Druhé kolo
Novým ombudsmanem bude navzdory kritice Křeček

12.02.2020 15:22 Aktualizováno 12.02. 19:32

Novým veřejným ochráncem práv bude bývalý zástupce ombudsmana Stanislav Křeček. Sněmovna ho ve středu zvolila ve druhém kole tajné volby. Kandidát prezidenta Miloše Zemana získal 91 hlasů ze 175 odevzdaných, oznámil poslancům předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Bachura (14 hlasů) 12.02.2020 17:17

  Ombudsmanem by měl být někdo, kdo bude hájit zájmy Čechů. Ne nějaký...

 • Karel Musil (12 hlasů) 12.02.2020 17:10

  Křeček má mnohaleté zkušenosti s ochranou práv jako advokát a pak...

 • Karel Kostrč (12 hlasů) 12.02.2020 17:15

  Pan Křeček je nejen rozumný člověk, ale i odborník s praxí - držím mu...

 • cestmir beranek (11 hlasů) 12.02.2020 21:08

  Další rána pro Šabatovou :-) Z těch 3 byl Křeček jediný solidní...

 • Milan SCHMID (11 hlasů) 12.02.2020 18:44

  KŘEČEK JE MOUDRÝ A CHYTRÝ ČLOVĚK TA NICKA S MILIONU CHVILEK BY MĚLA...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

To zas budou sr@čky stříkat z demo žumpy, to bude vyhrožování, pomlouvání, kritizování, špinění, kydání hnoje, ale naštěstí je to to jediné co tahle hejvlbanda může dělat. Kalous se už do médií vyzvracel, teď chlastá za chvíli jde blít na h@jzl.

2 hlasy

https://www.denik.cz/z_domova/stanislav-krecek-fakenews-ombudsman-20200212.html

2 hlasy

V roce 1996 vyšlo najevo, že Křeček neoprávněně používal akademický titul JUDr., rigorózní zkoušku složil až o devět let později,
Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/stanislav-krecek-fakenews-ombudsman-20200212.html

0 hlasů

Shit happens. Jiní vystudovali JUDr. za 14 dní u Mývala z Plzně a víceméně jsou dodnes v pohodě. Gay tetka Jiřina Pospíšil z TOPspícímedvěd jim to zajistil svým rozhodnutím během svého ministrování nespravedlnosti na účelově pojmenovaném ministerstvu.

1 hlas

Zvolením pan Křečka ombudsmanem se znovu ukázala neschopnost opozice se na čemkoliv dohodnout, čímž dokazují, že jim nejde o podstatu věci, respektive občana, ale jen o pletichaření. ODS opět v "politice" propadla! Nominace a nakonec i zvolení přestárlého, unaveného a neperspektivního pana Křečka nemá oporu naprosto v ničem, a je proto další politickou ničemnosti našich poslaneckých "elit".

0 hlasů

Zaplať pánbůh za p. Křečka. Ta milovnice slimáků nadělala spousty škod. A Milion úchylek za totalitu může jít akorát tak do pr..............Naši místní ogaři jsou nažhaveni na jejich návštěvu u nás na vsi. Potřebují si dopilovat KravMagu v tzv. poli.

3 hlasy

Uvědomte si, že zatím žádný ombudsman u nás nehájil občany a proč by to mělo být tentokrát jinak ? Nevěřím tomu že by se to změnilo, základní příčina je v lidech co žijí na vrcholu "potravinového" řetězce u nás, ti vůbec neví co to občan je, jen při volbách si vzpomenou a jdou do ulic lidem slibovat nesplnitelné a lhát, prostě dokážou tolik naslibovat co nikdy nikdo není schopen splnit. Problém je v systému 4 roky čumíme a nic dělat nemůžeme, tak je systém nastavený. Proč nechtít změnu systému , proč se utápíme neustále ve stejném srabu a lžeme si sami sobě jak jsme dobří a přesto víme že to není pravda. Co to je s námi, proč nejsme schopni se probrat. Je tu jedna možnost, která nás může posunout a je to legální cesta, bez krve atd. Prostě změna systému s parlamentní demokracie na přímou demokracii, kde se v podstatě stává všehoschopný politik sluhou občanů s odpovědností a odvolatelností a to by bylo jistě lepší.

3 hlasy

Takže „Vůdce“Pitomio by vyřešil všechny problémy.To si Němci také mysleli,když volili Hitlera. 😤

1 hlas

Kdyby Němci bývali měli přímou demokracii, tak by mohli referendech určovat co a jak chtějí. Systém jako takový by nepotřeboval předávat někomu moc. Tedy ani Hitlerovi. Ten by mohl podávat návrhy, ale nedostal by moc, kterou zneužil.

Jenže oni měli zastupitelský systém. Když chtěli změnu, nezbylo jim než volit jiného "zastupitele". A ten nakonec obdržel úřad kancléře.

1 hlas

Soudilo jsem se se státem skrz majetkové věci. Vy netušíte, jací jsou Češi lemplové a jak se ic nedodržuje a jak válčíte s prostými věcmi... Ombudsman nám pomohl raz dva. Tlápejte si svoje kraviny jinde.

0 hlasů

Falesny Judr , falesna hygienicka . Stat je v nejlepsich rukach .

0 hlasů

Snad alespoň udrží moč... 🤣

1 hlas

PŘÁTELÉ BALKÁNSKÉ ŘEZNICE A SÖRÖSE

Proč tolik lidí voli ANO? S touto otázkou jsem se setkala v poslední době nejednou, neboť ten, kdo sleduje politiku skutečně pozorně, to občas nechápe. Za vším je třeba hledat v prvé řadě perfektní marketing. Ale to je jen jeden z důvodů, proč tolik lidí volí stranu, která nemá program, je podobně jako většina ostatních silně probruselská a nenabízí ani žádný vyhraněný názor či ideu. Přesto je ANO většinou svých voličů považováno za hnutí protestní.


Pro vysvětlení je třeba nahlédnout nejprve do zahraničí. V globalizovaném světě totiž souvisí vše se vším. Už v tomto článku jsem podrobněji rozebrala fakt, že kolem let 2010 – 2015 vznikly v různých zemích Evropy zcela náhle strany, jejichž základní program byl totožný: vyhrazování se proti stávajícím, zkorumpovaným politikům a hádky s nimi. Tyto strany pak také, právě na základě perfektního marketingu, vyhrály parlamentní volby ve svých zemích v období kolem roku 2015 (a později).

Tyto strany jsou navenek protestní, při bližším pohledu však zjistíte, že jsou probruselské a na úrovni EU dokonce abnormálně servilní a proglobalistické. Vzestup těchto stran byl založen na plné spolupráci mainstreamových médií, jejichž úkolem nebylo (a není) je adorovat, ale naopak z nich udělat mučedníky. A daří se to skvěle. Tedy úspěch ANO je dán podobně, jako úspěch rakouských Lidovců či italského Hnutí 5 hvězd tím, že jsou tyto strany od začátku nejen prezentovány coby protestní, ale plive na ně jak mainstream, tak zkorumpovaná a u většiny občanů profláklá “opozice”. Nevadí, že tyto strany pak s těmi, se kterými se hádaly, vejdou do koalice, vše je odpuštěno, hlavní je, že volič zvolil spasitele, kterého mu nabídli globalisté jako na zlatém podnose.

Ale teď k hlavnímu důvodu instalace těchto stran či politiků do vlád nejedné evropské země. Tím důvodem byla obava z toho, že by v době po roce 2015 v reakci na invazi mohli voliči v daných zemích volit skutečně protestní strany, jinak mainstreamem nazývané stranami extremistickými. Bylo jasné, že tradiční, zprofanované strany by neměly v tomto ohledu šanci. U nás se navíc na protestní voliče vytáhlo nejen ANO, ale i další mainstreamová strana – Piráti (v ostatních zemích posloužili obdobně Zelení).

A teď se vraťme na náš “píseček” a věnujme se konkrétně ANO a důvodu jejich úspěchu. Kdo se zajímá o politiku víc, tak ten má zcela jasno, že se rozhodně nejedná o protestní stranu, ale stranu zcela mainstreamovou, poplatnou Berlínu i Bruselu. Podobně, jako nové strany v jiných zemích, hned na začátku nabralo ANO členy názorově velmi silně rozpolcené, od fanatických sluníčkářů (např. Pelikán, Zlatuška) až po euroskeptiky (Soukup, Chalupa). Tyto “extrémy” z obou názorových stran již ovšem v ANO nejsou. Zůstal tam ovšem stále velmi rozmanitý názorový vzorek.

A teď se podívejme třeba na zahraniční politiku vlády. Ta je zcela totožná s tím, jakou zahraniční politiku by dělala jakákoli strana tzv. “demobloku” či Piráti. To prokázaly jak kauzy Skripal (nejvíce vypovězených diplomatů na počet obyvatel), Nikulin, nadšené reakce na bombardování Sýrie (za tuto servilnost pochválil vládu i ministr zahraničí USA), dále kauzy Huawei, Guaido, či podpora ukrofašistů. Ke všemu uvedenému lze připočítat i podporu okupačních misí. Ve všech uvedených i mnoha dalších případech byla vláda údajnou “opozicí” pochválena.

Odhlédneme-li od zahraniční politiky, můžeme se jen namátkou podívat na tu domácí. Nedávné schválení hospodaření ČT bylo jednou z mnoha dalších ukázek součinnosti vlády se stranami tzv. “demobloku” a Piráty.

Skutečně protestní strana by jednala tak, jak si přejí voliči třeba ve věci migrace a islamizace. Vláda, která si hraje na protimigrační, od roku 2017 schválila hned několik promigračních paktů, ať už šlo o Marakéšskou deklaraci, Globální kompakt o uprchlících nebo souhlas se znovuotevřením Dublinu IV. O všech těchto pamfletech jsem už psala podrobněji jinde. V roce 2016 vláda v podobném složení schválila třeba Agendu 2030. Za promigrační krok počítám i plánovaný dovoz desetitisíců mimoevropských cizinců (např. také z Pákistánu a Bangladéše), i když má jít “údajně” o levné pracovní síly. Tomu snad může věřit jen slaboduchý jedinec. Navíc, jde mnohdy především o muslimy.

A jsme-li u islamizace, tak tato vláda navázala nadstandartní vztahy s hlavními sponzory mešit a islamizace ČR vůbec – Katarem a Saudskou Arábií. V kauze “hidžáb na škole” projevilo ministerstvo školství, vedené Plagou, souhlasný postoj ke skandálnímu rozsudku Nejvyššího soudu v Brně, tedy rozsudku, který povoluje hidžáb na školách. A Al Hamajda na MV je pak už jen “třešničkou na dortu” naší proislámské vlády.

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-pratele-balkanske-reznice-a-sorose/

CZEXIT

3 hlasy

Ve znamení velké výměny: NHL je prý málo černá. Talenty budeme hledat v ghettech? Pozveme si odborníka. Co vadí na NBA? O diverzitu tu nejde. Bělošské sporty jsou nepřípustné

https://www.protiproud.cz/politika/4921-ve-znameni-velke-vymeny-nhl-je-pry-malo-cerna-talenty-budeme-hledat-v-ghettech-pozveme-si-odbornika-co-vadi-na-nba-o-diverzitu-tu-nejde-belosske-sporty-jsou-nepripustne.htm
-------------------------------------------------- - -------------------------
Neziskoví fízlové a udavači v akci: Prodavačka vyhozená z práce. Nevěděla, že svoboda slova je kaput? Víš, soudruhu, koho zaměstnáváš? Zákaz Ortelu na Řipské pouti. Horší než za Husáka. Máme možnost volby?

https://www.protiproud.cz/politika/4922-neziskovi-fizlove-a-udavaci-v-akci-prodavacka-vyhozena-z-prace-nevedela-ze-svoboda-slova-je-kaput-vis-soudruhu-koho-zamestnavas-zakaz-ortelu-na-ripske-pouti-horsi-nez-za-husaka-mame-moznost-volby.htm
-------------------------------------------------- - --------------------
Imigranti opět útočí: Tunely pod maďarským plotem. Španělsko a Itálie se nebrání. Bitva na řeckých ostrovech. Pátá kolona u nás má vítací projekt. Co na to BIS? Jdou nám po krku. Máte volný pokoj?

https://www.protiproud.cz/politika/4918-imigranti-opet-utoci-tunely-pod-madarskym-plotem-spanelsko-a-italie-se-nebrani-bitva-na-reckych-ostrovech-pata-kolona-u-nas-ma-vitaci-projekt-co-na-to-bis-jdou-nam-po-krku-mate-volny-pokoj.htm
-------------------------------------------------- - ------------------------
NATO obkličuje a plánuje: Válka s Ruskem do roku 2028! Právě v tuto chvíli to začíná. Nové zbraně a nová taktika. Největší manévry za třicet let. S Německem i s námi. Američané zešíleli. Odveta nás vymaže z mapy...

https://www.protiproud.cz/politika/4923-nato-obklicuje-a-planuje-valka-s-ruskem-do-roku-2028-prave-v-tuto-chvili-to-zacina-nove-zbrane-a-nova-taktika-nejvetsi-manevry-za-tricet-let-s-nemeckem-i-s-nami-americane-zesileli-odveta-nas-vymaze-z-mapy.htm

CZEXIT

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Nechtěli Válkovou,tak mají Křečka.
A mohou prskat jako křeček.

2 hlasy

Přituhuje. I když zase lepší otevřenej levičák na férovku, než skrytej levičák z naší "pravice", který ovšem lidem bere svobodu a peníze úplně stejně. V boji je také lepší dostat do huby od nepřítele než mít kudlu v zádech od spojence, který člověka plácal na ramena. Když je ochráncem práv komouš, který chce lidem brát co poctivě vydřeli, kdo bude jejich práva chránit před ním ? Navrhuji zavést funkci dalšího ombudsmana, který by nás chránil před ombudsmanem.

1 hlas

o ministrech prezidentu ci ochranci lidskych prav nerozhodnou lide ci voleny parlament ale ----------------------------------------------MINA - Ra jeho chvilkarska prazska povysena verbez

0 hlasů

Su to hňupi...

1 hlas

Kdoví jestli si někdy ti lidé, ať už je označujeme jako kavárna, libdemokraté, neomarxisti...vůbec připustí myšlenku, že je jejich ideologie je pro většinu lidí odpudivější než Babiš, Zeman, aktuálně Křeček a že vlastně vyvolávají protitlak, který těmto lidem nahání příznivce a voliče... Ale pochybuji. Jejich zfanatizované představy o vlastní předurčenosti k tomu vést prostý hloupý lid, je natolik limituje a omezuje, že nic podobného je ani v nejzazším koutku duše nepadne.

3 hlasy

Problém není v tom, že poučkáři se svými poučkami se*rou lidi, jako to, že lůza ničemu nerozumí a postaví se se svými názory, jako vy, ke druhé zdi. Takže máme jeden a druhý extrém. Oba stejně naho*vno.

0 hlasů

Další rána pro Šabatovou :-) Z těch 3 byl Křeček jediný solidní kandidát. Dobře že vyhrál.

11 hlasů

Pana Křečka znám a ten netrpí korektností. Počkejte, z něj asi budou lidi nadšení. Obávám se ale, jak už to tak bývá, že dlouho nevydrží.

0 hlasů

Úleva a potěšení.

Úleva z toho, že Šabatka KONEČNĚ odchází.

Potěšení z toho, jak všichni ti nejdemokratičtější demokraté z TOP09, STAN, ODS, KDUČSL, milionu chvilek prskají, a mají depku z důsledků reálné demokracie.

11 hlasů

To jsem opravdu zvědav, kdo za ním přijde, aby mu pomohl!

youtu.be/bngoDkwAjdE

0 hlasů

KŘEČEK JE MOUDRÝ A CHYTRÝ ČLOVĚK TA NICKA S MILIONU CHVILEK BY MĚLA BÝT OKAMŽITĚ OBVINĚNA ZA VYHROŽOVÁNI §§§CO DĚLA STÁTNÍ ZÁSTUPKYNĚ BRADÁČOVÁ A SPOL???PROČ JE TA NEČINNOST ??NEMĚLA BY BÝT ZA TO ODVOLÁNA ??? CO POLICIE A HAMÁČEK !!PROČ TY ASI PROFAŠISTICKÉ NÁCKY NEZAVŘOU ????? NĚJAKÁ NEVZDĚLANÁ NEDOSTUDOVANÁ NICKA FARAŘSKÁ NÁM NEBUDOU S KAVARNOU A KOMEDIANSKÝMI NICKA NIC ROZKAZOVAT !!AŽ SE OPLOTÍ PRAHU A JDOU DO ZADNÍ ČÁSTI VELBLOUDA !!!!

11 hlasů

KŘEČEK JE MOUDRÝ A CHYTRÝ ČLOVĚK TA NICKA S MILIONU CHVILEK BY MĚLA BÝT OKAMŽITĚ OBVINĚNA ZA VYHROŽOVÁNI §§§CO DĚLA STÁTNÍ ZÁSTUPKYNĚ BRADÁČOVÁ A SPOL???PROČ JE TA NEČINNOST ??NEMĚLA BY BÝT ZA TO ODVOLÁNA ??? CO POLICIE A HAMÁČEK !!PROČ TY ASI PROFAŠISTICKÉ NÁCKY NEZAVŘOU ????? NĚJAKÁ NEVZDĚLANÁ NEDOSTUDOVANÁ NICKA FARAŘSKÁ NÁM NEBUDOU S KAVARNOU A KOMEDIANSKÝMI NICKA NIC ROZKAZOVAT !!AŽ SE OPLOTÍ PRAHU A JDOU DO ZADNÍ ČÁSTI VELBLOUDA !!!!

3 hlasy

Ombudsmanem by měl být někdo, kdo bude hájit zájmy Čechů. Ne nějaký lidskoprávník s notami ze zahraničí.

Křeček je dobrý kandidát. Babiš by měl jeho zvolení prosadit už jen kvůli milionchlívkařům.

14 hlasů

Definujte Čecha, nácku? Podívejte se do svého rodokmenu, abyste se nedivill, že vaše zájmy hájit nebude. Že před třemi sty lety sem přišli vaši předci z Německa.
Co druhá a třetí generace lidínarozených v ČR a cítící ČR jako svoji vlast, to budou podle takového hnoje, jako jste vy, Češi? Nebo čtvrtá? Nebo začnete zkoumat složení krve, velikost lebky? Jako vaši němečtí kámoši?

Právo zní: padni komu padni. Ne Čech nebo jiný nacionalistický odpad.

0 hlasů

U sebe doma máš stejná práva jako kterýkoli kolemjdoucí? Asi ne, truhlíku. Vlast je zjednodušeně přesah podobného principu do širšího okolí. Není to nic samoúčelného (jak to chápou náckové),ale nástroj k zajištění společných zájmů. Pravidla hry v zemi má určovat většina. Ne nějaký cizinec nebo vlastizrádný šmejd či dokonce sudeťák. Takhle jednoduché to je.

Demokraticky stanovené právo má na daném území platit pro všechny. Netřeba dodávat, že u nás zatím není ani jedno. Zákony jsou špatné, multikulturní, globalistické a nespravedlivé. A navíc ani neplatí pro všechny stejně.

Zde čerstvý příklad: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/neubytovat-rusy-nevadilo-nevarit-imigrantum-ano-rozhodl-soud-40313167

1 hlas

Pan Křeček je nejen rozumný člověk, ale i odborník s praxí - držím mu palce.

12 hlasů

Křeček má mnohaleté zkušenosti s ochranou práv jako advokát a pak zástupce ombudsmanky, takže pro tento dost velký úřad a různorodou problematiku by to byla kontinuita. Schorm ztratil kontakt s českými reáliemi, předtím byl asistent ústavního soudce.

12 hlasů

To nebude křáplá Šabatová, co si brala ze zákona jen práva, Křeček klade důraz i na povinnosti.

0 hlasů

kdo syslovi bude nosit bažanta-okamůrka japonská a nebo judr exstb filip neno člen zlodějského gangu faltýnek-BRNO

2 hlasy

Hlavně že nebyl v Drnovickém zázraku jako dementní šulin Havel špina spolu s Radovanem Krejčířem a zabitým Mrázkem a Vladimírem Gottwaldem! At žijou vrazi a zloději!

1 hlas

Křeček - x let samozvaný JUDr. - příslušné zkoušky složil až když se provalilo, že titul celé roky užívá neoprávněně. To není dobrý kandidát.
(Jako kdysi Kalvoda, ten ale po odhalení zcela odešel z politiky).

4 hlasy

Woe, to že ho oslovují "pane doktore" se profláklo v roce 1996, což zřejmě nevadilo aby byl v roce 1998 zvolen poslancem. Někteří poslanci se dnes rozhodli na poslední chvíli dát hlas Křečkovi až poté, co začal ten zrzavý flanďácký nedouk z Milionu_chcanek vyhrožovat demonstrací!

7 hlasů

Je to tak. Zrzavec si chtěl pohladit ego a udělal se důležitým. Potom bylo v zájmu Babiše aby chcankaři plivali také jednou na někoho jiného. A ODSáci to zas pochopili tak, že jim chcankaři svou demonstrací budou dělat reklamu zadarmo.

0 hlasů

Křeček je borec, chválil sice socialismus, ale odborně je borec. ty vaše kecy o milionu chvilek... pátá cenová.

0 hlasů

Fosilie patri do muzea .

4 hlasy

Nováku nebuď takový_hajzl na své rodiče!

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.