Spisovatelka vzpomíná
Odsun ze Sudet: Největší strach jsem měla v Polsku

13.07.2018 20:15 Rozhovor

Spisovatelka Wolftraud De Concini byla v roce 1945 odsunuta jako sudetská Němka z rodných Radvanic u Trutnova. Nejhorší vzpomínky má nikoli na Čechy, ale na pobyt v Polsku a chladné přijetí v Německu. "My všichni východní vyhnanci jsme byli jiní. Neradi vidění, zbídačelí," říká.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jan Nepomucký (1 hlas) 14.07.2018 05:42

    To jsou pořád články o odsunutých Němcích, ale o těch, kteří odsunuti...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

slečna nevypadá na sudeťačku.spíš tak na semitku židovku.

0 hlasů

To se jim splnilo jejich "nach Reich " měli to co chtěli. A nyní se mají 4 x lépe než my. Kteří díky Němcůj jsme tady měli Rusáky.

0 hlasů

Dojemné, jak ti chudáci Němci ze sudet trpěli. A co vyhnaní Češi? Ti museli asi dobrovolně opustit své domovy svůj majetek a někteří ani takové štěstí neměli. A co váleční zajatci, jak se k nim "laskavé" obyvatelstvo sudet chovalo?
Když "někdo" otevírá tuto otázku, měl by psát i o zvěrstvech nejen essesákú na českém národu, ale i obyvatel sudet.

0 hlasů

To jsou pořád články o odsunutých Němcích, ale o těch, kteří odsunuti nebyli, protože se nepaktovali s nacisty, ani slovo, proč!

1 hlas

Jakože by mělo být více článků o neodsunutém M. Zemanovi, který by se asi paktoval i s nacisty (v rovině předválečné reputace) proti "Muslimskému svazu" a kulturně údajně odlišným Židům, a který vojenské výpady dokonce podporoval?

Nebo více článků o těch kteří se paktovali se Sovietskými komunisty, u kterých bylo v gulagech zabito desítky milionů osob, u kterých byly etnické čistky, a kteří se paktovali s nacisty?

Nebo více článků například o A. Babišovi, dle kterého s EU na věčné časy byť i jako předseda vlády ČR má docela prd co mluvit například do programu nukleárních zbraní Francie?

0 hlasů

semiti,ať arabi nebo židi nejsou údajně odlišní,ale jsou rasově podle DNA.s nacisty se paktoval rasistický semita žid litvinov-finkelštajn a po zabrání polska na konferencích v zakopaném a krakově i semiti židi rita zimmerman,naftalij frankel a lavrentij berija.ten jim předvedl jak na to v katzvském lesíku.pogom 1.třídy.22 000 poláků zařvalo,bělochů.

0 hlasů

katynském..pogrom..do té doby žádný vyhlazovací tábor v reichu nebyl.na konferencích v zabraném polsku za SS byli eichman a himmler.strážila to divize bernolák ze slovenského štátu,po invazi.

0 hlasů

A v případu M. Zemana by dle něho anexe Krymu prý měla být hotová věc, a žádné "Rusové tam by měli být rádi pokud se je nechá na živu"...

0 hlasů

na Krymu vraždili rasističtí semiti židi béla kún,trocký-bronštajn,rosálie zalkind землячка a banda tatarů odzbrojené bělochy.1.vyhlazovací lágr v sssr v letech LP.1918-20.pracovní lágr v sssr zařídil rasistický semita žid trocký-bronštajn pro zajaté čs.legionáře.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.