Pomoc v nouzi
Nemáte na nájem? Požádejte si o sociální byt, podmínky se změní

26.08.2012 12:33 Původní zpráva

Sociálně slabým se může usnadnit cesta k levnějšímu bydlení. Pokud totiž splní podmínky, které stanoví ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), mohli by si v budoucnu požádat o sociální byt. To znamená, že by nemuseli platit vysoké tržní nájmy.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Pavel Michal (191 hlasů) 26.08.2012 18:10

  nejlé=pe na václaváku, na vesnici nejsou asi lidi, na vesnici je...

 • Radek Soukup (64 hlasů) 26.08.2012 12:48

  Víte, co je poutavý a zajímavý ? Když jde o zájmy sociálně slabých a...

 • Roko- lanek (44 hlasů) 26.08.2012 12:59

  Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho...

 • Alice Černá (36 hlasů) 26.08.2012 13:36

  To jsou zase takové kecy! Aby se dalo o nějaké pomoci takovým lidem...

 • Roko- lanek (36 hlasů) 26.08.2012 12:51

  Za zlych komunistu jsem ani netušil že se plati nějaky najem. Do...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Bezdomovců každý rok přibývá,někde jsem četl že pro ně město připravuje mobilní kontejnery,ale žádná městská část je nechce na svém území.

7 hlasů

nejdraši najmy v Evrope k pomeru k platum --to je radost pravičackych svini

13 hlasů

Tak zvané sociální bydlení existuje v nějaké formě v celé Evropě,jen by mě zajímalo co si pan Drábek představuje pod pojmem soc. byt,jedná se o holobyt nebo standard.V Praze ale možná i jinde existuje spousta neobsazených bytů které majitel raději než aby je pronajal za regulované nájemné tak je nechá volné.Každý nemá 10 000Kč aby platil tržní nájem za 2.pokoj. byt.

14 hlasů

nejlé=pe na václaváku, na vesnici nejsou asi lidi, na vesnici je prázdných domů bezpočet, občas majitel místo placení dohledu pronajímá i zdarma popř. i sám platí...to by ale narušilo korupční program soc dem , lid se musí přescědčit, že je docela bezmocný a jen Dienstbier jej zázračně zachraňuje když jsou mu povůli

191 hlasů

Netuším, co si idiot jako ty představuje pod korupčním programem. Ale o tom, co je to vláda korupce, se můžeme každý den, jen stačí zahlédnou parazity jako je Nečas, Kalousek ...

10 hlasů

Jenom doufám, že to sociální bydlení nebude zneužíváno pro parazity, kteří zde od roku 1989 nepracují, ale pobírají sociální dávky přes 30 tisíc měsíčně. Jistě chápete koho mám na mysli.

14 hlasů

Jo známe, jeden z nich to dotáhl až na Hrad.

30k měsíčně, no to jsi z levného kraje hošánku, s tímhle tak ti gauneři začínali, dnes bych hádal tak 200 000Kč měsíčně u toho nejvyššího.

6 hlasů

Chapem!!!!!!!
Např soudruh Kalousek ani nevi jak se drži lopata a to už nebudu psat o dalšich nebo už mi je špatně.

12 hlasů

A podnikatel (netahlo) ten by nejraději jezdil pětkrat do roka na zahr.dovolenou.

11 hlasů

Vymýšlejí pičoviny. Namísto aby opravili, to je již dávno zavedeno. Sice by stačilo aktualizovat tabulky normativních nákladů, ale z toho by neměli Drábkovi kumpáni patřičný vývar.

Pokud jde o normativní náklady na bydlení, jsou tabulky zcela mimo realitu. Dále dnes je třeba Brno řazeno k městům nad 100 000 obyvatel. Taky, pokud máte vlastní, či družstevní byt, tak nikoho nezajímá, že je to prvních 30 let podstatně nákladnější řešení, než u nájemního bytu.

13 hlasů

Omlouvám se předem, že tento můj příspěvek nebude přímo k tématu článku.
Ono ale jak známo vše souvisí se vším.

Dnes před polednem Veřejnoprávní ČT reprízovala na zpravodajské stanici ČT 24 pořad s názvem Retro.

Na tom by nebylo zas až tolik zajímavého, kdyby se ovšem právě dnes tento konkrétní díl nestal důvodem k zamyšlení.
Ono se totiž jednalo (ostatně jako téměř pokaždé) o pokus o zesměšnění života většiny z nás před Vítězným Listopadem, tedy v reálném socialismu.
A tady došlo k tomu, čemu se říká kouzlo nechtěného.Téma "Zahrádky a zahrádkáři v socialismu" totiž končilo konstatováním, že po více než dvaadvaceti letech budování reálného kapitalismu se z našich lidí pomalu, ale jistě opět začínají stávat samozásobitelé a tím pádem také zahrádkáři.

Abych se nezpronevěřil zavedené praxi:

Je nanejvýš zajímavé, jak často nacházím ve své poštovní schránce nabídku na odkup mého bytu, většinou na splátky a se slibem vysokého úročení.

"Tyhle krrálíkárrny jsou už definitivně minulostí. Odteď už tady budeme stavět jen krrásné rrodinné domky."

Bydlení pod mostem bych ale nikomu nedoporučoval. Ne snad proto, že je to ponižující. Ono tam ale jde doslova o život. Ony totiž ty kapitalistické mosty občas rády padají.

18 hlasů

Tenhle pořad jsem náhodou taky sledovala. Ono jim to zesměšňování dob minulých opravdu často nevychází.

12 hlasů

To jsou zase takové kecy! Aby se dalo o nějaké pomoci takovým lidem vůbec uvažovat, musely by obce napřed sociální byty mít. Všichni možná znáte nějaký příklad, kdy obec dostala dotaci na výstavbu soc. bytů a než je dostavěla, byly z toho rezidence pro lidi, kteří si je částečně koupili (kdo zaplatil víc, nebo měl přímluvu někoho z radnice). To rozhodně nebyly sociální případy, pro ty dodnes byty chybí. Když pominu různé ubytovny, které si podnikavci skoupili a dnes přes "vyloučené skupiny" inkasují nehorázné sumy od státu, tak u nás sociální byty skoro neexistují.
Další populistický výkřik, který nebude realizovatelný.

36 hlasů

Přesně. To je první, co mě napadlo. Kolik těch "sociálních bytů" asi bude k dispozici?

11 hlasů

Já jsem něco málo vyhledala. Zatímco v roce 2005 dal stát Fondu rozvoje bydlení k tomuto účelu 1,4 mld. Kč, další roky se to snižovalo, až v r. 2010 v prosinci se objevilo na stránkách SFRB tohle:
V rozpočtu SFRB na rok 2011 schválila PS , že nejsou pro tuto formu podpory určeny fin. prostředky. Z toho důvodu SFRB v r. 2011 tuto formu podpory NEPOSKYTUJE a žádosti o její poskytnutí NEPŘIJÍMÁ.
Přesně tahle slova tam mají takhle zvýrazněná. Myslím, že pro letošní rok to sněmovna ani neprojednávala, prostě to vymazali z "mapy". Pak si zveřejní to, co tady. Hnusní pokrytci.

18 hlasů

On má v této zemi ještě někdo nějaký NÁROK ? ... Je to vůbec možné?

19 hlasů

To je jenom další komedie na odvedení pozornosti od zlodějen.

21 hlasů

Drábek opět pouze blbne lidi.Stát žádné sociální byty nemá.

30 hlasů

Všechny tyto byty si už zloději rozkradli. Třeba starosta naší městské části si jeden byt ukradl pro svého syna.

21 hlasů

Samozřejmě je to člen ODS.

27 hlasů

Nebude dloho trvat a najem se bude platit taky pod mostem.To bude socialni byt.

19 hlasů

hodne zajimavej nazor:Lars Johan Ekström

26.8. 01:55
TREFA
Tak nějak jsi to trefil. Stát vám reguluje platy (ODS neschválila, aby se po 6 letech zvedla státem nařízená minimální mzda o 500 korun) a tak máte v Česku 8000 hrubýho ještě v roce 2012. Bejvalí komunisti, dneska ODS, se to snaží vysvětlit, že máte nízkou produktivitu práce a že nízké platy přilákají investory. Ale jaksi si v EU lámeme hlavu, jak chcete zvýšit produktivitu, ekonomiku a spotřebu, když nemáte na útratu, která je hlavním principem a pohonem kapitalismu, což ožralej chemik Kalousek nepochopil. Holý zadky s nulovou kupní silou neudělají nikomu kšeft a proto jste a budete permanentně v prdeli. :o) Pokaždý svrhnete vládu a pak tam navolíte zase ty samý...ODS. A tak pořád dokolečka. Bojíte se socialistů (ODS nadělala 800 miliard dluhů za 6 let), bojíte se nových stran, máte hovno a řežete si pod prdelí haluz neustálým udržováním Klausů, Langerů, Nečasů a dokonce chcete dovolit kandidovat na prezicenta neobolševika a předlistopadového komunistu Volodi Dlouhého...-Lars Johan Ekström

26.8. 02:00
ČESKO - PRÁVNÍ RARITY NA DENNÍM POŘÁDKU...
Jo a ještě máte jako jedinej stát na světě exekutory, kteří navyšují dluh povinného o svůj soukromý zisk a tím dostanou dlužníka do totálního předlužení, takže de facto i de iure jste otrokářská země.
Nikde jinde na světě se nesmí provádět exekuce všemi způsoby naráz a nikde jinde na světě nesmí poplatek za exekuci převýšit samotný dluh!
A mezi námi, takovou formu exekucí, jakou máte vy v ČR nemá nikdo na světě.
Státním soudem vydaný rozsudek vykonává v Česku SOUKROMÁ FIRMA a prfituje na člověku, kterej není schopen splácet, to je rarita a nikde jinde to není možný.
Ale ještě netušíte, že ti vaši ODS chystají ukecat v EU výjimku a chtějí soukromé vymahače daní, tak to jste v prdeli, občanstvo české! :o) Volte dál ODS a chcípnete na ulici... ;o)

31 hlasů

Taková malá poznámka na okraj.Soukromé exekutory zavedla v čele s panem Zemanem právě ČSSD.ODS tu lichvu jen dovedla do dokonalosti.

21 hlasů

Máte pravdu Johane, že to byla Zemanova vláda v r. 2001. Navrhovatelé, kteří se o zákon zasloužili jsou:
Pavel Němec
Pavel Svoboda
Cyril Svoboda
Jan Grůza
Eva Dundáčková
Jiří Pospíšil
Tedy - KDU-ČSL, US-DEU a ODS. To jen pro upřesnění. Samozřejmě tehdejší vláda to má na triku. Jenže, jestli platil od r. 2002 (nechce se mi to hledat), tak určitě pár let trvalo, než si exekutoři vyhmátli, co si pod tím pláštíkem můžou dovolit, až to dovedli k dnešní "dokonalosti". Návrhů na změny bylo několik, nikdy však neprošly PS. Nebyla vůle:-(

31 hlasů

Hazeli jste na ing J.Paroubka vajička????Tak trpte

16 hlasů

Opět více lidí pod mostem...řeknu vám, že vyjít dneska s příjmem kolem 10 tisíc není žádná legrace... když bych neměla partnera, tak bych sama byt už dávno neutáhla, jakožto osoba pobírající invalidní důchod... vyjdu tak tak... není to na rozhazování...žádné dovolené, žádné utrácení za blbosti... Když by mi někdo před 3 lery řekl, že budu takhle žít, vysmála bych se mu...jenže člověk opravdu nikdy neví, to by si měl každý uvědomit...

23 hlasů

Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. „Dvacet let tvrdila ociální propaganda, že jsem neprítel socialismu, že chci obnovit kapitalismus, že jsem ve službách svetového imperialismu, od nehož prijímám tucné výslužky, že chci být majitelem ruzných podniku. Byly to všechno lži, protože brzy zacnou vycházet knihy, z nichž bude zrejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtel venovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou cest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroven CSFR, sám odstoupím z funkce. Za svuj tretí úkol považuji podporu toho, co vede k lepšímu postavení detí, starých lidí, žen, težce pracujících príslušníku národních menšin a vubec všech obcanu, kterí jsou na tom z jakýchkoli duvodu hure než ostatní. Žádné potraviny ci nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale nabízeny tem, kterí je skutecne nejvíce potrebují. Pripravujeme koncept dukladné ekonomické reformy, která neprinese sociální otresy, nezamestnanost, inaci a jiné problémy, jak se nekterí z vás obávají. Všichni chceme republiku, která bude starostlive pecovat o to, aby zmizely všechny ponižující prehrady mezi ruznými spolecenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme delit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy nemel být prívažkem ci chudým príbuzným kohokoli jiného. Jsou lidé, kterí kalí vodu a panikarí, že se bude zdražovat. Dávejte si na ne pozor!“ Projev Václava Havla z 1989---------A jaká je realita po 20 letech od Havlova projevu nesplnených slibu a vlády špatných politiku V CR je dnes ofciálne: ■ 540 000 nezamestnaných, ■ 20 % lidí žijících na hranici nebo pod hranicí chudoby, ■ 30 000 bezdomovcu, ■ 80 % obcanu nespokojených s politickou a ekonomickou situací, ■ 50 % obcanu, kterí považují soucasný politický systém za více ci méne špatný, ■ 50 % obcanu, kterí vnímají situaci v oblasti osobní bezpecnosti, sociálních jistot, zabezpecení ve stárí a mezilidských vztahu, za horší než pred rokem 1989.

44 hlasů

Za zlych komunistu jsem ani netušil že se plati nějaky najem.
Do roku 1989 plat 6 000kčs a najem za byt 3+1=250kčs
A dnes plat 9 000kč a najem za stejny byt 3+1=9 000kč.
Hlavně žě mame banany a nemame na najem.

36 hlasů

Ono se asi moc nehodí, aby člověk s 9000 platu byl sám v 3+1. Navíc nejčastější plat je dnes cca 23000 hrubého a ne 9...

Ale jak se říká: "starého komouše realitě nenaučíš" :-)

9 hlasů

Klikyhaku 50% obyvatel v ČR ma min. mzdu.

12 hlasů

Víte, co je poutavý a zajímavý ? Když jde o zájmy sociálně slabých a nejslabších, katolická církev drží hubu, resp. drží basu se zprasatělým pravicovým papalášem. Ale když jde o restituce, může se katolický pedofil, omlouvám se,posrat rozhořčením. Je zcela legitimní si položit otázku, kdo je vlastně větší hajzl a nenažraný darebák. Zdali česká pravice anebo katolická církev.

64 hlasů

Chovejte se zodpovědně a požádejte si o eutanázi. To je pro stát nejvýhodnější.

17 hlasů

Už si podal žádost?

13 hlasů

Už jsem to za tebe sepsal.

27 hlasů

Číňané skupují celý svět: investují do automobilek, fotbalu i kin
Co mají společného portugalská ropná firma Petrogal Brazil, švédská automobilka Saab, americký řetězec kin AMC Entertainment nebo italský fotbalový klub Inter Milán? Stejně jako stovky dalších velkých světových společností získaly letos nové vlastníky z Číny.

Zvětšit obrázek

FOTO: ČTK/AP
Dnes 10:54 - Peking

Čína díky svým ohromným devizovým rezervám (zhruba 3,2 biliónu dolarů) je dnes schopna koupit si prakticky cokoli. Do nákupu zahraničních firem oslabených finanční krizí už několik let investuje desítky miliard amerických dolarů.

Jen během letošního prvního čtvrtletí zrychlily přímé investice čínských, většinou státních podniků v zahraniční na 21,4 miliardy dolarů (420 miliard Kč). Největší jejich příliv směřoval do těžby nerostných surovin, geograficky pak do Jižní Ameriky.

Největší dohodu uskutečnila firma Sinopec, která v březnu převzala za 4,8 miliardy dolarů 30% podíl v Petrogal Brazil. V USA zase Sinopec hodlá ve spolupráci s francouzským koncernem Total investovat dalších 4,5 miliardy USD do těžby ropy a břidlicového plynu.

Jižní Amerika přilákala v prvním čtvrtletí 43 procent čínských investic. Teprve za ní byla Evropa s podílem 16 procent a Severní Amerika s 15 procenty. Přes deset procent měly také Afrika a Oceánie. Další asijské země si z čínských investic ukrojily pouhé jedno procento.

15 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.