Němečtí odpůrci Temelína se sešli u hranic s Českem

Domácí
7. 9. 2013 14:54
Jaderná elektrárna Temelín.
Jaderná elektrárna Temelín.

Němečtí odpůrci české jaderné elektrárny Temelín se v sobotu sešli na třech protestních shromážděních při hranicích s Českou republikou. Akce se podle agentury DPA konaly v Saské Kamenici (Chemnitz), v bavorském městě Ambergu a pohraniční obci Marktredwitz ležící asi 20 kilometrů západně od Chebu.

Účastníci akce, o jejichž počtu se německá agentura nezmiňuje, protestovali proti provozu temelínské elektrárny a žádali, aby ho české úřady zastavily. Dávali najevo i nesouhlas s tím, že jaderná elektrárna Temelín, která leží zhruba 100 kilometrů od německých hranic, má být do roku 2025 rozšířena o třetí a čtvrtý reaktorový blok.

Česká energetická společnost ČEZ plánuje v Temelíně postavit dva nové jaderné bloky, které by více než zdvojnásobily výkon elektrárny z dosavadních 2000 megawattů. Nové bloky by měly elektřinu vyrábět 60 let, náklady na investici se odhadují na 200 miliard až 300 miliard korun.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

ilustrační foto

Šéf Správy železnic Svoboda skončil. Vaz mu zlomily desítky milionů doma

Domácí
1. 12. 2025
ilustrační foto

POČASÍ: Dnes začala meteorologická zima. Bude zataženo, truchlivo a chladno

Domácí
1. 12. 2025
Prezident Petr Pavel

Prezident: Pokud Turek nevysvětlí, co se kolem něj děje, nemůže být ministrem

Domácí
Aktualizováno: 1. 12. 2025 10:33

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV