Sporné dotace
O nás bez nás. Evropští auditoři ani nedorazili osobně, říká ředitel pekárny PENAM

12.08.2019 12:04 Rozhovor

Na vybudování nové linky Zelená louka dostala pekárna PENAM evropskou dotaci 100 milionů korun. Je tak jedním z důvodů, kvůli nimž Česku Evropská unie hrozí, že přijde o 450 dotačních milionů. Pekárna totiž patří do holdingu Agrofert, který premiér Andrej Babiš zaparkoval do svěřenských fondů. "Audit a média pracují s celou řadou nepřesností, polopravd a v mnoha případech dokonce zcela nepravdivých skutkových tvrzení a nesprávných právních hodnocení," brání se ale PENAM ústy svého generálního ředitele Jaroslava Kurčíka.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jeroným Pražský b. (6 hlasů) 12.08.2019 13:38

  Ať si ta podělaná bolševická obluda, Evropská unie, se svými dotacemi...

 • Jiří Vejvoda (6 hlasů) 12.08.2019 14:33

  Evropská unie, ty bolševická mrcho, táhni k čertu a natáhni tam...

 • Vlastimil Styblo (6 hlasů) 12.08.2019 14:25

  No a o to to celé je. Netáhla umělci řvou svoje bludy a o ničem...

 • Emanuel Bacigala (6 hlasů) 12.08.2019 13:51

  Dávat jakékoliv dotace AGROfertu, který každoročně vykazuje...

 • Honza Hloupý (5 hlasů) 12.08.2019 14:52

  Dávat jakékoliv dotace komukoliv je ekonomický a morální zločin.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

To není pekárna, to je industriální prádelna! Tfuj!

0 hlasů

Davat dotace na umeni pro protestujici umelce je take zvracenost .

1 hlas

Tomu Kurčíkovi kouká přímo z očí, jak to s námi myslí upřímně.

3 hlasy

Agrofert je v podstatě firma jako každá jiná a to že žádá a dostává dotace, které jsou k tomu určené, je přeci normální, nehledě na to, že je někdo schvaluje a prověřuje žadatele a pod. Takže když poslanci vytvořili zákon jen proti Babišovy a to tak, aby ostatním podnikajícím politikům neublížil, je už jen tato skutečnost špatná, když politik nesmí podnikat , když je premiérem, tak by to mělo platit pro všechny politiky. Na druhou stranu, jak máme dosáhnout světovosti, když to budou dělat amatéři. 30 let práce politiků dokazuje, že mám pravdu, za 30 let toho moc nedokázali, firmy si pomohli sami i v tom právním bordelu co politici stvořili, místo toho , aby odstraňovali překážky, tak je sami vytvářeli a jsem přesvědčen, že to dělali úmyslně, jelikož každá překážka je stvořena k úplatkům, aby se obcházel. Jsem zhnusen co dnes politici opozice a jejich mafie s pomocníky jako jsou média, soudy a pod. dokážou udělat jen pro to , aby se mohli pást na občanech , jak to dělali 25 let před tím.

3 hlasy

linku uz davno za komousu rozjel ing.budicek z vyzkumneho ustavu vzduchove techniky v chuchli.dalsi fligna zlodeju a buresa.

2 hlasy

Penam-Arfofert se přirovnává k Mnichovské dohodě-to bylo o nás bez nás a ne o nějaké pekárně. Když auditoři mají potřebné důkazy, tak nikam osobně nemusí chodit a nechají podezřelého vyjádřit, jak to tedy s tím úžasným vylepšením toustů bylo.

3 hlasy

Hm., tak to máš opravdu zajímavé pojetí práva. V Česku zřejmě stačí práskačský dopis od zdredovaných smažek nebo od Sorosovi 5.kolony a je vymalováno. Normálně auditor kontroluje účetnictví a zda byla dotace použita dle schváleného projektu. A ne jako když např.Khárl zum Schlafenberg použil dotace na odbahnění jihočeských rybníků ke komerční těžbě písku.

0 hlasů

Evropská unie, ty bolševická mrcho, táhni k čertu a natáhni tam ráfky.

6 hlasů

To by se ti rusáku líbilo. Dřív vychcípáte pod Putinem sami, duraci.

4 hlasy

Americký vlezdoprdelisto, nechci použít to ošklivé slovo "chcípat", ale zatím domu létají v penálech lidé, kteří přišli o život pod hvězdneatou vlajkou agresora který napadl nějakou suveren. zem.

0 hlasů

Ruská filcko, agresor je Rusko. Rusko zabírá cizí území. Rusko pořádá falešný volby a referenda. Rusko nezvládá jadernou technologii, kterou ukradlo Americe. Rusko nepatří do Evropy, ani mezi civilizovaný země.

1 hlas

chtel jste rici semiti nepatri do evropy.s tim souhlas.americkou technologii kradli v usa semiti zidi za a pro sssr.ted tam krade cina.mate f tom holt maglajz,meshuge ajnstajn.cha,cha,cha!shalom.

0 hlasů

Ty zkvašenej cocote zarvaný v americké_prdeli , porovnej si ty_blbe kolik zemí okupuje USA,kolik má v zahraničí základen a kolik Rusko. Dodnes se v USA vyšetřuje jak že to bylo s volbami které vyhrál ten blonďák. Amík voby v cizích zemí nepotřbuje falšovat. ten tu zemi rovnou vojensky napadne (když se nepodaří zorganizovat puč zprav.službami) a dosadí si tam loutkovou vládu. Je zajímavé, ze Amíci pro svůj kosmický program nakupují motory od toho primitivního ruského stepního xindlu. Hm. Rusáci ukradli plány na jadernou bombu, a USSáci zase z Evropy "ukradli" vědce zabývající se raketovým a jaderným programem. Ta řezanka dobrodruhů a zločinců z celého světa by nic takového sama nevymyslela.

0 hlasů

No a o to to celé je. Netáhla umělci řvou svoje bludy a o ničem tradičně nevědí nic. Tak jako s osmadevadesátém všecko spoludoku*vili s disidenty. Speciálně na Babiše ušila opozice novelu zákona o střetu zájmů a ta samá opozice vříská, že Babiš ve střetu zájmů, když Babiš zákon dodržuje? Tak kdo je tu blb? Tihle ničemové tomu zloději nahánějí další a další voliče, jak jsou tupí

6 hlasů

Dávat jakékoliv dotace AGROfertu, který každoročně vykazuje miliardové zisky, je do nebe volající zvrácenost!

6 hlasů

Dávat jakékoliv dotace komukoliv je ekonomický a morální zločin.

5 hlasů

Tak jest.

4 hlasy

Neříkejte.... Že hloupej Honza, to nepřekvapuje, ale tohle je bigotní názor.
Takže bez dotací. Padni komu padni, ano? Každý výlučně se svými prostředky a výlučně pro sebe...Vy "libertariáne"

0 hlasů

V čem prosím je bigotní?Je to jediné spravedlivé řešení.A nedá se zneužít.

1 hlas

Tak jiné synonymum; tupý, krajní, neodpovídající realitě. Nikdo nikdy nebyl a nebude bez dotací. V lidské společnosti ne. Lidská společnost funguje jen díky přerozdělování.

0 hlasů

Na dotace dosáhne ten, kdo splní dotační podmínky. Chcete říct, že dotační podmínky jsou zvrácené? Dotace EU jsou od toho, aby podporovaly rozvoj. Ne, opravdu to není kapitální dávka pro neúspěšné podnikatele.

4 hlasy

A podporují jej?

3 hlasy

Samozřejmě.

2 hlasy

...a kam ten rozvoj směřuje?

3 hlasy

Do budoucnosti.

0 hlasů

Akorát jsem to chtěl napsat. Komu by měla EU dávat dotace než těm, co s nima naloží dobře? Závist je to celé, co hýbe státem proti Babišovi. Jakože jsem ho nikdy nevolil a volit nebudu, protože to je prostě u mě zloděj, nelze toto prezentovat veřejně a beztrestně, dokud o tom nerozhodne soud. Kde to jsme? V Bambusově?

1 hlas

V Kocourkově. Ale to přece dávno víte.

4 hlasy

Jak se dopředu pozná,kdo s dotacemi naloží dobře?Vy nečtete noviny?Co bl,bin už se postavilo za dotace zbytečných a nefunkčních?

4 hlasy

No to jsem zvědav, s čím se vytasí pravověrní odpůrci Babiše teď. Možná přestanou žrát dobrý tousty...

3 hlasy

Ať si ta podělaná bolševická obluda, Evropská unie, se svými dotacemi trhne nohou. Pokud do toho započítáte dividendy, které odtud Západ odčerpává z podniků, které dříve byly naše, zjistíte, že jsme vlastně v mínusu.

6 hlasů

Vy rusáci jste v naprostém mínusu, protože kromě ropy a plynu od vás není co odčerpávat. Jen blbost, tu byste mohli vyvážet po tunách.

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Podělanej ruskej řiťoližče Belzeblbe, zasíráš veřejnej prostor nenávistí. Chcípni.

4 hlasy

Zkvašená ovocenko, tobě už slušně_jebe v_palici!

0 hlasů

Aby tě Anciáš pojebal a psi tě trhali.Buzíčku!

1 hlas

z tohohle rudyho vemena ovovenky ten hnis deska primo kape :-))))))

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.