O vraždě Kočky ml. je možné psát. <span>Jen do konce procesu</span>

Domácí
2. 4. 2009 17:00
Bez souhlasu rodiny Kočkových by o soudu snebylo možné psát.
Bez souhlasu rodiny Kočkových by o soudu snebylo možné psát.

Bez souhlasu rodiny Kočkových by o soudu snebylo možné psát.Rodina po zesnulém Václavu Kočkovi mladším udělila souhlas k referování o průběhu soudního přelíčení pražským hoteliérem Bohumírem Ďuričkem. Podnikatele viní žalobce z vraždy syna provozovatele Matějské pouti Václava Kočky staršího. Souhlas se však vztahuje pouze na pravděpodobnou dobu procesu.

Po jeho skončení si Kočkovi už nepřejí, "aby tato tragická událost byla prostřednictvím médií dále připomínána", stojí ve stanovisku, které do redakce on-line deníku TÝDEN.CZ zaslal rodinný právník Kočkových Josef Lžičař.

VŠE O VRAŽDĚ VÁCLAVA KOČKY MLADŠÍHO ČTĚTE ZDE

Kočkovi tak zareagovali na takzvaný náhubkový zákon, který je v platnosti od 1. dubna. A který mohl podle některých výkladů způsobit, že by nebylo možné přinášet zprávy ze soudní síně.

ČTĚTE TAKÉ: Koho zastřelil Ďuričko? To si nesmíte přečíst

"Nevím, jak byste to jinak dělali. Souhlas proto rodina Kočkových udělí," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ Lžičař.

Výzva bojovníkům za pravdu

Přípis, kterým rodina Kočkova vyšla vstříc novinářům.Proces s Ďuričkem, kterého žalobce viní z vraždy syna dlouholetého provozovatele pražské Matějské pouti, začíná příští pondělí.

Právnici hoteliéra se snaží prokázat, že Kočku mladšího zastřelil v sebeobraně. Měl prý napadnout Ďurička i jeho těhotnou přítelkyni Lucii Staňkovou.

Sám Ďuričko několikrát změnil strategii své obhajoby. Poslední formou obrany, kterou v lednu zveřejnil na internetových stránkách, doslova šokoval. Vyzval v ní totiž "bojovníky za pravdu a statečnost ke kobercovým náletům proti zlu a založení liberálně konzervativní strany".

Foto: Lucie Pařízková

Další čtení

ilustrační foto

Krádež kabelů ochromila pražské vlaky. Problémy trvaly devět hodin

Domácí
21. 12. 2025

Koncert v pražském kostele U Salvátora připomněl tragédii na filozofické fakultě

Domácí
21. 12. 2025

Na Štědrý den se bude v Praze opět rozlévat rybí polévka. Víme, kde

Domácí
Aktualizováno: 21. 12. 2025 14:50

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV