Rozhovor
Odborník: Opuštění státní bytové politiky v 90. letech byla chyba

15.09.2019 08:15

Opuštění nebo spíše nevytvoření státní bytové politiky v 90. letech byla velká chyba, která se těžko napravuje. V rozhovoru to řekl architekt Josef Pleskot.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • tyden tyden (4 hlasy) 15.09.2019 13:24

  panelaky, kterym se havel tak vysmival si dneska preprodavaji lidi za...

 • František Mach (4 hlasy) 15.09.2019 13:40

  To je omyl to nebyla chyba to byl úmysl. Jeden jasný příklad Bakala a...

 • bohumil pávek (3 hlasy) 15.09.2019 12:05

  a co se vlastně těm "politickým elitám",jak se tak rádi...

 • jadoles nepojedu (3 hlasy) 15.09.2019 17:10

  Za divoká 90 léta budeme platit ještě dlouho.Moc jsme...

 • Jan Vacek (3 hlasy) 15.09.2019 12:43

  Bytová politika k dostupnosti běžného bydlení za přiměřenou cenu je...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pakliže nemám kdy bydlet, musím se postarat. Pokud se neumím postarat, nemám kde bydlet. Proč by nějaké socce měl celý zbytek národa platit jeho levné bydlení? Nemáš na to, neumíš si vydělat, žij s rodiči nebo v podnájmu. O co jde?

0 hlasů

Vy ubohá nulo...

1 hlas

Doměnka pana architekta, že "V 90. letech si hodně lidí rychle vydělalo dost peněz" je chybná. Správně je "...rychle nakradlo dost peněz".

Asi si tehdy taky hodně "vydělal".

1 hlas

Za divoká 90 léta budeme platit ještě dlouho.Moc jsme důvěřovali,domnívali jsme se,že to s námi myslí dobře.

3 hlasy

To je omyl to nebyla chyba to byl úmysl. Jeden jasný příklad Bakala a tisíce bytů, ti co mu je doslova dali jsou odpovědní a jistě se jim on odměnil či odměňuje.
Vidíte a nikdo nebyl potrestán a ani vyšetřován či obviněn a dokonce se to ani nevyšetřovalo, prostě se to stalo a tím už nic se nedělo.
Toto vše mají na triku politici ano POLITICI to jsou ti praví viníci.

4 hlasy

Hahaha, my nic, my jsme jenom blbci, my jsme netušili, my si karademe sice denně, ale málo, co? Češi! Jako obvykle, to všechno ti druzí. Kdo toho Havla a spol volil asi tak? Všichni věděli, že v kapitalismu jsou a budou nezaměstnaní, Havel prášil veřejně, že to není pravda, tak proč mu tro*lové Češi věřili? Už toto je mělo varovat, že to je tlučhuba. Každou hloupost je třeba si vypapkat. A politici jsou jen reprezentanti tohoto národa. Z toxické hromady hnoje žádné lilie nevyraší.

0 hlasů

panelaky, kterym se havel tak vysmival si dneska preprodavaji lidi za miliony :-)))))
to je vitezstvi kapitalismu :-)))))
a hlavne nezapomente nadavat na komunisty, kteri to postavili :-))))))

4 hlasy

Bytová politika k dostupnosti běžného bydlení za přiměřenou cenu je nedínou součástí politiky životní úrovně vlády, a to nejen jako uspokojování základní potřeby, ale také v utváření životního prostředí. Nemůže proto zůstávat jen u kupčení.

3 hlasy

Neexistuje, chceš bydlet, tak se postarej! My se ti všichni o to tvoje laciné bydlení z našich peněz starat nebudeme, nám se o naše bydlení taky nikdo nestará. Nemáš na to, pořiď si 5+7 jako v Rusku. Pět metrů od silnice a sedm metrů pod zemí.

0 hlasů

a co se vlastně těm "politickým elitám",jak se tak rádi nazývají,povedlo?kromě zadlužení ,rozkradení a zničení zemědělstvi a průmyslu ,které zvládli moc dobře NIC.ale věčně budou nadávat na komunisty,ač jsem komače neměl rád ,tak musím přiznat ,že dobře již bylo

3 hlasy

A kdypak jsme se komančů ve vedení státu zbavili, smím-li se zeptat? Něco jsem snad zaspal? Já je tam vidím furt, a ještě i estébácké práskače. Kdo je tam volí, nevíte?

0 hlasů

Musím se Havla zastat, na Proseku ty obrovské bytové kolosy bez jakéhokoliv architektonického nápadu opravdu připomínají králíkárny...

2 hlasy

Nemusíte se ho zastávat, určitě ne před zdejším tradičním obsazením. Králikárny to byly a jsou. Havel samozřejmě mluvil jako estét, ne jako správce bytového fondu státu, natož obcí.

2 hlasy

Vašek a estét!!! Ty pi...! A co byl ještě? Humanitární bombarďák, naiva, slaboch...

0 hlasů

To snad pláčete po 30 letech nad rozlitým mlékem...trh to vyřešil...

2 hlasy

Trh vyřešil prdlačku. Tam kde byty skupují zahraniční spekulanti nemůže vzniknout regulérní trh...

3 hlasy

Hlavně by byty měly být z volného trhu vyjmuty. Jde o základní lidskou potřebu a důležitý nástroj státu, jak své území efektivně spravovat.
Aby se stavělo s pomocí státních ústupků a úlev developerům - pro investory, na to opravdu většina obyvatel nepřistoupí.

1 hlas

Přesně, co to mele ten člověk? V Německu žádný stát paneláky nevlastní a tohle tam není. V Anglii kdejaká bábi pronajímá část bytu, aby si v něm mohla dovolit vůbec žít, u nás důchodci obývající spousty rodinných domků zcela sami, takže se asi mají setsakra líp, než ti v Anglii. Mladí musejí mít vlastní bydlení? To je oxymoron. Mladý obecně nemá dostatečný plat, protože zkrátka neukázal ještě co dovede a nevydělal si. Logické tedy je, že mají využít dvougenerační bydlení, někde i tří. Tato soužití existují a fungují, nejsou problémy shlídáním dětí, do jednoho objektu investují tři rodiny, to se pak žije zcela jinak, než se do smrti zadlužit, po dvaceti letech vyletí mladí z hnízda a mám dluhy a prázdný barák.
Mladý a blbý, tak to je. Když Češi neovládájí základní ekonomiku, může jim stát stavět co chce.

1 hlas

No... V Berlíně je to ještě horší, než v Praze...

1 hlas

No tak Berlín... jedna část byla východní, ta druhá obehnána zdí. Nesrovnatelné. Nikdo nikoho nenutí bydlet v Praze.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2019 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.