Plánování protonové léčby
Nemocného malého Brita čekají první procedury

09.09.2014 06:38

Pětiletý britský chlapec Ashya King v úterý v pražském protonovém centru podstoupí procedury nutné k naplánování postupu jeho léčby. Hoch má rakovinový nádor na mozku, jeho protonová léčba by měla začít příští pondělí.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Marie Homolková (3 hlasy) 09.09.2014 09:25

    České zdravotnictví JE dobré, lékaři dělají, co mohou. Zkuste jít se...

  • Deadman´s Hand (3 hlasy) 09.09.2014 10:04

    Dobrá PR práce pro PTC, která nutí veřejnost tlačit na zdravotní...

  • Deadman´s Hand (2 hlasy) 09.09.2014 11:08

    Americká wikipedie: Protonová terapie je mimořádně nákladná....

  • Petr Homolac (1 hlas) 09.09.2014 09:11

    Británie má socialistické zdravotnictví zadarmo, takže je mizerné....

  • vaclav getz (1 hlas) 09.09.2014 10:27

    doslova mediílni hon na tento případ od médií o nečem vypovídá. Pokud...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Fascinuje mne v tomto i jiných případech postup britských úřadů. V TV byla reportáž jako odebírají rodičům děti a umísťují je do ústavů nebo do náhradní péče jen při sebemenším podezření na zanedbání péče, trestání dětí a pod. I v tomto případě je absurdní, že vydají na rodiče mezinárodní zatýkač jen proto, že rodiče po sdělení že dítěti není v Anglii pomoci se si dítě vyzvedli v nemocnici a hledali řešení v zahraničí, tedy v ČR. Každý milující rodič by udělal také všechno, aby třeba dítě zachránil jinde, když ve VB to vzdali.

1 hlas

Americká wikipedie: Protonová terapie je mimořádně nákladná. Protonové zařízení stojí 100 milionů až 200 milionů dolarů a náklady na léčbu jsou až 100 000 dolarů za pacienta, dvakrát tolik jako současné radiační terapie a až čtyřikrát tolik jako operace, brachyterapie a další možnosti. V některých klinických situacích je protonová terapie jednoznačně lepší než jiné alternativy, ale takové případy jsou vzácné. Protonová léčba je proto agresivně prosazovaná na trh. Často používané tvrzení, že je nejlepší je v nejlepším případě okrajové, v horším případě nepravdivé - pro muže s rakovinou prostaty, u nichž protonová terapie nebyla nikdy prokázaná jako lepší (nebo dokonce ekvivalentní) než jiné, méně nákladné léčby. Amitah Chandra, ekonom zdravotnictví z Harvardovy univerzity, byl citován, že "Protonová terapie je jako hvězda smrti americké lékařské technologie ... je to metafora pro všechny problémy, které máme v americké medicíně. "

2 hlasy

Rád bych věděl, kdo tohle léčení zaplatí. Zda VB nebo ČR. Nic proti léčení, ale naše daně pro naše lidi.

0 hlasů

doslova mediílni hon na tento případ od médií o nečem vypovídá. Pokud se nemýlím tak to protonové centrum léčilo děti i dosud a zdá se,že někdo okolo Protonového centra si to dobře pojistil.

1 hlas

Dobrá PR práce pro PTC, která nutí veřejnost tlačit na zdravotní pojišťovny, aby péči proplácely i českým pacientům. Novináři by měli férově sdělit, že drtivá většina pacientů ovšem má naprosto minimální zisk při léčbě PT proti IMRT. Cenový rozdíl je ale gigantický - zatímco PTC dostává na každého pacienta 760 000 kč, pak "normální" onkologické centrum s bídou 100 000, tedy asi 7x míň.
A teď tedy, komu zdravotní pojišťovna vezme? Nebude se léčit těch 6 pacientů, pro které peníze byly, nebo někoho okrademe a nezaplatíme mu za pacienty a místo toho budeme platit PTC?

3 hlasy

Británie má socialistické zdravotnictví zadarmo, takže je mizerné. Nejčastěji létají Britové na operace do Indie docela v masovém měřítku.
Důvěra v některé české zdravotníky je pokrok, ale není to české zdravotnictví obecně, to s tím nemá nic společného, neplést. Není-li to celé jen zoufalost rodičů.

1 hlas

České zdravotnictví JE dobré, lékaři dělají, co mohou. Zkuste jít se stejným zdravotním problémem k lékaři v Čechách a v Anglii. Poznáte ten rozdíl ! Ohledně toho chlapce vidím hlavní problém v tom, že rodiče jsou Svědci Jehovovi - tedy říkali to v televizi. Že by prý mohli být problémy, protože chlapec bude potřebovat transfůze. Kdoví, kde je pravda. I kdyby to byla nějaká reklama, hlavně, když to chlapci pomůže. Svět je divný. U nás se zase pořádají sbírky na děti, které potřebují rehabilitace ve slovenských lázních. Sbírky, sbírky...

3 hlasy

naprosto souhlasim s prvnimi dvema vetami ano ceske zdravotnictvi je dobre a lekari delaji co mohou a pridavam vetu ze se za posledni leta hodne hodne zlepsilo ( nove pristroje postupy pristup lekaru atd atd

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov