Spisovatelka vzpomíná
Odsun ze Sudet: Největší strach jsem měla v Polsku

13.07.2018 20:15 Rozhovor

Spisovatelka Wolftraud De Concini byla v roce 1945 odsunuta jako sudetská Němka z rodných Radvanic u Trutnova. Nejhorší vzpomínky má nikoli na Čechy, ale na pobyt v Polsku a chladné přijetí v Německu. "My všichni východní vyhnanci jsme byli jiní. Neradi vidění, zbídačelí," říká.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jan Nepomucký (1 hlas) 14.07.2018 05:42

    To jsou pořád články o odsunutých Němcích, ale o těch, kteří odsunuti...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

slečna nevypadá na sudeťačku.spíš tak na semitku židovku.

0 hlasů

To se jim splnilo jejich "nach Reich " měli to co chtěli. A nyní se mají 4 x lépe než my. Kteří díky Němcůj jsme tady měli Rusáky.

0 hlasů

Dojemné, jak ti chudáci Němci ze sudet trpěli. A co vyhnaní Češi? Ti museli asi dobrovolně opustit své domovy svůj majetek a někteří ani takové štěstí neměli. A co váleční zajatci, jak se k nim "laskavé" obyvatelstvo sudet chovalo?
Když "někdo" otevírá tuto otázku, měl by psát i o zvěrstvech nejen essesákú na českém národu, ale i obyvatel sudet.

0 hlasů

To jsou pořád články o odsunutých Němcích, ale o těch, kteří odsunuti nebyli, protože se nepaktovali s nacisty, ani slovo, proč!

1 hlas

Jakože by mělo být více článků o neodsunutém M. Zemanovi, který by se asi paktoval i s nacisty (v rovině předválečné reputace) proti "Muslimskému svazu" a kulturně údajně odlišným Židům, a který vojenské výpady dokonce podporoval?

Nebo více článků o těch kteří se paktovali se Sovietskými komunisty, u kterých bylo v gulagech zabito desítky milionů osob, u kterých byly etnické čistky, a kteří se paktovali s nacisty?

Nebo více článků například o A. Babišovi, dle kterého s EU na věčné časy byť i jako předseda vlády ČR má docela prd co mluvit například do programu nukleárních zbraní Francie?

0 hlasů

semiti,ať arabi nebo židi nejsou údajně odlišní,ale jsou rasově podle DNA.s nacisty se paktoval rasistický semita žid litvinov-finkelštajn a po zabrání polska na konferencích v zakopaném a krakově i semiti židi rita zimmerman,naftalij frankel a lavrentij berija.ten jim předvedl jak na to v katzvském lesíku.pogom 1.třídy.22 000 poláků zařvalo,bělochů.

0 hlasů

katynském..pogrom..do té doby žádný vyhlazovací tábor v reichu nebyl.na konferencích v zabraném polsku za SS byli eichman a himmler.strážila to divize bernolák ze slovenského štátu,po invazi.

0 hlasů

A v případu M. Zemana by dle něho anexe Krymu prý měla být hotová věc, a žádné "Rusové tam by měli být rádi pokud se je nechá na živu"...

0 hlasů

na Krymu vraždili rasističtí semiti židi béla kún,trocký-bronštajn,rosálie zalkind землячка a banda tatarů odzbrojené bělochy.1.vyhlazovací lágr v sssr v letech LP.1918-20.pracovní lágr v sssr zařídil rasistický semita žid trocký-bronštajn pro zajaté čs.legionáře.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi