Konec utrpení
Ochranáři slaví. Kosmetika testovaná na zvířatech bude tabu

05.02.2013 07:15 Původní zpráva

V celé Evropské unii začne 11. března platit zákaz prodeje a dovozu kosmetiky testované na zvířatech. Evropský komisař Tonio Borg vyslechl žádosti ochranářů. Mezinárodní organizace se teď začnou zasahovat o to, aby se pokusy na zvířatech neprováděly ani kvůli dalšímu drogistickému zboží.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Marcela Novotná (2 hlasy) 05.02.2013 09:19

    "Omezí lidskou svobodu" , můžete prosím upřesnit o které lidské...

  • X P (2 hlasy) 05.02.2013 11:07

    Nevím proč by měli kvůli tvojí děvce trpět nevinný zvířata.

  • LV 426 (1 hlas) 05.02.2013 08:57

    Další demokraticky neodhlasovaná a plošně zaváděná věc, která nějak...

  • Jozef Polakovič (1 hlas) 05.02.2013 11:00

    Neviem čo chcel autor povedať nadpisom, ale tabu znamená že sa o tom...

  • Stalin Lenin (1 hlas) 05.02.2013 11:43

    Lidi je jak sracek, tak proc to testovat na zviratech s nedostatecnou...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Lidi je jak sracek, tak proc to testovat na zviratech s nedostatecnou vypovidajici hodnotou. Navrhuji test na cikanech a pri testu postupovat jak u tech zvirat (bud pri testu zemrou, nebo budou po testu pitvani)

1 hlas

Neviem čo chcel autor povedať nadpisom, ale tabu znamená že sa o tom nebude hovoriť, nie že sa nebude využívať.

1 hlas

Tabu, že se to nedělá, a protože se to nedělá tak se o tom nemluví, myslím.

0 hlasů

Mě se zdá, že aktivisti bojující za ochranu zvířat vidí svět příliš černobíle. Žene je dobrá myšlenka - chtějí chránit živé tvory od zbytečné bolesti. Zastávají názor, že kosmetika je zbytečná lidská rozmařilost, kvůli které trpí živí tvorové. Zapomínají přitom na řadu věcí. Především v demokracii by se mělo rozhodovat na základě souboje veřejně diskutovaných argumentů. Žádný politik u nás ani při volbách do Europarlamentu tohle ve svém programu neměl, rozhodlo se o tom pochybně. Nikdo nebral v úvahu například to, že neexistuje jasná hranice mezi léčivými a kosmetickými přípravky. Že závadný drogistický nebo kosmetický přípravek může poškodit lidské zdraví úplně stejně, jako závadný lék. Nikoho nezajímalo, jak se to bude prakticky kontrolovat a postihovat, kam půjdou případně vybrané peníze z pokut, jaké následky to bude mít na zdraví těch "dobrovolníků", většinou z chudých zemí, kolik lidí příjde o práci, jestli je rozdíl v zacházení se zvířaty, na kterých se to testuje. Prostě těch otázek je spousta. Co když to jen firmy, které potřebují něco testovat a budou to mít zakázané, dožene jen k tomu, že si to nechají otestovat tajně někde v zahraničí, kde na to neexistuje vůbec žádná kontrola ? Nebylo by lepší dělat to tady legálně za jasně stanovených podmínek ? A co když to bude sloužit jen jako nástroj místních zavedených "značkových" firem k likvidaci zahraniční konkurence, která se zde tolik nevyzná ? A proč to zakazovat celoplošně ? Ať to zakážou jen v některých zemích, tam kde si to lidi odhlasují a pak se uvidí, jak se to osvědčilo. A co když k tomu testování došlo už v minulosti a přípravek je už na trhu ? Proč ho stahovat ? Těch otazníků je spousta.

0 hlasů

Pokud jde o kosmetiku, tak tam nepochybně lze testy cytotoxicity provádět na buněčných kulturách a testy dráždivosti pak přímo na lidských dobrovolnících. Ovšem tvrzení, že např.preklinický vývoj léčiv se bez zvířecích modelů obejde je blbost na entou. Léčivo nedostatečně otestované na zvířatech nepustí žádný regulační úřad na světě. Kromě toho, ona "humánní alternativa", tj. testy na buněčných kulturách se dnes neobejde bez fetálního bovinního séra, které musí být součástí kultivačního média (zpravidla 10%). Už z názvu vyplývá, jak se tahle surovina asi získává. Zkrátka, nedostatek informací a z toho vyplývající optimismus je nutnou kvalifikací pro to státi se aktivistou:-)

0 hlasů

Podívejte, pokud se hledá jako všelék/y který všechno vyléčí, tak, byť to nemíním jako že by se nemělo bojovat proti nemocem, to je dosti nereálné, nemyslíte? Zvláště když to je víceméně založené na "něco se namixuje a uvidí se". A například neduhy nejsou vyloženě jako nemoc, a u ních není nutně radno se podrobit psychopharmakům jako ve smyslu že není jedno co hlavně že něco.

Kromě toho, je překvapující, nebo hrozivé, ta absurdita toho, že se zvířecí tělo bere dosti totožné na ověření nějakých tinktur, ale bere se to jako by se jednalo o vegetativní tvory, kterými však nejsou.

0 hlasů

děkuji za poučná slova. Hned se pozná, že jste odborník

0 hlasů

Další demokraticky neodhlasovaná a plošně zaváděná věc, která nějak omezí lidskou svobodu a poškodí naše hospodářství vzhledem k okolnímu světu, dá příležitost k uplácení a korupci. Vždyť kosmetické firmy točí biliony dolarů a rády vydají z tajných fondů úředníkům do Bruselu nějakou provizi, aby zlikvidovaly konkurenci. O prachy tu půjde především. Nikdo v Bruselu to kvůli zvířatům nedělá.

1 hlas

"Omezí lidskou svobodu" , můžete prosím upřesnit o které lidské svobodě píšete?

2 hlasy

Třeba koupit přítelkyni k narozeninám rtěnku a nebát se, že jí pak upadne huba.

0 hlasů

Nevím proč by měli kvůli tvojí děvce trpět nevinný zvířata.

2 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov