutí epidemie COVID-19 v táboře migrantů je Turci od hranic odvezli. Turecký prezident Recep Erdogan však vzkázal, že po opadnutí pandemie se migranti vrátí. Řekové proto na hranici udržují stále desítky tisíc vojáků a policistů. Jako symbol podpory vyslaly na řecko-turecké hranice, které jsou vnější hranicí EU, své pohraničníky i další členské země EU. Střelbou na řecké i německé hlídky nám turecká armáda ukazuje, že si dovolí cokoliv. Protože dobře ví, že za to nebude následovat patřičná odveta.

3 hlasy

Pštrosí politika
Pokud by např. na estonsko-ruské hranici vystřelil byť jednou jediný ruský voják směrem k estonské hlídce – natož k zahraniční posile, tak by bylo ihned svoláno mimořádné zasedání Evropské rady a Evropského parlamentu, aby na Rusko byly uvaleny další sankce. Ještě před tím by proběhlo vyhošťování velvyslanců a zbavování ruského majetku.

Turecká armáda opakovaně již několik let útočí na Řecko a Kypr, což jsou dlouholetí členové EU, a nejvyšší orgány pouze vyslovují „znepokojení“. Sám jsem v Evropském parlamentu dvakrát navrhoval sankce proti Turecku. V případě turecké agrese do kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie a při turecké námořní blokádě Kypru. Probruselská většina socialistů, lidovců a RENEW oba návrhy odmítla.

Proti návrhům ekonomických sankcí hlasovali všichni němečtí europoslanci kromě zástupců AfD.

CZEXIT

2 hlasy

Všichni v Evropě, kdo nemají v hlavě siláž, jako FRANTA KOCOUREK, podporují sankce proti Rusku.

CHCÍPNI RUSE

0 hlasů

tak podle poslednich pruzkumu maji tihle rudy vemena 2.8 %.
takze pokud nechteji respektovat demokraticke volby, tak at tahhou za svyma kamosema do severni koreje :-)))))

4 hlasy

Je dobre, ze Vaclav Havel vypraskal komouse. Kazdy den to tady dokazuje chovanec Bohnic Aztek Polni, ktery donekonecna pise nesrozumitelne blaboly a pritom se pomocuje a obcas ma na teplakach i hnedku:-)

3 hlasy

Skopčáku táhni za kopečky za vrahy a odporné špiny co nás vyhnali z našich míst a Layenovou-kalouskovou děvkou a marfušou zrůdou posseltovou děvkou prašivou a zražedkyní!

5 hlasů

A spíše a budu chcállit největšího vraha 20 století spartakiadního a odporného šulina slepičího a vylhaného orangutaního a zrůdů co na sobě stopy krve at žije šulin vylhaný estebák a nula za nichž se většina styděla! Odporná s knírem a špina fekální dutá!

2 hlasy



Karel Musil 05.05.2020 15:22
KarelMusil

a ještě ledvinka

HNUS HRADU OVARA ČÍNSKÉHO
Jan Novak 05.05.2020 14:50
jnovak50

0 hlasů

Dementní šulin čurácký vylhaný slepičí orangutaní zrůda Havlova odporná špina zlodějská! A charta chcaní do díry asraní šulina žabího dutého mongoloidního fekála!

0 hlasů

Snad ty ruske swine wyhosti:

„Vláda by měla zaujmout jasné stanovisko a je na místě vyhoštění ruských zpravodajců pod diplomatickým krytím,” prohlásila šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

2 hlasy

Já si také myslím,že je na čase přeříznout tu pupeční šňůru.Ono stačí,že do všeho mluví EU,a někdy rovněž úplně z cesty.Ještě nám bude diktovat Rusko,jako kdyby měli nad námi patronát.Ani 30 let nestačilo,abychom si narovnali konečně záda.A stále se najdou lidi,co poslouchají vypitý mozek z Hradu a ještě si u toho rochní.

0 hlasů

Přidat k nim i soudruhy vrahy z NATO a prasata US a poslat je odkud přišli k Pompeovi a Boltonovi a tam at jsi jsou!

3 hlasy

Nezapomen, ze mas eutanazii zdarma, tak at ti nepropadne voucher, rudy dedecku:-)

2 hlasy

I Tobě skopčacký vrahu at žiji Posseltovci a sudetoměnčtí idioti a Benešovi dekrety nikdy nepadnou pro vrahy a jejich pomahače§

0 hlasů

Kolář, Pospíšil a Pekarova jsou hrobaři TOP09

4 hlasy

Opozice uboze bojuje o kazdou medialni prilezitost .

2 hlasy

O tom co chce opozice rozhodně vláda brát v úvahu nebude! Zvláště, slintá li taková nula z jedné zkrachovalé partaje!

3 hlasy

k smichu,jak tady nasi rasisticti obcane semiti zidi pobekavaji o tom jak miluji vlasovce a pritom jsou proti Slovanske vzajemnosti.vlasovci nam pomohli,protoze oni a my jsme Slovani.proti nackum.madarum by tak nepomohli.skoda,ze u nas neprobehla poradna revoluce,misto jen predani moci.nikdo ani zdaleka NECHAPE,co to je svoboda.a nejmene tato koza.ted chce odvolavat filipa,protoze ma jiny nazor na vec.toho tam v prvni rade nemeli vubec volit.ted ho maji.jaky rozdil proti totalite?veskery zadny.

0 hlasů

My ve Státech se domníváme, že je ta vaše TOP 09 plná starých i nových nacistů a že je Kalousek permanentně vožralej hulvát a buran.

5 hlasů

My v Česku se domníváme,že budeš také pěkné pako.

0 hlasů

Hahaha! Ty při své debilitě dokážeš někdy i rozesmát ruský prostitute - Podlešáku - Vampolo -Jamesone...Prý u tebe ve Státech, tak leda v tvých vlhkých snech, trotle.

1 hlas

top je podle me plna vitacu.kalousek byl vynikajicim ministrem financi,velice inteligentni,ale problem mel s vitacstvim.hlavne-nekradl,jako krysa rath.nebo ho jeste nikdo nenacapal,jako podfukare buresa.

0 hlasů

Ten jo? A co vykradení vojaci už v letech 1996-1997 s fotry Výbornýma! a dále Migbrag s Křetínským 30 miliard a Romanem a dále Kosovec uplacen v albanii! A nebo letafla kasa a omnipol a ještě Kaps za 10 miliard! Krásné at žije kriminálník! Byt ještě byl horší dementní šulin čuracký slepičí Havel retadovaná zrůda orangutaní a pacient jedličkova ustava a 2 biliony šulina žabího z charty chcaní a sraní do díry a praskání šulina křivého!

0 hlasů

Ty v Rusku můžeš tak akorát soustružit od do. Blbečku.

1 hlas

my si totez tady myslime o adamovi schiffovi,jerry nadlerovi,chackovi shumerovi a koze pelosi.

1 hlas

Nezapomeňte ještě na Mike Pence, viceprezidenta. Ten trotl tvrdil, že koronavirus porazíme modlitbami a sexuální abstinencí. U vás je podobný imbecil Kalousek, že ?

4 hlasy

pence je neskodny,proti tem vyse jmenovanym.

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Riho, kde je tvuj ded Kostolanyi, ktery udaval na gestapu? A co tvuj otec, ktery psal pravidelna hlaseni pro StB?

0 hlasů

soudruzce asi nevadi,ze jsme uz davdo gubernii brokolina.

1 hlas

Ty jsi v gubernii ruskeho tchore, smradochu:-)

0 hlasů

Často zde o Vás píší jako o německé kryse. Cítíte se jako německá krysa ? Jste německá krysa ?

2 hlasy

Marně se snažíš, ruská děvko. Tady jsi odvařenej:
Fred Jameson
Kamil Podlešák
Jiří Perikles
Radek Soukup
Lopez Jordan
Jiří Rys
Jiří Vejvoda
Simon Trefný
Tadeáš Hájek
Dušan Hilderich
Dluhoslav Henex
Drahomil Černohorský
Ladislav Heřman
Jiří Vampola
Kamil Vont
Martin Koubek
Petr Pištec
Týdenní cenzor
anebo Jeroným Pražský b. ( jako blbec)

je stále jeden a tentýž slaboduchý ruský troll.

1 hlas

kdepak.ten je obdivovatel krysy rath.rasistickeho semity zid-nazi a zlodeje.

0 hlasů

Vyřešit hned a jednoduše! Poslat koláře do basy k němu i Hřiba a bude zase klídek! A ještě Novotného s Kalouskem a spícím psem s motýlkem at jsi užijou basy za všechny křivárny! Většina lidí se za ně stydí jak se chovají a hlavně dělají jen ostudu!

6 hlasů

zapomel jste na buresa,ale dam bod.

1 hlas

A ještě dementního šulina slepičího čuráckého havla estebáka a konfidenta retardovaného noumu! Většina lidí se za něj styděla at žije charty chcaní a sraní do díry šullina žabího zmetka a zloděje 2 bilionů! A oprimitiva ožrana a dělal jen ostudu šulin křiví a jeho projev orangutaní zrůdy!

3 hlasy

davam dalsi bod,i kdyz to ma sulin uz davno za sebou.k nevire.

0 hlasů

První musíme ty z roku 1989 a to dementného šulina vylhaného slepičího Havla estebáka a zrůdu zůodějskou orangutaní a fekální! Ostuda primitiv ožran a nula z charty chcaní a sraní šulina žabího a podvody adanové uniky špiny čuracké slepičí a bachoru vypitých konaků a duté hlavy křivé rezavé s knírem!

0 hlasů

Zločiny soudruha dementního čuráckého slepičího Havla vyšetřit! Nejsou o nic horší než před rokem 1989 a to měl stát veliký majetek! Než ho šulin čurácký vylhaný estebá a zrůda orangutaní vkladla! Horší jak Klement Gottwald a to byla zrůda čuracká Havlova retardovaná a charta chcaní do díry a sraní šulinna žabího fekálního a vymaštěnce!

0 hlasů

bures to koupil s nakradenymi penezi. lide pred epidemii pracovali jako turi,i pomoci cizich delniku.nezamestnanost-pod 3%.praci by si vzdycky nasli ti,kteri chteli pracovat.proc omlouvate ZLODEJE?

0 hlasů

Reaguji na toho pod sebou . Kdyby to andrejko nekoupil tak by lidé přišli o prácí díky dementnímu šulinovi Havlovi čuráckému slepičímu chudákovi a jeho skupině v nichž byl i Radovan Krejčíř a zabitý MRázek. A ta rozkradla s pomoci pomoše slepičího Havla Chemapol Grup a zemědělské podniky a banky jako česká česká spořitelna. Orangutaní zrůda Havlova a její tudý mozek zlodějský vytunelovala podniky jako Fatra či Chemické zavody Pardubice či Paramo nebo Agrobohemia. A Junek nebo Žantovský s pomoci dlouhého. A nebyt bankrotu mohl být podnik i nadále plnící. Drnovický vykradal i banky a Zeman pak musel banku dosypat jinak by lidé přišli o uspory díky dementnímu šulinovi Havlovi zrůdě a Junkovi! At žijí elity zlodějské z charty chcaní a sraní a tunelování!

0 hlasů

bezte becet na vaseho milacika andrejka,jidase,podfukare,vexlaka a prace ukradenych penez.ten to muze rozjet.ale pripada mi,ze sulina KRYJE a tim padem sebe sama.kradl jak straka,jidas, se spoluzakem marc reich.

0 hlasů

Pry mas euranazii zdarma. Nemel bys propasnout svoji sanci:-)

1 hlas

Gubernie ? Ne, jsme na tom ještě hůře. Pohltila nás totiž Evropská unie, která nad námi práská bičem jako nad nějakým vazalem. Dovoluje si dokonce určovat, kolik smíme mít cukrovarů, jaký výkon mají mít naše vysavače a na jak velké ploše smíme pěstovat vinnou révu. Rozhoduje o nás bruselský papaláš, který zde nikdy nebyl a který má problém nás najít na mapě. A kterého zde nikdo nevolil.

5 hlasů

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-rusko-nakaza-pandemie-epidemie-nemoc-covid-19-krasnojarsk-sibir-voronez-zachranna-sluzba.A200505_113335_domaci_dtt

1 hlas

Kostolanyi,v USA koronavirus požral už 70 000 lidí, americké zdravotnictví je na úrovni Ugandy či Somálska.

6 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 21/2020 najdete >




Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Sedmička pro ženy

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov News

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.