Ochrana klima
Obsazení Univerzity Karlovy se nelíbí ostatním studentům

18.11.2019 17:29

Za neodůvodněnou a neslučitelnou s normami chování na akademické půdě označují někteří studenti Univerzity Karlovy blokádu rektorátu Univerzity Karlovy v Karolinu, jehož atrium minulý týden obsadila asi dvacítka vysokoškoláků z iniciativy Univerzity za klima. Proti protestu vznikla petice, kterou od neděle podepsalo přes 110 posluchačů a absolventů UK.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • jindram (5 hlasů) 18.11.2019 19:16

  Smutný to obrázek našeho Vysokého školství. Upadající úroveň...

 • Blokovaná IP adresa (2 hlasy) 18.11.2019 18:11

  Já jsem pro, aby tam zůstali i nadále. Klidně i dva roky. Kadit můžou...

 • Franta Kocourek (1 hlas) 19.11.2019 05:25

  TOTALITA A SOCIALISMUS SE K NÁM VRACEJÍ ZE ZÁPADU Totalita a...

 • kolotoč kolotoč (1 hlas) 19.11.2019 00:35

  Na co tam mají prorektora pro studium a pro vědu a výzkum! Měli tam...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

V roce 89 jsem začal chodit na PF UK. Do té budovy jsem vždy vstupoval s velkou pokorou, byla pro mě až posvátná. Nikdy v žlivotě by mě nenapdlo chovat se tam nějak nepatřičně. To co si dovolí dnešní studenti je hrůza a děs.Já osobně bych je okamžitě vyloučil ze studia, nechť si vyzkouší pracovní poměr nejlépe v nějaké nadnárodní montovně, to se jim určitě zalíbí.

0 hlasů

Vetsine studentu se nelibi , ze jejich rektor ZIMA , byval fakultni predseda SSM .

0 hlasů

TOTALITA A SOCIALISMUS SE K NÁM VRACEJÍ ZE ZÁPADU

Totalita a socialismus se k nám vracejí ze Západu, ke kterému jsem před třiceti lety vzhlíželi. Milion chvilek volá po demokracii, kterou ale potírá, po nezávislé justici, o které ale chce rozhodovat.
...
https://pravyprostor.cz/totalita-a-socialismus-se-k-nam-vraceji-ze-zapadu/

1 hlas

KVÓTY ZNOVU NA STOLE … POKOLIKÁTÉ UŽ?

Německé spolkové ministerstvo vnitra připravilo návrh reformy azylového práva v EU. Hádejte, co se tam zase objevilo. Můžete třikrát.

Nedělní Die Welt má pro nás zajímavou novinku: detaily dosud nezveřejněného plánu ministra Horsta Seehofera na nové uspořádání azylového systému v Evropě, který by nahradil dosavadní dublinské smlouvy. Jeho těžištěm jsou tři body, označené jako „neoddělitelně vzájemně propojené“.


Předběžně azylové řízení s žadateli se bude konat už na samotné vnější hranici EU, i za cenu „omezení žadatelů na svobodě“, aby se procesu nevyhýbali. Dokud neproběhne, nebude dotyčný považován za právoplatně přicestovalého – jako by na území EU vůbec nebyl. Odmítnutí zjevně nepodložených žádostí by mělo trvat nanejvýš pár týdnů a neúspěšný žadatel by měl být za pomoci Frontexu ihned poté deportován.
Lidé, u kterých předběžné azylové řízení dopadne kladně, budou novou celoevropskou agenturou EUAA přiděleni na základě kvót (označených ve Weltu jako gerechter Anteil, tj. spravedlivý či přiměřený podíl, ach ta vzletná řeč politiky) do jednotlivých států EU. Kvóty budou nejspíše nastaveny podle počtu obyvatel a hospodářské síly zemí, detaily zatím nejsou určeny.
Aby to žadatele nelákalo utíkat z Bulharska do Švédska, budou mít nárok na veškerou sociální podporu a péči jen ve státě, kam budou přiděleni. Případné podání žádosti o azyl v jiném státě by mělo být okamžitě odmítnuto jako nepodložené a dotyčný bez dalších průtahů vrácen do země, kam byl přidělen.
Podle Weltu prý v „informovaných kruzích“ panuje sebevědomí, že v druhé půlce roku 2020, kdy Německo předsedá Evropské unii, by mohlo celý návrh protlačit europarlamentem i radou až do stavu platného evropského práva.

https://pravyprostor.cz/kvoty-znovu-na-stole-pokolikate-uz/
-----------------------------------------
I TI BOLŠEVICI MĚLI ASPOŇ TOLIK SOUDNOSTI, ŽE Z OSLAV OSVOBOZENÍ PŘÍMÉHO ÚČASTNÍKA NEVYHÁNĚLI, NEURÁŽELI JEJ A NEPÍSKALI NA NĚJ

https://pravyprostor.cz/i-ti-bolsevici-meli-aspon-tolik-soudnosti-ze-z-oslav-osvobozeni-primeho-ucastnika-nevyhaneli-neurazeli-jej-a-nepiskali-na-nej/
--------------------------------------------
MIGRANT, Z NĚHOŽ SE STAL VE FINSKU POLITIK, SI VYMÝŠLEL RASISTICKÉ ÚTOKY, ABY PRÝ ZAUJAL

https://pravyprostor.cz/migrant-z-nehoz-se-stal-ve-finsku-politik-si-vymyslel-rasisticke-utoky-aby-pry-zaujal/

CZEXIT

0 hlasů

Profesoři povolili skvoterum, rádoby studentum pobyt na Univerzitě. A za co? Za změnu počasí, nebo za větší plat ? Už jim pomalu přestávám fandit.

0 hlasů

Na co tam mají prorektora pro studium a pro vědu a výzkum! Měli tam ty takzvané studenty "uchopit pod krkerm" a zadat jim ultimativně vypracovat témata k ekologickým problémům v co nejkratším termínu v rozsahu 120 stran pro jedno téma a bez rozdílu jestli obor studují nebo ne. A tvrdě vyžadovat přečtení k tématu literatury a publikačních článků . Toto vyžadovat jako omluvu pro nedůstojné chování univerzitního studenta a poškození jména a prostředí univerzity. Zaměstnat je studijně natolik aby je ty roupy přešly a uvědoměli si, že takto se chovat nemohou. Kde to jsme, žádná autorita k nikomu, k ničemu. Hrůza.

1 hlas

Smutný to obrázek našeho Vysokého školství. Upadající úroveň profesroského sboru a studenstva. Potřebovali by na nějaký čas poznat fyzickou práci, aby si vážili teplíčka ve škole.

5 hlasů

Já jsem pro, aby tam zůstali i nadále. Klidně i dva roky. Kadit můžou za komínem a čůrat můžou do květináčů. Veganské jídlo si můžou připravit na schodech a jejich nestrávené zbytky můžou ponechat v rohu Zímovy kanceláře. Až jejich puch dosáhne Klinické intenzity, což bude velmi brzy, můžou svědomitě a hrdě prohlásit UK za demokratizovaný majetek a přejmenovat jej na Autonomní Centrum KK (Klinika Karlova). Policie a vedení města je odmění potleskem a Zíma se odmění provazem v druhém rohu své kanceláře.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.