Novela zákona
Nový návrh chce umožnit nepřechýlené příjmení pro ženy

14.05.2020 18:35

Ženy v Česku si zřejmě budou moci zvolit nepřechýlenou formu svého příjmení bez omezujících podmínek.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Honza Hloupý (5 hlasů) 14.05.2020 22:47

  Konečně se začínají řešit důležité věci, když všechno ostatní už je v...

 • Tomáš Varoh (5 hlasů) 14.05.2020 20:11

  Souhlasím s mužatkami co se stydí za své slovanské ženství.Škoda že i...

 • karel ledvinka (4 hlasy) 14.05.2020 20:50

  jo.predstafte si,ze se Ceska odstehuje do anglie.a chce si rikat...

 • Franta Kocourek (3 hlasy) 15.05.2020 05:58

  Islamizace západní Evropy a Německa nadále postupuje. Fakta jsou...

 • karel ledvinka (3 hlasy) 14.05.2020 20:18

  souhlas!!to neni sikana uradu nebo byrokracie,ale kdyz uz " sikana "...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Německo ztrácí stále více kontrolu nad svými občany, ulicemi a kriminalitou migrantů

Migranti spáchají v Německu 230 trestných činů každou hodinu. Muslimové údajně nemají k policii žádný respekt. V Němcích se to doslova vaří a lidé v autech i na bicyklech v ulicích honí a útočí na migranty. Policie prý nezasáhla..

Včera byly německým Spolkovým kriminálním úřadem zveřejněny statistiky kriminality migrantů. Policie, podle Gatestone Institutu přiznává, že již přestává zvládat kriminalitu v některých městských částech. V saském Bautzenu (Budyšín), ve východním Německu, včera dav padesáti údajných neonacistů házel po migrantech kameny, čímž se tak zopakovala scenérie násilí, nadávek a hrozem proti migrantům ze září. To, co se děje u německých soudů, je dle policistky jen špatným vtipem.
Rozzuřená skupina, údajně krajně pravicových Němců včera naháněla v Bautzenu migranty, stejně jako v půlce září. Dva uprchlíci policii vypověděli, že se báli o svůj život a jeden utrpěl tržnou ránu na hlavě, kterou mu způsobil muž na bicyklu, když jej dojel a udeřil kamenem. Policie se na místo incidentu dostala v čase probíhající konfrontace, ale očividně prý nezasáhla, a to až do té doby, než začali uprchlíci prchat před běsnícím a vzteklým davem. Jeden byl policisty před davem zachráněn, naložen do auta a odvezen do bezpečí.
Píši záměrně údajných neonacistů, protože tam kromě pravicových extremistů, prostě mohli být i obyčejní Němci, kterým již došly nervy a chtěli vzít spravedlnost do vlastních rukou. Určitě takovéto hony na lidi neschvaluji, naopak, ale jak říká to známé pořekadlo, tak zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Zákon a pořádek má samozřejmě chránit policie, ale ta německá to nemá lehké. Němci si totiž mohou zoufat nikoli jen proto, že migranti páchají tolik kriminality, ale také proto, že jim i jejich kriminalita opakovaně prochází a nejsou adekvátně potrestáni, nebo často nejsou potrestáni vůbec.
Pravdou je, že když v únoru schořelo v Bautzenu uprchlické centrum, tak místní lidé na to koukali, tleskali a křičeli, že je to dobře, že je centrum v plamenech. Němci v loňském roce zaznamenali více jak 1000 útoků na ubytovny žadatelů o azyl, což je pětkrát tolik, než v roce 2014. Situace v Německu je “rozpálená a dopálená”, ale jak jsem již napsal, tak mnoho Němců je již zoufalích.
V Bautzenu platil po násilných událostech z poloviny září zákaz nočního vycházení pro uprchlíky bez doprovodu. V září přibližně 80 krajně pravicových Němců, pronásledovalo ulicemi města 19 žadatelů o azyl. Tentokrát odpůrci přijímání uprchlíků nasedli do aut a na bicykly, když se situace stejně jako u předchozího incidentu vyostřila tím, že si tábor uprchlíků vzájemně nadával a urážel se s táborem svých odpůrců.
V Německu se prý zvýšil počet rasově motivovaných útoků proti migrantům a v článku jsou popsány dva případy napadených starších mužů, kteří měli africké kořeny a z nichž jeden byl zmlácen a okraden. To jsou samozřejmě špatné a smutné události, stejně jako je špatné kohokoliv nahánět a házet po něm kameny, ale obávám se, že německé zoufalství bude narůstat. Asi to ani nemůže být jinak se současnou německou vládou. Policie se prý ale blíží ke svým maximálním limitům a někde již situaci přestává zvládat a včerejší situaci v Bautzenu údajně už ani řešit nechtěla, čemuž ale nevěřím. Musí však být pro německé policisty velmi frustrující, když jsou často jimi zatčení migranti, propuštěni soudem, ještě v ten stejný den na svobodu
Podle statistik mají migranti na kriminalitě v Německu doslova obří podíl a v souvislosti s jejich kriminalitou se tolik o rasové motivaci nemluví, ač je pro muslima každý nemuslim méněcenným člověkem, což je také často motivem jejich útoků a navíc, tak je to i jednou a provždy koránem dáno. Vyrůstají s touto netolerancí k nemuslimům a německá pohostinost, i s tím až směšným vítáním a potlesky pro ně, je pro mnoho z muslimů znakem slabosti a poddanosti Němců vůči nim. Za prvních letošních šest měsíců spáchali přistěhovalci již 142.500! trestných činů. Jedná se o vandalství, drogovou kriminalitu, fyzická napadení, sexuální útoky a všechna ta hrůzná znásilnění žen, o kterých se ví.
Oproti loňskému roku stoupla v Německu kriminalita migrantů o 40% !, a to jsou započteny pouze případy, kdy je podezřelý zadržen, což zcela jistě není vždy. Loňský “milionový” rok stoupla kriminalita o 80% !, oproti roku 2014, neboli v průměru bylo spácháno migranty 570 trestných činů denně ! Jak se lze divit rozhořčení obyčejných a pracujících Němců, když je rozhořčena, zklamána a vyčerpána i německá policie? Ve svých domovských zemích jsou zvyklí na mnohem tvrdší následky trestných činů, než jaké je čekají tady, uvedl Fredi Lohse z Německé policejní unie v Hamburgu.
Podle německé policistky Tanii Kambouriové, jsou němečtí policisté migranty velice ohrožováni.”

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/zpravy-k-zamysleni/nemecko-ztraci-stale-vice-kontrolu-nad-svymi-obcany-ulicemi-a-kriminalitou-migrantu/

CZEXIT

1 hlas

Od EU nelze nic očekávat - když jsou v EK neschopné Běty jako Layenová, Jourová a podobné kreatury. Už ten genderový princip stejného zastoupení žen a mužů ve vedení EU přece nemůže být jakoukoliv prioritou. Ať jsou tam třeba samí chlapi, nebo třeba samé ženy, když to budou ti nejchytřejší - takže už tato přemrštěná zásada, nebo přemrštěná humanita, která nikdy nic nevyřešila předurčují nefunkčnost EU. Já jsem ještě neviděl, že by humánní zacházení s grázly a nepřevychovatelnými etniky někdy fungovalo.

1 hlas

Jsem zásadně proti, je to naprostá ubohost primitivů. Stačí jak je dnes zdegenerována čeština - i pořady v médiích (např. železnice mezi Prahou a Drážďany - místo Drážďanami, nebo výrok - mléko zdražilo - místo mléko se zdražilo, nebo výrok - budu se soustředit místo soustředím se - je vidět že nové generace jsou komunitou nevzdělaných primitivních poloanalfabetů. I sportovní kluby se už nenazývají, Slovan, Sokol, Slávie ale jsou to ubohé výrazy jako "Panthers", Sharks" atd... které opět vymýšlí lidé, kteří jsou lidským hnojem. Stejně je to s přechýlenými příjmeními žen.

3 hlasy

Nedivte se,Angličtina je mnohem jednodušší,kdo by se chtěl dnes učit správné češtině,ta se učí půl života.Kdy jste naposledy slyšel vybranou češtinu,jakou třeba vládl Miroslav Horníček?Dnes by polovina mladých ani nevěděla,o čem mluví.Ta druhá půlka by si ho ani nevyposlechla.

0 hlasů

Je fakt,že většina zemí nepřechyluje.Ovšem jen proto,že to neumí.Já nemám problém,ať se jmenujou jak chtějí,když jim to zvedne sebevědomí.Já na tom -ová nevidím nic ponižujícího.

2 hlasy

jen bych bral zřetel na jména jako kupř.Skočdopole.Tady bych nechal mužské příjmení,Skočdopolová je hrozný patvar.

0 hlasů

Takže když se mi někdo v noci představí jako Kraus, tak si budu muset sáhnout, zda je to on či ona.

2 hlasy

To už ale budete diskriminovat podle pohlaví a na to pozor!

0 hlasů

Máme zde vytrvale několik idiotů ve službě, přes jejichž nesmyslný tapety jen těžko prosvítají příspěvky normálních diskutérů.

2 hlasy

úžasná sebekritika :-)

1 hlas

pokrok neni vzdy to,co se o tom hlasa.podivejte se,kam pokrocily usa.po valce byli nejvetsimi veriteli,dnes dluzi $25 trilionu,jejich.lide tam chteli zit,diky jejich zvykum a zivote.to znamenalo pravda,spravedlnost a ta americka cesta.dnes se nemuze dovolat spravedlnosti ani zaslouzily general a dokonce i radne zvoleny president.the american way uz neexistuje od sedesatych let.a FAKE NEWS plne semitu zidu LZOU od rana do vecera.kazda zmena neznamena pokrok a pokrok neni vzdy to,co reklamuje.chyba?migrace.zvlast koruptujicich rasistickych a zlodejskych semitu zidu do usa.tri vlny pohrbily byv.usa.

1 hlas

Islamizace západní Evropy a Německa nadále postupuje. Fakta jsou děsivá

https://www.euportal.cz/Articles/42638-islamizace-zapadni-evropy-a-nemecka-nadale-postupuje-fakta-jsou-desiva.aspx
------
EU a USA nepřímo podporují islamisty v Turecku. Řecko je nuceno hledat spojence mezi sekulárními muslimy

https://www.eurabia.cz/Articles/44080-eu-a-usa-neprimo-podporuji-islamisty-v-turecku-recko-je-nuceno-hledat-spojence-mezi-sekularnimi-muslimy.aspx
------
USA jdou "šířit demokracii" na další naftová pole v Sýrii

https://www.eurabia.cz/Articles/44079-syrie-usa-jdou-sirit-demokracii-na-dalsi-naftova-pole.aspx

CZEXIT

3 hlasy

KURDSKÝ MIGRANT ZABIL A NA KOUSKY ROZSEKAL SEDMNÁCTILETOU ŠVÉDKU

https://pravyprostor.cz/z-bolgu-vos-populi-kurdsky-migrant-zabil-a-na-kousky-rozsekal-sedmnactiletou-svedku/
------
EVROPSKÁ UNIE JE UŽ DÁVNO MRTVÁ, ALE ZATÍM SI TO JEŠTĚ NEUVĚDOMUJE

Žádná “unie” ve skutečnosti neexistuje. Existuje konglomerát evropských států, které se individuálně snaží využít pravidla, které “Unie” zavedla. Zdá se, že v období krize se staré evropské rozpory znovu objevují – a opakující se krize jsou nedílnou součástí starého evropského kontinentu. Napíší jeho epitaf?

Pandemie koronaviru nyní postavila Evropskou unii se všemi jejími slabinami, dekadencí, zbabělostí a její zónou pohodlí tváří v tvář katastrofě.

Vůči katastrofální pandemii v Itálii se Evropská unie zachovala impotentně a lhostejně. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen se Itálii dokonce “omluvila” a uznala, že EU na pandemii COVID-19 nereagovala dobře.

Když Itálie požadovala solidaritu od svých evropských sousedů, tak ji odmítli. Dokonce i bývalý předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani mluvil o “zbabělé Evropě“. Italský deník La Repubblica, který byl vždy na straně EU, ji otevřeně nazval “ošklivou Evropou”. Zdá se, že se 70 % Italů domnívá, že se je Německo snaží “zardousit“.

Kvůli koronaviru byl evropský schengenský prostor pro cestování bez pasů uvnitř EU – jeden ze dvou dogmatických pilířů EU (druhým je euro) – spěšně suspendován a vnitřní hranice EU byly nekoordinovaně uzavřeny. Během prvních dvou březnových týdnů 2020 uzavřelo své hranice devět zemí; následovalo částečné uzavření německých hranic. EU pak oznámila uzavření svých vnějších hranic na 30 dní.

“Vy nechápete, že jsme v nouzové situaci?” zeptal se španělský premiér Pedro Sánchez německé kancléřky Angely Merkelové během jednoho z posledních summitů EU.

Zdá se, že Němci chtěli čerpat výhody rozšířeného trhu eurozóny bez jeho nevýhod, jako je “solidarita” v případě migrantů nebo pandemie koronaviru. EU byla vytvořena po druhé světové válce mimo jiné také proto, aby zabránila Německu znovu Evropě dominovat, Německo však mezitím prostřednictvím EU Evropu ovládlo.

Zpráva vypracovaná nadací Bertelsmann zjistila, že Německo, které představuje více než čtvrtinu hospodářské produkce eurozóny, těží z jednotného trhu EU nejvíce a díky jednotnému trhu vydělává navíc 86 miliard eur ročně. Tento finanční bonus nyní zřejmě pomáhá Německu v boji s pandemií koronaviru. Německo mělo k dispozici 25 000 plicních ventilátorů. Francie jich měla pouze 5 000 a v Itálii způsobil nedostatek ventilátorů, že lékaři se museli rozhodovat, komu poskytnou léčbu a komu ne. “Neměla by evropská solidarita znamenat, že Německo dodá alespoň některé ventilátory zemím, které je v současné době nejvíce potřebují?” ptal se Jochen Bittner z týdeníku Die Zeit.

Mezi evropskými státy se však daleko rychleji než empatie a solidarita šířily rozhořčení a zášť.

V roce 2017 řekl Jeroen Dijsselbloem, tehdejší nizozemský ministr financí a vedoucí “Euroskupiny” (seskupení ministrů financí EU), že jihoevropské země včetně Itálie mrhají peníze “na víno a na ženy“. A tento měsíc (duben 2020) napsal přední německý deník Die Welt, že na krizovou finanční podporu z Bruselu čeká nyní během pandemie koronaviru italská mafie.

S Berlínem nehnuly ani reportáže o tom, jak italská armáda přepravuje desítky rakví z Bergama, protože místní krematorium bylo naprosto zahlceno. Místní kostely byly zaplněny desítkami rakví se zesnulými čekajícími na pohřbení.

https://pravyprostor.cz/evropska-unie-je-uz-davno-mrtva-ale-zatim-si-to-jeste-neuvedomuje/

CZEXIT

3 hlasy

https://piv.pivpiv.dk/

1 hlas

Pokud bychom si zvykli na jinou formu vyjádření pohlaví (něm. Hr., Fr., Frl nebo angl. Mr. Ms.), neměl bych s tím problém. To však není záležitost zákona, ale zvyku, který nám chybí. Neřeší to však označení dalších nejméně padesáti pohlaví vyskytujících se v Pride průvodech. Proto navrhuji, abychom si všichni říkali Karle.

3 hlasy

Konečně se začínají řešit důležité věci, když všechno ostatní už je v pohodě.

5 hlasů

To je svalne delany, jen aby jsme se nedivali na veci, ktery jsou uz davno vyreseny a v absolutni pohode.

1 hlas

a pak se jednou dočkáme toho, že se muži budou chtít odlišit od žen a převezmou přechýlení -ová a bude v tom úplný gulš.

2 hlasy

a hlavne NEZAPOMINEJME,ze Rusove jsou nasi rodni Slovansti bratri a sestry.

0 hlasů

https://piv.pivpiv.dk/

1 hlas

pokud vim,tak skoro vsechny Slovanske zeme pouzivaji ova.az na vyjimky jako prusaci a asi luzicti srbove.merklova by si mela jako prusanda rikat merklova.

1 hlas

Pěkný hnus....neznám národ který by si kurvil svoje jména !!!

3 hlasy

co myslite kurvenim?

0 hlasů

Souložením s Tvými SLOVANSKÝMI bratry.

2 hlasy

myslite jako sodoma a gomora?cha,cha,cha!salom,ajnstajn.

0 hlasů

Souhlasím s mužatkami co se stydí za své slovanské ženství.Škoda že i nadále jsou diskriminováni muži a to hlavně ti slavní.Když nějaký pisálek napíše např: česká tenisová jednička T.Berdych ukončila kariéru nebo hvězda NBL K.Bryant tragicky zahynula...jsou jasnou ukázkou neznalosti,nevzdělání a diskriminace mužského rodu.

5 hlasů

souhlas!!to neni sikana uradu nebo byrokracie,ale kdyz uz " sikana " tak je to "sikana",gramatiky jazyku.ve vsech Slovanskych zemich je to normalni.to same o muzich zvanych ona -" jednicka ".to se zase snazi politicky korektni pakaz menit jazyk.a gramatiku,mysleni.VYKOPAT to do zidostana,kde ta jejich zaslibena zeme VOLA!!!!!!!!!

3 hlasy

Jste nekonečný hlupák a dokazujete to svým každým příspěvkem. Ani nemám teď chuť, vysvětlovat vám teď, jak jste na omylu. Vy to vidíte pouze očima nějakého podělaného slovanství, které z nějakého důvodu píšete s S., ale uvědomte si, že žijeme v 21.století a že u nás žije spousta žen z jiných zemí, které s touto pitomostí mají neskutečné problémy.

2 hlasy

jo.predstafte si,ze se Ceska odstehuje do anglie.a chce si rikat treba rihova.to samozrejme muze,ale anglicani kvuli ni nezmeni SVUJ jazyk a gramatiku kvuli ni a nezacnou rikat kralovne alzbeta winsdorova,ne?genyjusi?ten starej alzhajmr s vami ale dneska mlati!!!

4 hlasy

Správně jste podotkl, že v jiné zemi si příjmení ..ová můžete ponechat a s tím jsou tady problémy. Až budete mít mé zkušenosti s tímto nešvarem, jaké mám já se jménem mojí ženy, mluvil byste jinak i když vaše panslovanství by zřejmě rádo vytrpělo i to. Jestli je každý Rus tak hloupý a tvrdohlavý jako vy, tak si můžeme opravdu gratulovat, že jsme se vás, až na výjimky, zbavili.

2 hlasy

kdyz se to vam a vasi zene nelibi,odstehujte se k ni,do jeji vlasti.ale na to jste ji mel upozornit pred tim,nez jste si ji vzal.pokud jste ji upozornil,jako pristehovalec NEMA narok menit zvyky a jazyk a gramatiku naroda,ktery ji prijal.naopak,mela by k nasi kulrure a zvykum byt daleko pristupnejsi.treba v zidostane by s ni vybehli,pokud by jim chtela neco menit.nikdo vas tu nedrzi,ajnstajn.

3 hlasy

Konečně, Vždyť to dělá jen problémy,

1 hlas

Takových, jako jste vy, je tady zřejmě více. Jelikož jste nic nepochopil, vysvětlím to polopaticky. Po našem příjezdu byla zapsána v dokumentu jako ová, což ani jí, ani mně nevadilo. Podle tohoto prvního jí byly vydány dokumenty další a vše se odvíjelo ok. Potom ale nastal problém. Cizinecká policie prodlužuje povolení na základě nového pasu a v něm stojí jméno bez ová. Bylo nám řečeno, že to musí souhlasit a do nového průkazu napsali jméno bez ová. Umíte si představit, co se pak dělo na př. při silničních kontrolách? Přes to, že jsou tam shodné fotky, tvrdili policajti, že se jedná o dvě různé osoby. Nebudu vypisovat, jaké problémy i jednotlivých byrokratů vznikaly, ale laskavě si uvědomte, že tento stav není normální a je nutné s tím něco udělat.

0 hlasů

no vida!!takze vlastne souhlasite se mnou.po takove tahanici.mel byste na toho alzhajmra neco brat,nejake prasky.

1 hlas

Co má alzheimer dělat s byrokracií a pitomým přechylováním?

0 hlasů

V Cesku s "ova" nevidim zadne problemy. V cizine ano ale jen nekdy. Na priklad Miss Prochazkova se v Cesku rekne bez potizi, V anglictine taky bez problemu i kdyz by bylo mnhem lehci vyslovit Miss Prochazka. Na druhy sreane zkuste rict v angictine Maria Zacharova,..? Miss Zachara?.. no to by bylo otresny!!

2 hlasy

nebo maria sharap?blbina.krasne jmeno sharapova.a vyslovuje to docela dobre i potouchlik z bronxu john mcenroe.kdyz to muze rikat on,potom to zvladne kazdy.

2 hlasy

Kde más sparring partnerku azteka polni?

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.