Studie
Obtěžují nás kvůli našemu původu! stěžují si Romové

07.12.2017 05:30

Národnostní menšiny jsou v Evropské unii nadále terčem nenávisti a diskriminace. Řada jejich příslušníků se začíná stále více odcizovat státu, ve kterém žijí. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnila Agentura Evropské unie pro základní práva.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • P K (5 hlasů) 07.12.2017 09:01

  Cikáni do Evropy nepatří, at se vrátí tam odkud přišli a budou mít...

 • Miloš Kripner (4 hlasy) 07.12.2017 07:28

  Když je tak dobře v Bulharsku, tak se tam romská "diškrymynácia" může...

 • václav Ludvík (3 hlasy) 07.12.2017 09:54

  Smutné je že pokud napíšete pravdu přnejmenším vás smažou pak...

 • karel ledvinka (2 hlasy) 07.12.2017 06:57

  když na mě řvou gádža,tak to obtěžují oni mně.ptá se na to nějaký...

 • Hlavně klid (2 hlasy) 07.12.2017 08:15

  Cigáni nám vadí proto, že jsou vulgární a násilniční. Pokud se...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A dozvěděla se ta Agentura Evropské unie pro základní práva(protože jde o cigány nepíší lidská práva), že Sodovkova vláda vykoupila za 600 mega velkoprasečák v Letech, aby ho zbořila a postavila tam morákům důstojný pomník, kam potom, jak je rok dlouhej nepáchne ani noha, natož cigánská?

0 hlasů

Agentura Evropské unie pro základní práva....je třeba k tomu něco dodávat ?

1 hlas

...často pracovně navštěvuji řadu míst v České republice, včetně Ústecka. Tedy nejsem odtržen od reality jako jiní. Místní samospráva nemá sílu řešit dlouhodobě neřešené problémy související s vyloučenými lokalitami. A sypání prostředků do projektů takzvané integrace se ukazuje jako naprosté plýtvání penězi, protože je tu příliš mnoho těch, kteří zneužívají celého spektra sociálních dávek a nikdy nepřeložili dřevo křížem. A zatímco slušní zodpovědní a pracovití spoluobčané každý den ráno vstávají do práce, tak jejich nepřizpůsobiví sousedé jim ze života dělají peklo. Celonoční mejdany, pořvávání, provokace, vyhrožování, ničení společného majetku. Tak vypadá soužití těch slušných s těmi, co umí jediné - zneužít sociální systém naší země. Co z toho vzniká? Frustrace a apatie na straně jedné a růst arogance na straně druhé. To se týká nejen Ústecka, ale i řady dalších míst v České republice. Prezident nemá sice faktickou moc toto změnit, ale budu tlačit na poslance, aby byly přijímány zákony, které chrání slušné pracovité občany před zloději, násilníky a těmi, co porušují zákony. A ne naopak. Budu neustále připomínat vládě, aby se postarala o to, že se okamžitě zastaví podvody se sociálními byty, fiktivním pěstounstvím a zneužíváním sociálních dávek. Je to podvod a jako podvod se musí trestat. Jako prezident musím ctít základní listinu práv a svobod. A v ní se praví: „Každý má právo získávat prostředky pro své životní potřeby prací. Občany, kteří toto právo nemohou bez své viny vykonávat, stát v přiměřeném rozsahu hmotně zajišťuje.“ A tak budu chtít, aby to u nás bylo.

[prezidentský kandidát Jiří Hynek, rozhovor pro Security magazín, 28.11.2017]

2 hlasy

Smutné je že pokud napíšete pravdu přnejmenším vás smažou pak zablokují a dokonce vás můžou zavřít nidy jsem neměl chrastit klíči

3 hlasy

Ptám se: kolik případů obtěžování, napadení, přepadení, okradení a dalších zločinů zažila ze strany Romů druhá strana? To by tam mělo být také uvedeno..pak by se ukázalo, že reakce jsou adekvátní...

1 hlas

Zajímá někoho jak se na to dívají ostatní ne rómové? Není nikomu divné, že žijeme v dobrém vztahu s Vietnamci, Němci, Ukrajinci, Slováky atd. a proč to nejde s rómy? Pokud bychom byli rasisté, tak proč jenom k rómům? No niní mají rómové konkurenci a tou jsou muslimové a je jedno z jakého etnika pocházejí a tak je pak toto rasismus?

1 hlas

Cikáni do Evropy nepatří, at se vrátí tam odkud přišli a budou mít klid. S cikány jsou problémy všude kam přivandrují. Nepracují, kradou, žijí z dávek, dělají bordel a množí se jak myši. Proto je nikdo nikde nechce.

5 hlasů

Cigáni nám vadí proto, že jsou vulgární a násilniční. Pokud se chovají slušně, nic proti nim nemáme. Ne že bychom nenáviděli cigány, nenávidíme, že z nich máme strach.

2 hlasy

Když je tak dobře v Bulharsku, tak se tam romská "diškrymynácia" může přestěhovat, je to EU stát.

4 hlasy

když na mě řvou gádža,tak to obtěžují oni mně.ptá se na to nějaký horlivý průzkumník?neptá.to vede k odcizení od minorit.

2 hlasy

odcitovat znamená nepracovat ?

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.