Obrana národa
Odboj proti německé okupaci vyvrcholil 5. května 1945 v Praze

05.05.2020 09:11

Vyvrcholením květnového povstání českého lidu proti německým okupantům, které vypuklo spontánně 1. května 1945 v Přerově, bylo povstání v Praze. To začalo 5. května a povstalcům se podařilo přimět Němce ke kapitulaci.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Vampola (8 hlasů) 05.05.2020 10:28

  Nerad to připomínám, ale v zájmu objektivity je třeba poukázat na...

 • Kamil Podlešák (7 hlasů) 05.05.2020 13:25

  Tvůj děda - anebo strýc, vyjde to nastejno - udával lidi gestapu v...

 • alanalan (6 hlasů) 05.05.2020 14:12

  I ty jeden hrdino. Ještě půl roku před 5. květnem Pražáci po Praze...

 • Jiří Vampola (6 hlasů) 05.05.2020 11:53

  Ale američtí vojáci se opravdu znásilňovacích orgií zúčastňovali, na...

 • Kamil Podlešák (6 hlasů) 05.05.2020 13:00

  V USA je přes milion nakažených, potvrzených obětí okolo 70 000....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A UŽ JE TO OPĚT TADY!!! HITLEŘI Z EU NÁM SEM NEGRY A ARABY PROSTĚ NACPOU ZA KAŽDOU CENU!!!
POJDME VOLIT SPD A VYSTUPME Z TOHO ZLODĚJSKÉHO NACISTICKÉHO MOLOCHU AT JSME KONEČNĚ ZASE SUVERÉNNÍ STÁT!!!!

Eurokomisárka Johanssonová: Musíme zaviesť povinnú solidaritu krajín EÚ s migrantmi

Vedenie Európskej únie opäť otvára otázku prerozdeľovania migrantov. Tentokrát však už nehovorí o povinných kvótach, ako počas nedávnej migračnej krízy, ale o tzv. povinnej solidarite. Krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) – Slovensko, Maďarsko, Česko a Poľsko – systému prerozdeľovania migrantov vzdorovali a až na pár výnimiek neprijali na svoje územie nijakých migrantov.

Svoju predstavu nového riešenia tejto otázky teraz predstavila švédska eurokomisárka Ylva Johanssonová. „Myslím si, že potrebujeme určitý mechanizmus povinnej solidarity. V Európskej únii by solidarita nemala byť niečím, čo je na výber,“ povedala Johanssonová pre Českú televíziu.

Johanssonová však ubezpečuje, že nejde o povinné prerozdeľovacie kvóty. „Solidaritu môžeme zdieľať. Je to niečo iné ako kvóty na relokáciu, ale musí to dávať zmysel pre tú krajinu, ktorá je pod tlakom,“ dodala. Podľa Johanssonovej pôjde o kompromis medzi krajinami, ktoré migrantov prijímajú, a medzi krajinami, ktoré ich odmietajú – napríklad štáty V4.

Ako príklad uviedla, že Česká republika, ktorá odmieta prijímať migrantov, by mala prijať aspoň detských migrantov. „Možno by sme mali robiť rozdiel medzi tými, ktorí sú zraniteľnejší ako iní,“ poznamenala. Znamená to, že Európska únia bude v rámci povinnej solidarity žiadať od krajín V4 vrátane Slovenska, aby prijali aspoň deti z krajín, odkiaľ prichádzajú migranti.

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/uprchlici-zpravy/eurokomisarka-johanssonova-musime-zaviest-povinnu-solidaritu-krajin-eu-s-migrantmi/

CZEXIT

0 hlasů

Žádné pražské povstání nikdy nebylo, to prašivá čehúúúúúnská kolaborantská pražská verbež ze strachu před odplatou, jenom převrátila kabáty stejně, jako tomu bylo vždycky...pojebane Čehúúúúniska = kolaboranti a zrádci z povolání.

1 hlas

Turecko ve válce s Evropou: Útok stíhačkami na ministra a střelba na německé pohraničníky. Proč bažiny nechtějí sankce na Erdogana? Další řízená invaze migrantů za dveřmi. Kdyby to udělalo v Pobaltí Rusko…

IVAN DAVID bedlivě sleduje dění na řecko-turecké frontě a přináší neuvěřitelné informace o netečnosti bruselských struktur vůči čím dál agresivnějšímu a drzejšímu postupu prezidenta Erdogana

Horké chvíle si v neděli prožil řecký ministr obrany Nikos Panagiotopoulos. Při inspekční cestě mezi řeckými vojenskými základnami na ostrovech Panagia, Farmakonisi a Agathonisi na vrtulník NH-90 Chinook, který jej přepravoval, zaútočily turecké stíhačky F-16. Pokus o napadení vojenského transportního vrtulníku se odehrál v řeckém vzdušném prostoru v neděli po půl jedenácté dopoledne ihned po startu ze základny Oinousses. Podle řeckého serveru ethnos.gr, vrtulník, na jehož palubě byli kromě ministra i náčelník generálního štábu řecké armády Konstantinos Floros a 2 další generálové, zachránil včasný přílet řeckých stíhaček, které zahnaly turecké vzdušné piráty.

Během včerejšího odpoledne provedly podle řeckého serveru pronews.gr turecké stíhačky ještě 4 další „cvičné útoky“ na řecké ostrovy. Turecko se snaží testovat reakce řecké obrany. Řecko ale současně ale provádí letecký průzkum námořních i pozemních opatření proti další vlně invaze migrantů, kterou turecký prezident Recep Erdogan plánuje po skončení řádění koronaviru.

Státní terorismus
Včerejší útok na vrtulník s ministrem na palubě, který byl řádně ohlášen jako státní let, jenž podle mezinárodního leteckého práva požívá naprosté nedotknutelnosti a přednosti, dokládá, že drzost turecké armády každým dnem roste. Podle mezinárodního práva je včerejší incident považován za akt státního terorismu. A nejvyšší představitelé NATO i EU mlčí. Opět vidíme, že ani jedna z těchto organizací není žádnou zárukou míru ani bezpečí. Řecka, které je členem NATO i EU, se i přes opakované žádosti o pomoc vyslané vládou v Athénách nikdo účinně nezastal.

Vojenské jednotky různých zemí NATO se zcela zbytečně promenují v pobaltských zemích, kde se žádné incidenty neodehrávají. Ruské letectvo sice hlídkuje na hranicích s Estonskem, Litvou a Lotyšskem, ale z posledních let není hlášen jediný případ narušení jejich vzdušného prostoru. Přesto tam zcela zbytečně zalétají i české Gripeny. Ze zemí EU nabídlo Řecku pro případ ostrého napadení vojenskou pomoc pouze neutrální Rakousko.

Ve válce s „důležitým partnerem“
EU jako celek vůči tureckým agresivním útokům na členské státy Řecko a Kypr uplatňuje pštrosí politiku. Před všemi zprávami o tureckých vojenských akcích proti dvěma členským zemím vedení EU strká hlavu do písku. V Evropském parlamentu jsem dvakrát navrhoval, aby EU proti Turecku zavedla ekonomické sankce. Odpovědí mi v obou případech bylo sdělení bývalého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junkcera i současné předsedkyně Komise Ursuly von der Leyenové, že „Turecko je pro EU důležitý obchodní partner.“

To je ovšem také Rusko, které do Evropy dodává většinu zemního plynu a ropy. Přesto vůči němu EU vyhlásila nesmyslné sankce za to, že přijalo do státního svazku Ruské federace oblast Krymu, jejíž obyvatelé si odtržení od Ukrajiny a přechod k Rusku odhlasovali v referendu. Nikoho jiného od rozpadu SSSR současné Rusko vojensky nenapadlo.

Útok sniperů
Také minulý týden provedli turečtí vojáci 2 útoky do řecké pohraniční oblasti Evros. Při tom čtvrtečním odpoledním se turecký střelec pokusil zabít příslušníky německé pohraniční policie, kteří na místě působí v rámci mise unijní agentury FRONTEX. Při druhém nočním útoku stříleli ze dvou policejních člunů na řecké hlídky turečtí vojáci. Oba útoky se podařilo odrazit bez ztrát na životech na evropské straně.

Střelbu proti německé hlídce působící pod hlavičkou EU potvrdilo německému webu t-online.de ústředí FRONTEXu ve Varšavě. O útok na řecké pohraničníky informoval řecký web pronews.gr, který má na místě své zpravodaje. Podle řeckého webu turecká armáda ze země na Řeky napřed vystřelila světlice, aby ostřelovači na člunech na své cíle lépe viděli.

Řízená invaze
Do oblasti Evros se v únoru turecké úřady pokusily zorganizovat invazi migrantů. Turecká armáda a policie k hranicím svezly více než 140 tisíc migrantů, které násilím snažily protlačit do EU. Během téměř měsíc trvajících střetů se řeckým pohraničníkům, policistům a vojákům, kterým pomáhali i civilisté, podařilo hranici ubránit.

Po propuknutí epidemie COVID-19 v táboře migrantů je Turci od hranic odvezli. Turecký prezident Recep Erdogan však vzkázal, že po opadnutí pandemie se migranti vrátí. Řekové proto na hranici udržují stále desítky tisíc vojáků a policistů. Jako symbol podpory vyslaly na řecko-turecké hranice, které jsou vnější hranicí EU, své pohraničníky i další členské země EU. Střelbou na řecké i německé hlídky nám turecká armáda ukazuje, že si dovolí cokoliv. Protože dobře ví, že za to nebude následovat patřičná odveta.

1 hlas

Pštrosí politika
Pokud by např. na estonsko-ruské hranici vystřelil byť jednou jediný ruský voják směrem k estonské hlídce – natož k zahraniční posile, tak by bylo ihned svoláno mimořádné zasedání Evropské rady a Evropského parlamentu, aby na Rusko byly uvaleny další sankce. Ještě před tím by proběhlo vyhošťování velvyslanců a zbavování ruského majetku.

Turecká armáda opakovaně již několik let útočí na Řecko a Kypr, což jsou dlouholetí členové EU, a nejvyšší orgány pouze vyslovují „znepokojení“. Sám jsem v Evropském parlamentu dvakrát navrhoval sankce proti Turecku. V případě turecké agrese do kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie a při turecké námořní blokádě Kypru. Probruselská většina socialistů, lidovců a RENEW oba návrhy odmítla.

Proti návrhům ekonomických sankcí hlasovali všichni němečtí europoslanci kromě zástupců AfD.

CZEXIT

1 hlas

Marná snaha, ruské svinky, Týden zajímá čím dál méně lidí. Jděte třeba na Twitter :-)

1 hlas

Žádné pražské povstání nikdy nebylo, to prašivá čehúúúúúnská kolaborantská pražská verbež ze strachu před odplatou, jenom převrátila kabáty stejně, jako tomu bylo vždycky...pojebane Čehúúúúniska = kolaboranti a zrádci z povolání.

1 hlas

FAKTEM je,ze Cesi zabili heydricha.nackove zlikvidovali 5 uv ksc v odboji doma.v odboji v anglii bojovali Cesti vojaci,tak jako v sssr.dalsim FAKTEM zustava,ze semiti zidi bojovali za nemcinu v roce LP.1934,listopadu a dostali do cumaku.ti potom na vaclavaku vitali adu a kolaborovali s nacky,znali rec,jako jidish.a schodili ty komouse.neni divu,ze jim potom za to nackove dovolili se producirovat na jevisti jako zazvorkova,kopecky /i se mnozili/ ,brodsky atd.zatim co Cesi z lidic a lezaku byli zlikvidovani a Cesky upely v koncentracich,deti vychovavane na male nacky.

0 hlasů

Jdete raději na Forum24 k soudružce Jolaně hovorkové ,která nic neví a s ni budete oslavovat vrahy z Nato a prasata US a zabijáky jako pedofilní Bill a ta jeho dementní děvka Hilari a vrah Busch! Všichni maji na svědomí tisice a možná i 100 tisíc životů nevinných lidí jen proto,že měli potřebu zabíjet s pomocí vlez do prdele šulina čurackého slepičího Havla špiny a zrůdy porangutaní,která poslušně kývla na okupaci iráku prvně a bombardovaní srbska a okupaci Afganistanu!

2 hlasy

Za pět dní bojů o Plzeň padlo generálu Pattnovi množství vojáků v počtu jeden z obrněné 16. divize. Opilý spadl z auta. Dále pak bylo zraněno 7 vojáků americké armády. Bylo zajato asi 7000 německých vojáků a (závažné) bylo rozdáno několik milionů žvýkaček.

http://www.skrytapravda.cz/domaci/1613-saskarna-v-plzni-dobry-den-prapore-a-v-plzni-padl-jediny-americky-vojak

muzik se ozral a dnesni ruda soldateska ho vydava za hrdinu :-)))))

3 hlasy

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/umirali-v-boji-i-na-otravu-alkoholem-barvite-osudy-rudoarmejcu-v-praze-103904

1 hlas

Žádné "povstání" kolaborantského a zbabělého pražského Čehuúúúúnstva NIKDY nebylo.... to jenom s ohledem na svoji geneticky zakořeněnou zbabělost, kolaboraci, konfidentství a udavačství se pojebané pražské Čehuúúúúúniská začali obracet zády ke svým štědrým chlebodárcům, tedy nacistům.... převlékali kabáty se stejnou rychlostí a zápalem, s jakým jim pár let předtím přísahali na Staromáku věrnost až za hrob, aby je poté zradili....ostatně stejně, jako všechny své spojence pokaždé ve své mrzké historii.

0 hlasů

proc nam vlasovci pomohli?Slovanska vzajemnost,proti ktere ted soudruzi semiti zid-nazi tak horecne broji.a stavi pomniky.cha,cha,cha.pitomeckove.pomnik vlasova je v poradku.castecne to bude pomnik zidofske blbosti.

1 hlas


K. Vojtíšek 5.5.2020 14:26

1. Hřib ví vždy všechno a má vždy pravdu.

2. Pokud Hřib něco neví nebo nemá pravdu, platí bod č. 1.

reagovat
nahlásit příspěvek


K. Stržanovský 5.5.2020 14:21

Na druhou stranu nebýt postupu Rudé armády, Němci by Prahu těžko opustili. Tohle jsou záležitosti na tlustou knihu, ne na noviny a zkratky. Že ale Praha nebyla obsazená pravidelnou armádou s velením, ale spíš fanatiky a těmi, co utéct nestihli, je fakt.

reagovat
nahlásit příspěvek


J. Macek 5.5.2020 14:21

V r. 1945 nás od jednoho ze dvou nestrašnějších diktátorů a vrahů 20. století osvobodil druhý z této dvojice. Je to důvod k velké oslavě?

reagovat
nahlásit příspěvek


M. Panter 5.5.2020 14:27

No ten první nás chtěl vyhladit , že . Důvod k oslavě tam určitě je...

reagovat
nahlásit příspěvek


K. Šubrt 5.5.2020 14:19

Pane Primátore máte svatou provdu, Rusové s Koněvem přijeli "s křížkem po funuse" R^R^R^R^

reagovat
nahlásit příspěvek


E. Moucha 5.5.2020 14:17

„Vyzýváme primátora, aby urychleně změnil program jednání zastupitelstva a začal neprodleně systematicky řešit akutní problémy Prahy, jejích obyvatel či krizí postižených živnostníků, podnikatelů a firem na jejím území,“ uvedla v tiskové zprávě Alexandra Udženija, předsedkyně klubu pražských zastupci ODS.Tomáš Portlík, šéf pražské stranické organizace, požaduje, aby koalice představila konkrétní kroky. Podle Portlíka zatím připomíná primátorův přístup v koronavirové krizi spíše chaos: „Vláda města je neřízená a koalice spolu nemluví. ODS se už týdny marně snaží s vedením města komunikovat a marně rovněž nabízí pomocnou ruku.“

reagovat
nahlásit příspěvek


M. Panter 5.5.2020 14:17

I kdyby do Prahy nevstoupil žáden voják rudé armády, stejně Prahu osvobodila rudá armáda . Před kým utíkali Němci ? Před Vlasovci nebo Rudou armádou...?

reagovat
nahlásit příspěvek


V. Neumann 5.5.2020 14:08

Hřibe ty jednou doopravdy skončíš moc špatně! A řekl bych, že nikomu to divné nebude! Zřejmě jsi už takový kripl od narození!

reagovat
nahlásit příspěvek


I. ´Doura 5.5.2020 14:12

R^

reagovat
nahlásit příspěvek


I. ´Doura 5.5.2020 14:12

R^

reagovat
nahlásit příspěvek


I. ´Doura 5.5.2020 14:12

R^

reagovat
nahlásit příspěvek


I. ´Doura 5.5.2020 14:12

R^

reagovat
nahlásit příspěvek


J. Černý 5.5.2020 14:20

Hřib zčervivěl.

reagovat
nahlásit příspěvek


K. Šubrt 5.5.2020 14:21

RvRvRvRvRvRv

reagovat
nahlásit příspěvek


M. Rys 5.5.2020 14:21

Ses nějak rozčílil, nemehlo. Nemusí každý skončit jako ty, tedy na smetišti:-))

reagovat
nahlásit příspěvek


M. Rys 5.5.2020 14:23

A jak?? Že budeš brečet??:-))

reagovat
nahlásit příspěvek


P. Götze 5.5.2020 14:04

ten Hrib je proste a jednoduse hloupy clovek. Tak jednoduche to asi bude.

reagovat
nahlásit příspěvek


D. Mach 5.5.2020 14:04

Ono to sice zní trochu divně oproti tomu, co nám vtloukali do hlavy ve škole, ale v podstatě má pan Hřib pravdu.

reagovat
nahlásit příspěvek


M. Panter 5.5.2020 14:09

Počítám , že názory měníte vždy dle kočího a ne faktů....

reagovat
nahlásit příspěvek


E. Moucha 5.5.2020 14:10

Má stejný názor jako zdejší diskutující p. Haraším. Ale pravda je taková že se musíme podívat na to co se stalo před rokem 1932 jak zde neustále předhazuje. Na druhé světové se bohužel podíleli nejen sověti ale i západní státy. Bohužel to p. Hřib nezmínil

svinky ruské propagandy: vojtíšek,střížan,ex hovád moucha

0 hlasů

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/pokud-nas-nezabije-virus-bude-to-vycerpani-stezuji-si-rusti-zachranari-system-kolabuje-40322925

1 hlas

U nás ve Státech je kalamita biblických rozměrů, do konce května se čeká přes sto tisíc obětí. Buďte rádi, že to zvládáte.

5 hlasů

Hahaha! Ty při své debilitě dokážeš někdy i rozesmátm ruský prostitute - Podlešáku - Vampolo -Jamesone...Prý u tebe ve Státech, you wish.

0 hlasů

Žádné pražské povstání nikdy nebylo, to prašivá čehúúúúúnská kolaborantská pražská verbež ze strachu před odplatou, jenom převrátila kabáty stejně, jako tomu bylo vždycky...pojebane Čehúúúúniska = kolaboranti a zrádci z povolání.

0 hlasů

v usa maji skoro 70 000 mrtvych.pocet obyvatel 329 milionu.zapadni evropa ma s brity,frantiky,italy,spanely,nemci a belgicany 332 milionu,ale 123 636 mrtvych.to je o padesat tisic biblickych rozmeru MENE,i s pencem.bezte radit jim.v Rusku je 148 milionu a mrtvych maji 1451.

1 hlas

Nacismus je třeba stíhat a pronásledovat po celém světě, nacisty je třeba drtit a deptat. Nyní aktuálně nacisty z Prahy 6.

6 hlasů

tak tak.dnesni nackove jsou daleko horsi pakaz co krade a lze.smutne,ze to jsou rasisticti semiti zidi jako soros,marc reich,krysa rath,rittig,chodorkovsky,abramov,zirinofski,jehuda olmert,baruk goldstajn,vajnstajn,epstajn,maxwellova,bronfmanova - ,bures,a.novakatd.

1 hlas

Riho, tak jsi se z Vampoly prejmenoval na Podlesaka a koho tam mas jeste, ty priposrany rusky slouho?

1 hlas

A ty ses z anglosaxonskyho Henexe prejmenoval na Rusaka aby vsichni nahodou nevedeli, ze olizujes spinavy anglosaxonsky boty a anglosaxoni ti pritom curaji na palici.

1 hlas

Tvůj děda - anebo strýc, vyjde to nastejno - udával lidi gestapu v Rokycanech a jeho okolí. Ty se máš jako člen udavačsko kolaborantské rodiny studem zahrabávat pod zem. Nemysli si, že se na to zapomnělo, ty německá kryso.

7 hlasů

Riho, tvoje kryci jmeno je Kostolanyi a udaval tvuj deda na gestapu. A co delal tvuj otec? Ten pokracoval v rodinnem remesle udavanim na StB? Jake mel tvuj otec kryci jmeno? Tvoje kryci jmeno je Vampola?

2 hlasy

Tenhle ruský prostitut si tu vydělává na chleba pod mnoha nicky:
Jiří Perikles
Radek Soukup
Lopez Jordan
Jiří Rys
Jiří Vejvoda
Simon Trefný
Tadeáš Hájek
Dušan Hilderich
Dluhoslav Henex
Drahomil Černohorský
Ladislav Heřman
Jiří Vampola
Kamil Vont
Martin Koubek
Petr Pištec
Týdenní cenzor
anebo Jeroným Pražský b. ( jako blbec)

4 hlasy

Žádné pražské povstání nikdy nebylo, to prašivá čehúúúúúnská kolaborantská pražská verbež ze strachu před odplatou, jenom převrátila kabáty stejně, jako tomu bylo vždycky...pojebane Čehúúúúniska = kolaboranti a zrádci z povolání.

0 hlasů

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-rusko-nakaza-pandemie-epidemie-nemoc-covid-19-krasnojarsk-sibir-voronez-zachranna-sluzba.A200505_113335_domaci_dtt

1 hlas

V USA je přes milion nakažených, potvrzených obětí okolo 70 000. Anonymní oběti jsou hromadně pohřbíváni v plastových pytlích. Veřejné zdravotnictví v USA je na úrovni rozvojové země či spíše doby kamenné.

6 hlasů

Oni v USA popravuji lekare, kteri prohlasi, ze je nedostatek ochrannych prostredku tak, jak se to deje v Rusku?

2 hlasy

ale samozrejme, a kdo si myslis, ze je v tech pytlech v hromadnych hrobech o ktery jsi hykal, ze neexistuji :-)))))

2 hlasy


"Odboj proti německé okupaci " - Hitler už skoro týden mrtvý, válka už rozhodnutá a vše otázkou dní. Nic jiného, než snaha kompenzace poměrně vstřícného přístupu k Němcům během války mě nenapadá. Má někdo nějaké jiné vysvětlení?

0 hlasů

Nerad to připomínám, ale v zájmu objektivity je třeba poukázat na znásilňovací orgie, kterých se američtí vojáci, vojáci armády USA, na obsazených územích dopouštěli. Desítky z nich za to byly popraveny vlastními lidmi. Jenom ve Francii se lidi měsíc po obsazení země Američany po stovkách případů znásilnění, dokonce i velice starých žen, cynicky ptali, "kdo nás osvobodí od osvoboditelů ? "

8 hlasů

Tvoji matku znasilnili muzici, Riho? Nosis na tuto "pocest" rubasku a valenky?

1 hlas

Kostolanyi, veřejně přiznej, že tví příbuzní z otcovy strany patřili mezi konfidenty gestapa. Jsi napůl Němec, zrovna v dnešní den se máš stydět za to, co jste zde během okupace napáchali.

4 hlasy

Nevim, kdo je tvuj kostelnik, ale asi mas na mysli toho z pacem interis, ke kteremu jsi chodil udavat tve sousedy, Riho?

1 hlas

Když to tak nerad připomínáte, mohl jste si ty kecy odpustit, protože proti "ruským osvoboditelům?, byl v tomto smyslu každý, v celé historii, krátký

1 hlas

Ale američtí vojáci se opravdu znásilňovacích orgií zúčastňovali, na internetu to lze snadno dohledat, v některých případech ji za oběti padly i nezletilé děti. Ve Francii, Belgii a Holandsku jich byly za to popraveny desítky, možná stovky. Jsou v neoznačených hrobech, US Army se k nim nehlásí.

6 hlasů

Tvuj tata se v hrobe obraci, Riho.

0 hlasů

Kostolanyi, prý byl tvůj fotr bolševický lampasák. Stydíš se za něho ? Děda dokonce konfident gestapa. Pověsili ho po válce ?

3 hlasy

Následky "osvobození" bolševickými nájezdníky byly bohužel mnohonásobně horší než celá válka. A doplácíme na ně dodnes.

3 hlasy

Žádné pražské povstání nikdy nebylo, to prašivá čehúúúúúnská kolaborantská pražská verbež ze strachu před odplatou, jenom převrátila kabáty stejně, jako tomu bylo vždycky...pojebane Čehúúúúniska = kolaboranti a zrádci z povolání.

0 hlasů

A hlavně okupaci skopčaky se potýkáme nyní pořád! Prohralí válku a zase se nám tu vsunuli a vykrádají nás tu a posílají k nám i ty nejhorší potraviny a jídlo jako pro prasata. Klidně se bez nich obejdem po skopčákoch a okupantech!

4 hlasy

Konečně po desítkách let fakticky správně popsaný průběh Pražského povstání. Rusáci a komouši překroutili vše k obrazu osvoboditelů, přitom si rusáci přijeli do Prahy po funuse jen potvrdit zábor Československa jako kolonie.

1 hlas

I ty jeden hrdino. Ještě půl roku před 5. květnem Pražáci po Praze hrdinně hajlovali. A až když RA osvobodila většinu území ČR od fašistů a blížila se k Praze tak se Pražáci probrali a postavili se prchajícím Němcům na odpor. Na jejich omluvu je třeba říct, že v posledních dnech války se stal "partyzánem" téměř každý druhý Čech. Bohužel mezi Pražáky je stále ještě řada "hrdinů", kterým nic nedošlo a dál "neohroženě" stojí na straně těch, kteří za války vraždili naše občany po celém území ČSR.

6 hlasů

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/umirali-v-boji-i-na-otravu-alkoholem-barvite-osudy-rudoarmejcu-v-praze-103904

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.